Remi s Lokomotivom

17.02.2012.

Nakon otkazanih utakmica s Tekstilcem i Vinogradarom, sve zbog snježnih padalina i polarne hladnoće, bijelo crveni su ipak uspjeli odigrati jednu pripremnu utakmicu. Gostovali su u Maksimiru, gdje su na umjetnoj travi odigrali s prvoligašem Lokomotivom. Treneru Draženu Biškupu, ova je utakmica bila vrlo važna, jer nevrijeme, koje je poremetilo cijele pripreme, otkazalo je spomenute utakmice, ali i prorijedile treninge, tako da se plan zimskog trenažnog procesa iz dana u dan mijenjao i prilagođavao uvjetima. Zelina je uz treninge u Sesvetama, morala zbog snijega odrađivati dio i na svom pomoćnom igralištu punom snijega, a potom se preselila u vrbovec, gdje su uvjeti ipak puno bolji.
Susret u Maksimiru stoga je poslužio da se i u takvim uvjetima priprema ipak iskuša momčad, koja će ponijeti teret očuvanja prve pozicije na tablici u proljetnom nastavku sezone. Lokomotiva je u programu imala dvije utakmice, prvo sa Zelinom, a potom i s Goricom. Protiv vodećeg trećeligaša, trener Lokosa Tomislav Ivković ubacio je nekoliko igrača iz prve postave, te pretendante za udarnu jedanaestoricu, pa su protiv Zeline zaigrali Lovrić, Lilaj, Martinac i Bručić, a svoj prvi nastup nakon dolaska iz Dinama imao je i Andrej Kramarić, koji se potvrdio kao odlično pojačanje plavo bijelih postigavši oba pogotka za domaćina, oba u prvom poluvremenu, u kojem je Lokomotiva isprva držala svoj ritam igre, no Biškupovi momci spremno su prihvatili izazov i uspješno parirali igrom, unatoč dva primljena pogotka. U samom smiraju prvog dijela Kiš je smanjio na 2:1 iskoristivši nesporazum u domaćoj obrani. U drugom poluvremenu ponovo naizmjenična kontrola igre, jednim dijelom Lokomotive, ali u većem dijelu zelinčana, koji su odigrali odlično i došli u priliku da čak ostvare i pobjedu, nakon nekoliko pokušaja koji nisu pronašli put mreže. Novak u Zelini Novaković poentirao je za izjednačenje u 83. minuti nakon odlične asistencije Maroševića, čime je nagradio odlično izdanje Zeline u završnici susreta, ali i tijekom susreta vrlo zaposlenog i koncentriranog vratara Kranjčeca.

U drugom susretu protiv Gorice, prva postava je odradila čitavu utakmicu na višoj razini i pobijedila s 2:0 pogotcima Šituma i Jurića u prvih petnaest minuta susreta.

LOKOMOTIVA - ZELINA 2:2 (2:1)
ZAGREB Maksimir - pomoćno igralište Gledatelja:100
SUDAC: Antonio Pavlečić (Zagreb) Teren: umjetna trava
LOKOMOTIVA: Igor Lovrić, Božić, Ivan Lovrić, Babok, Bručić, Lilaj, Milić, Pjaca, Kramarić, Martinac, Horvat (Bošnjak, Antunović, Stojić) Trener: Tomislav Ivković
ZELINA: Kranjčec, Ivanušić, Kotarski, Mladiček, Gluhak, Juroš, Mesec, Kiš, Novaković, Melnjak, Marošević (Rihtar, Krišto, Kaniški, Šušković) Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 1:0 - Kramarić (30), 2:0 - Kramarić (42), 2:1 - Kiš (45), 2:2 - Novaković (83)