Rapsodija u blatu

09.11.2009.

Na početku susreta sve je izgledalo dobro, teren je još uvijek bio zelen, igrači prepoznatljivih boja. Lukić je naznačio susret prvim udarcem na gol u 2. minuti, potom  hladan tuš nakon pogotka Cuculića za vodstvo gostiju. Primio je loptu tik uz bok peterca i iskosa tukao iznenadivši vratara Đurđeka. Kratko je trajalo slavlje gostiju. Već u slijedećem napadu Marković sigurno dolazi na par metara do vratara gostiju Vozile i poravnava rezultat. Tada nastupa dečko koji zabija već četvrtu utakmicu za redom. Bingula i Erdeli dovode loptu po desnoj strani, Gavrić utrčava po sredini i odmjereno s koja tri metra poentira. Franković na drugoj strani pokušava, no i danas izvrsni Đurđek suvereno brani, vraća loptu na drugu stranu, gdje opet Gavrić ne propušta priliku na desnoj strani peterca. Na 4:1 povisuje Lukić  u 35. minuti, kada mu lijepo sjeda povratna lopta iz peterca za lijep pogodak s dvadesetak metara.

U nastavku i dalje nadmoć Zeline, prvi pogodak ponovo na strani gostiju. Cuculić svoj drugi zgoditak postiže u sedmoj minuti nastavka, prevarivši obranu  prodire u prostor i zabija za smanjenje na 4:2. Ponovo presing i mnogobrojne prilike crveno bijelih. Uz dvije uzgledne priilike Oroza, nažalost u zaleđu, isti se za obje izborio s dva prekrasna pogotka. U 67. minuti  oduzima loptu na 30 metara i sam završava akciju pogotkom, potom precizan i u 83. minuti. Šećer za kraj servira Bagarić koji minutu prije kraja susreta postiže konačni rezultat.

Iako je cijeli tjedan padala kiša i dobro uništila teren, koji je na kraju susreta izgledao poput bojnog polja i na današnjoj tekmi okupilo se preko dvije stotine gledatelja, koji su zaista mogli uživati u odličnoj igri svoje ekipe.  Ovom pobjedom, Zelina je učvrstila svoju četvrtu poziciju na tablici.