Puni plijen i u Sisku

23.09.2010.

Dramom do prve pozicije Dramatična i neočekivana završnica derbija drugog kola između Segeste i Zeline. Utakmica puna preokreta u drugom dijelu, u kojoj su bodovi lepršali iznad obje ekipe. Na kraju plijen zasluženo otišao put Svetog Ivana. Imali su gosti vodstvo, pa su domaći preokrenuli rezultat u svoju korist, Medved ponovo postavlja egal nakon 2:2, da bi u sudačkoj nadoknadi nakon grubog prekršaja vratara Dolenčića nad Jonjićem, s bijele točke siguran bio Vedran Mesec za drugu pobjedu Zeline u ovom prvenstvu, čime su bijelo crveni zasjeli na čelnu poziciju prvenstvene ljestvice.
Prvo poluvrijeme samo je naznačavalo da bi se u nastavku mogla odigravati rezultatska drama. Zelina je imala inicijativu, koju nije uspijevala nagraditi pogotkom protiv uspavane i zgrčene ekipe Segeste. Tek pet šest puta imao je vratar Boromisa blage intervencije s loptama upućenih u okvir njegovih vratiju.  S druge strane, Zelina je napadala, stvarala akcije i prilike, no bez konkretne završnice. U 17. min bilježimo dvije prilike, prvo Šuškovićev udarac sa 17 metara, koju vratar odbija u korner, a potom i Medved koji tuče pokraj lijeve vratnice. Malo se toga odigravalo idućih dvadeset minuta, tek u završnici poluvremena ponovo se igra razbuktala, a u mini pritisku Zeline prvo Dominović tuče pokraj vratiju, gotovo identično kao i protekle dvije prilike, pokušavaju Rančić i Babić, no najizglednija je bila prilika Šuškovića u posljednjoj minuti kada pogađa gredu.
Vrijeme obrata U nastavku, odmah na startu obje momčadi pokazuju sasma drugačiju, agresivniju i bržu igru. Kod domaćih umjesto Medarića ulazi adut Čondrić, a kod gostiju Rančića zamjenjuje Malecki. Već u prvom dodiru Čondrić loptum šalje prema vratima, gosti uzvraćaju napadom u kojem Dominović ne iskorištava prvu priliku u drugom dijelu. Greškom obrane Zelina biva ugrožena minutu kasnije, kada Baglama puca pokraj vratiju. Brzo se prilika seli na drugu stranu. Gluhak izvađa slobodni udarac, umjesto u gužvu kaznenog prostora, upošljava povučenog Šuškovića, koji puca snažno, ali malo previsoko. Nakon toga preko gola tuče i Maslač, na drugoj strani ni Dumbović ne uspijeva iskoristiti vrlo dobru priliku.

HNL3 2.KOLO                     SEGESTA - ZELINA 2:3 (0:0)
SISAK - Gradski stadion. Gledatelja:200
SUDAC: Krešimir Sokolić (N.Golubovec). Pomoćni: Mrkoci, Tuđa Uvjeti: dobri
SEGESTA: Dolenčić, Medarić (46. Čondrić), Cvetnić, Buinac, Perković, Dumbović, (69. S. Osmanagić), Dedić (85. D.Osmanagić), Balen, Bača, Svetopetrić, Baglama TRENER: Ratko Ninković
ZELINA: Boromisa, Maslač, Gluhak, Dominović (67. Hasnek), Kotarski, Karačić, Šušković, Mesec, Medved, Rančić (46. Malecki), Babić (75. Jonjić) TRENER: Valentin Barišić
STRIJELCI: 0:1 - Medved (55), 1:1 - Dumbović (57), 2.1 - Bača (63), 2:2 - Medved (70), 2:3 - Mesec (90+ - 11m) IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Medved

Medved pa Medved Nakon niza prilika na obje strane, pogodak koji je dugo visio u zraku, dogodio se u 55. min, kada Medved kažnjava domaću obranu i okretno zakucava za vodstvo gostiju. Na odgovor čekalo se samo dvije minute. Prvi udarac Boromisa odlično skida, no Dumbović se odlično snalazi u petercu i vraća rezultat na početak. Razbuđena Segesta postaje opasnija, Karačić u 62. min sprećava izglednu priliku, odmah potom odlično reagira i Boromisa. Dvije min kasnije Perković iz kornera nabacuje do Bače, koji vrlo blizu vratima pogađa glavom. Barišić umjesto umornog Dominovića u igru šalje Hasneka, Zelina ponovo preuzima moć na terenu, potvrdu čega nalaze Šušković i Medved. Kapetan bijelo crvenih znoj na čelu Dolenčića iznudio je oštrim udarcem, kojeg vratar uspijeva skinuti, no odbijanac dočekuje Medved, koji Zelinu vraća u igru izjednačenjem.  Ravnopravna borba vodila se preostalih dvadeset min igre, uz još nekoliko prilika na obje strane, međutim rezultat se do isteka devedesete nije mijenjao.

U sudačkoj nadoknadi, nakon petnaest minuta u igri, Jonjić je u izvrsnoj prilici išao na vrata, no u realizaciji spriječio ga je vratar Dolenčić, koji ga ruši u prodoru unutar kaznenog prostora, a sudac Sokolić pokazuje na bijelu točku.

Mesec za tri boda Sigurni egzekutor bio je Vedran Mesec, koji je donio tri boda Zelini, ali i zadovoljstvo nakon pogotka svojoj bivšoj ekipi, jer trudio se tijekom susreta, no lopta ga do samog finiša nije htjela.
Veliko veselje za značajna tri boda ne samo na terenu, nego i grupe navijača Zeline, koji nisu zažalili puta u Sisak nakon velikoe radosti pobjede u derbiju kola.