NK ZELINA

Prolaz u kupu nakon penala

08.09.2011.

U susret su bijelo crveni ušli previše mlako, ne odgovorivši već u prvom dijelu na grubu igru domaćih igrača u plavo bijelim dresovima, koji su s puno motiva ušli u susret, a kada su se naigrali i ispunili svoju normu, igru je preuzela Zelina, koja je u drugom dijelu kontrolirala teren, a s pogotkom izjednačenja Meseca, vratila se u borbu za prolaz u treće kolo, međutim do kraja susreta nmreže se više nisu tresle.
Već u trećoj minuti domaći su imali prvu priliku, kada Roca iz slobodnjaka puca preko zida ravno Kranjčecu u ruke. Do vodstva dolaze u 26' nakon dobro upućene lopte Roce na koju naposljetku reagira Oštrić i precizno pogađa lijevi kraj mreže. U 33' ozbiljnije prijete gosti također iz slobodnjaka, no Melnjak s ruba šesnaeterca prebacuje vrata. Minutu prije kraja prvog dijela Roca upućuje lijep daljinac, no lopta odlazi pokraj desne vratnice. Minutu kasnije Marošević u izglednoj situaciji pred vratima Pilića nakon rafalne paljbe Zeline ne nalazi načina iz blizine pogoditi.
U drugom dijelu drugačija slika, ozbiljniji pristup zelinčana i puno više ofanzive prema vratima domaćina. Prvih deset minuta bilo je još na strani Savskog Marofa. Roca u 52' odličnim udarcem s dvadesetak metara  pogađa malo ispod grede, no Kranjčec sjajno reagira, a potom u kratkom intervalu vratar Kranjčec dva puta dobiva oštar udarac braneći svoju mrežu, nimalo milostiv bio je Dežić. U 63' neuspjeli pas Jonjića i Dominovića, pri čemu Jonjić mlako puca pred samim vratima, a potom i Dominović ne našavši nikoga u poziciji za šut slijeva gađa iznad mreže.
Do izjednačenja dolazi u 67'. Slunjski je započeo prodor od centra po sredini, uposlio naše prednje igrače, koji Mesecu omogućuju daljnji prodor prema vratima i pogodak za povratak Zeline u igru. Samo minutu kasnije Marošević napad završava udarcem preko gola, a nedugo zatim ponovo Mesec koji uspijeva samo do stative. Usliejdila su dva slobodnjaka, prvo Mesecov s tridesetak metara direkt vrataru u ruke, a potom i Maroševića, koji s ruba šesnaeterca gađa previsoko.
S bijele točke prvi je pucao Mesecd, koji sigurno pogađa izabravši lijevu stranu, što Pilić nije pročitao. Izjednačuje Oštrić, koji pogađa u desnu stranu mreže. U drugoj seriji Marošević udarac Pilić skida na lijevoj stativi, a Ištukov pokušaj čita Kranjčec i ostavlja egal u rezultatu. Kiš pogotkom u desnu stranu mreže donosi ponovo prednost za Zelinu, uzvraća Špoljarić, kojeg Kranjčec dobro čita, no lopta je u trenutku reakcije bila previsoka. U četvrtoj seriji pritisak je bio na Melnjaku, koji smireno i sigurno ne mijenja recept i pogađa u desnu stranu mreže, Pilić ne uspijeva reagirati. Mraković izjednačuje pogotkom posred mreže. Posljednju seriju otvara Kotarski, odmjereno i sigurno posred mreže, Dežić se odlučuje za desnu stranu i pogađa za neriješen ishod i nakon penala. Razigravanje za zlatni gol započinje Jonjić, koji dugo namješta loptu, uspijeva otkinuti vrataru koncentraciju i sigurno pogađa. Uzvraća Mađarić i ostavlja svoje u neizvjesnosti. Kapetan u drugom poluvremenu Maslać preuzima odgovornost i dovodi Zelinu u prednost 6:5, nakon njega udarac Žlebačkog Kranjčec brani i ostavlja Zelinu u kup natjecanju.