NK ZELINA

PRIPREMNA Mladost porazila Zelinu

20.08.2023.

Odigrana je posljednja pripremna utakmica pred početak nove sezone. Na svom travnjaku Zelina je ugostila Mladost iz Petrinje, za obje ekipe bila je ovo generalna proba pred prvenstvene zadatke koji ih očekuju već za tjedan dana, kada se odigrava prvo kolo.
Zelina će otvoriti sezonu, jer prvo kolo igra već u petak protiv Zagorca, dok Mladost odlazi na gostovanje k Tondachu.
Zeleni su pobijedili s 2:0 u dvije vrlo dobre akcije iz kojih su pogodili Vranić i Cerjak, Zelina je ostala na nekoliko zicera, par prilika i neučinkovite završnice. Naravno, rezultat je u drugom planu, za trenere Perkovića i Vidovića prvotni zadatak je uvidjeti "stanje na terenu" uoči službenih tekmi. I tu ima informacija, koje su uvidjeli i gledatelji na tribinama, njih stotinjak. Mladost izgleda svježije i uigranije no prošle sezone, Zeleni imaju dobar start, što naravno moraju preslikati i na slijedeću subotu.
Zelina je u utakmicu krenula malo rezervirano prvih desetak minuta dok se igra nije posložila, a trener domaćih započeo je bez Simeunovića i Ćosića, koji će pauzirati start prvenstva. Bilo je nekoliko dobrih udaraca do prvog pogotka, no nije ušlo Karamatiću, Ovčaru...
U 37. minuti odličan šut s lijeva završava na Vraniću u sredini, koji ukoso s desna pogađa mrežu. Sve u svemu dobro poluvrijeme.
U nastavku dosta brzo gosti dolaze do drugog pogotka (52. minuta), Cerjak je bio strijelac. U igru su ušli mlađi igrači, ponovo je bilo dobrih prilika, posebno su Colarić i Đonlić prijetili, no do kraja su mreže mirovale.
Ok, još je tjedan dana peglanja do petka.
ZELINA: Picak, Ljubičić, Garić, I. Horvat, Haramina, Karamatić, Camara, Saša, Marelja, Vidak, Ovčar (Colarić, Ćosić, Klepac, Košćec, Simeunović, Đonlić, D. Horvat, Kordej, Grošinić, Grabovac). Trener: Boris Perković
MLADOST: Gugec, Tepić, Šipuš, Pipalović, Lovrić, Perić, Handanović, Cerjak, Vranić, Marović, Baniček (Škorić, Filipović, Čajani, I. Davorja, Pucović, L. Davorja, Šako, Žužić) Trener: Ivica Vidović