Preko Jamnice do polufinala Kupa

12.05.2011.

Dva puta odgađana, utakmica četvrtfinala Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije odigrana je na Gradskom stadionu u Zelini. Susret između Zeline i Jamnice pokazao je veliku razliku između trećeligaša i petoligaša, pa prolaznik u polufinale ni u jednom trenutku nije bio dvojben. Za razliku od prošle godine, kada je Jamnica napravila senzaciju izbacivši Zelinu iz Kupa, ovoga puta iznenađenju nije bilo ni traga. Bijelo crveni odigrali su rutinirano, koliko je trebalo za uvjerljivu pobjedu. S pola snage suprotstavili su se gostima iz Pisarovine, koji su u prvom dijelu susreta još i davali nade da bi mogli nadoknaditi zaostatk od jednog pogotka, no u nastavku su domaći igrači odradili svoj posao i uvjerljivo porazili protivnika.

Prva gužva pred vratima Jamnice bila je u 11'. nakon kornera, fini ubačaj pred vrata, gdje se najbolje snalazi kapetan domaće ekipe Filip Oroz, koji dovodi Zelinu u vodstvo. Samo minutu kasnije opasni i gosti, Luketić u vrlo dobroj prilici pred vratima, no Đurđek i Krišto otklanjaju opasnost za Kranjčeca, potom Malecki loptu lansira daleko od zone opasnosti. Tri minute kasnije isti igrač  izvađa slobodnjak s 25 metara, dobro poslužuje Rančića pred vratima, no jedanaestica nije koncentrirana za završni dio posla.  U prvom dijelu izdvajamo i pokušaj Melnjaka koji odlučno tuče po sredini, no lopta odlazi pokraj vratiju. U posljednjoj minuti Oroz i Melnjak dobrim pasom dolaze do prostora, pred vratima preuzima mladi Kršak, no i ovaj pokušaj ostaje na prilici.
U drugom dijelu više adrenalina u igri, što donosi i više prilika. U 52' Babić se nalazi pred vratima i kada se lopta već vidjela u golu, sa same linije izbacuje je gostujući vratar Šimatić. Ubrzo potom pokušava i Đurđek iz daljine, samo za korner. Deseta minuta nastavka donosi potvrdu vrlo dobrog izdanja Elvisa Pece, koji se nakon nekoliko dobrih prodora i oduzimanja, odlučuje na dalekometni udarac s nekih 25 metara, kojeg uspješno šalje u mrežu, a odmah potom i Maslač u odličnoj prilici iz blizine umalo pogađa. U 75' prodor Babića u prostoru zaustavljen je rušenjem, sudac bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku, s koje sigurno i precizno pogađa vratar Zeline Matija Dandić. Pred kraj susreta ponovo se bude gostujući igrači, pa prvo Tuka u dobroj prilici gađa pokraj vratnice, a potom i Patljak previsoko. Već slijedeći napad Zeline bio je opasan, no Rančić iz blizine pogađa gredu. Susret u posljednjih par minuta efikasno s još dva pogotka završavaju Peco i Melnjak.
Zelina se uvjerljivom pobjedom pridružila polufinalistima Kupa NS ZŽ, Vrbovcu, Laduču i Strmcu. Izvlačenje parova polufinala bit će u ponedjeljak 16. svibnja.

ZELINA - JAMNICA

5:0 (1:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 100
SUDAC: Jurica Mihalj. Pomoćni: Dolibašić, Mejić (svi V. Gorica) Teren. dobar
ZELINA: Dandić, Peco, Malecki, Đurđek, Bingula, Krišto, Kršak (od 60. Maslač), Oroz (od 63. Gluhak), Jonjić (od 46. Babić), Melnjak, Rančić TRENER: Valentin Barišić
JAMNICA: Šimatić, Patljak, Previšić, Petković, Luketić, Kvesić, Kelava (od 76. Britvec), Krpan, Mihalić (od 72. Marcetić), Vračević, Tukša. TRENER: Tomislav Kelava
STRIJELCI: 1:0 - Oroz (12), 2:0 - Peco (65), 3:0 - Dandić-(75-11m), 4:0 - Peco (86), 5:0 - Melnjak (90) Igrač utakmice: Elvis Peco