Potop Rovinja u Zelini

14.09.2009.

Dva puta Ćorić, pa Rac, I.Đurđek i Haluška pretvorili su rezultat Zeline u petardu. Utakmica u kojoj je Zelina apsolutno dominirala, nametnula svoju igru protiv koje Rovinj nije našao rješenja. S tek dvije prilike nisu uspjeli ostvariti ništa više. U svim segmentima igre, Zelina je nadigrala protivnika i s petardom zasluženo uzela sva tri boda.

EKIPA
Gradski stadion i u drugoj domaćinskoj utakmici bio je u lijepom dekoru s tristotinjak gledatelja koji su imali prilike uživati u odličnoj nogometnoj predstavi, u kojoj je, za mnoge neočekivano, eksplodirala petarda, a eksplodirao je i Mario Rac. Veznjak, koji je bio jedan od ključnih igrača prošle sezone, naglo se uzdigao i ugradio veliki ulog u pobjedu Zeline. Dvostruki strijelac Marijo Ćorić također se vratio u velikom stilu, stanka zbog ozljede u posljednje dvije utakmice nije utjecala na formu golgetera crveno bijelih. Haluška se sve više nameće, pažnju je privukao i lažnjakom u mreži Orbanića. Zmazek postaje ljubimac zelinske publike, na početku je, na dobrom početku, pun želje i bit će njegovo ime sve češće zazivano pozitivnim tonovima. Ivan Đurđek je odličan igrač, neosporno. Hendikep iz Vrbovca kod promašenog zicera, zaliječio je svojim prvim pogotkom, s vidljivim zadovoljstvom na licu. Ta injekcija će ga potjerati na dokazivanje, iako je već do sada puno pokazao. Brat mu Nikola suvereno čuva mrežu, koliko je bio siguran u sebe  i svoju obranu pokazuju i simpatične egzibicije kojima je zabavljao raspoloženu publiku. Erdeli se iz utakmice u utakmicu potvrđuje, stabilan, oštar, siguran. Njegova desna strana je pod njegovom vlašću. Miljković i Marković su bedem koji ulijeva strah napadu protivnika. Nesebični i na mjestu. Cetina i Bingula također. s tendencijom uzleta. Mogu oni pružiti još više. Bagarića je milina gledati, posljednjih par susreta nametnuo se znalački. Dodik je iskusni i prepreden igrač s barem četvero očiju, sredina mu je pod kontrolom, zna kako i kome s loptom. Klupa je čekala svoj trenutak i opravdala ulazak na teren. Sve je na svome mjestu, pa naravno da je potvrda stigla i rezultatom. Ovoga puta čistom peticom.
ANALIZA UTAKMICE
Gostima iz Rovinja već od prve minute nametnuto je uvjerenje da će malo toga ostvariti u Zelini. Gospodar terena bio je poznat od početka. Već u sedmoj minuti potvrda superiornosti koja je bila vidljiva svih 90 minuta.
MARIJO ĆORIĆ
Nakon oštrog starta Androšića srušen je Erdeli. Rac je izveo slobodni udarac. Erdeli fino poslužuje Ćorića koji je ostao na trenutak zaboravljen od gostujuće obrane i nabačenu loptu proslijeđuje u mrežu. 1:0. Na drugi pogodak nije se dugo čekalo , samo četiri minute. Đurđek je pokušavao nešto na rubu kaznenog prostora, potom vratio loptu na drugu stranu, gdje je Bagarić brzo uposlio Ćorića, koji u prvom zamahu nedovoljno snažno gađa u vratara,a u drugom svoj udarac pretvara u pogodak. 2:0
Dvije minute kasnije bilježimo solo prodor Dodika koji nesebično nabacuje Racu, no obrana Rovinja loptu izbacuje iz peterca. Miljković ubrzo slobodnjak s kojih 40 metara plasira iznad mreže. Na drugoj strani isto pokušava Duvnjak, ubacuje loptu u prostor, no preciznost napadača žutih završava previsoko.
Napad se odmah vraća na suprotnu stranu. Erdeli s desna šalje loptu na drugu stranu do Raca, koji poslužuje Dodika u sredini. Napad završava na Đurđeku koji pokušava glavom. Đurđek i Dodik bili su u petercu gdje im dolazi nabačena lopta iz sredine, stvara se izgledna prilika, no i ovoga puta sreća spašava Orbanića .
MARIO RAC
Gosti sve više uviđaju jakost suparnika i pod svaku cijenu pokušavaju odigrati akciju koja bi ih dovela u mogućnost rezultatski povoljnijeg nastavka, no tada nagrada stiže i najboljem pojedincu susreta. Žuta obrana svojski se trudila osujetiti napade raspoloženih domaćina. Rac ulijeće po sredini i snažno u svojoj maniri puca po golu. Sa 3:0 sada je sve bilo jasno. Pred kraj prvog poluvremena valjalo je samo usmjeriti nastavak u istom tempu.
IVAN ĐURĐEK
Na tragu prvog, naši su dečki zaigrali i u nastavku. Prije toga, zadovoljni gledatelji počastili su se gablecom koji su im besplatno osigurali prijatelji kluba Agro-promes i Bistro Euro 1. U osmoj minuti nastavka akciju je započeo Đurđek po sredini terena, proslijedio loptu do Cetine, koji je bio na aut liniji. Vidjevši dobro pozicioniranog Raca, Antonio vraća loptu u prostor, no vratar je ovoga puta pročitao Mariovu nakanu. Samo minutu po ulasku u igru, Oroz je zamijenivši Ćorića pretrpio i prvi prekršaj, a prvi nabačaj Raca umalo pretvorio u pogodak. Dodik igra na Bagarića, koji pokušava solo akciju, no uspijeva pogoditi desno od mreže. Bingula griješi u napadu Rovinja, no povratnu loptu preuzima i izbacuje iz zone opasnosti. Pogreška je u par sekundi eliminirana. Napad za napadom, Zelina potvrđuje preko Đurđeka koji oduzima loptu na centru i u solo akciji dolazi do pozicije za šut, završivši svoju nakanu pogotkom za 4:0. Ivan je time skinuo težak kamen koji ga je gušio još od mrtvaka kod 1:1 u Vrbovcu.
JOSIP HALUŠKA
U 71. minuti susreta bilježimo i drugu priliku gostiju preko Novoselića koji iz daljine puca preko gola. S druge strane osvježenja u igri Zmazek i Haluška bili su također u prilikama, a potonji uspijeva i realizacijom pogotka za konačnih 5:0. Gosti nisu mogli dočekati posljednji zvižduk vrlo dobrog suca Sokolića, koji tako okončava agoniju Rovinjana, koji su u Zelini doživjeli potop. U igri i rezultatu.