Posrtaj Radnika u Sesvetama

16.05.2011.

U okršaju klubova s vrha tablice Crikvenica i Vrapče su kapitalizirali maksimalni učinak, dok su Grobničan i Zelina podijelili bodove. Crikvenica je Segesti nanijela težak poraz na taj se način podsmjehnuvši na ambicije sisčana za drugom ligom, a deveto mjesto na kojem se trenutno nalazi, Segesti nije bilo ni u najcrnjim mislima. Teško će jedan od najstarijih klubova u posljednja tri kola nešto napraviti, jer tri poraza za redom ostavili su velik trag i na poljuljanom motivu ekipe. U prvom poluvremenu još je bilo naznaka za egalom, no u samo dvije minute nastavka Spasić i Tucaković rješavaju pitanje pobjednika, a potvrđuje to i Brajković u završnici susreta. Radnik očito više ne igra isključivo na kartu naslova prvaka, jer uz licencni dokument, viši rang je osiguran, u koji će sesvečani s prve, možda i druge pozicije, jer Grobničan je na samo bod razlike. Svakako bi susjedi željeli uz drugoligaški status u svojim vitrinama sačuvati i pehar. Poraz od Vrapča na svom stadionu ne ide im u prilog. Dok se domaći još nisu ni zagrijali, u drugoj minuti Bešlić donosi prednost Vrapču, a zatvoren pristup svojim vratima čuvaju do kraja, kada Belak potvrđuje bolje izdanje gostiju iz Vrapča. Opatija je u susretu s Vrbovcem proslavila svoj stoti rođendan, slavila je i na kraju pobjedom od 1:0, a na slavljeničku tortu svoj potpis stavio je Dario Mance. Dugo Selo je u Poreču uzelo bod nakon susreta bez pogodaka, ali i bez izglednijih prilika. Jadran je ostao manje zadovoljan zbog propuštene prilike da osigura sigurnost ostanka, jer borba za bodove s Krkom i Nehajem bit će teška kod ranjenog Vrbovca u utorak. Moslavina je svoje snove o ostanku davno izgubila, potvrdili su to i igrači Orijenta, koji su u Kutini slavili s 3:1. Rudar je učinio korak više, ali nedovoljno dugačak, osvojili su bod protiv Krka na svom stadionu u Labinu, no prigoda za pokoji pogodak bilo je na kapaljku, pa susret bez igre nije ni zaslužio više od nula nula.  Novalja i Rovinj podijelili su bodove, svaki po jedan pogodak, s tim da domaći mogu žaliti jer imali su prednost do posljednje minute, kada Matika  uzima bod za Istrane. Medulin je minimalnom pobjedom nad Nehajem uzeo tri boda, no bodovni zaostatak za ostankom u ligi još je uvijek dalek i teško dostupan.
Zahuktali završetak sezone unio je u ovoj ligi veliku dozu neizvjesnosti. Žrijeb parova posložio se tako da međusobno iz kola u kolo igraju klubovi s vrha tablice, a serija derbija čini kraj sezone izuzetno zanimljivo, jer vodeća četvorka je samo na po bod razlike i svaki kiks odnosi realne šanse za zadržavanjem u samom vrhu, a nije daleko ni Zelina, koja je dva boda ispod četvrtog Vrapča.
Jasnije će sve biti u utorak, kada se igra slijedeće kolo.
Nakon Radnika i Grobničana, Zelina pred novim teškim izazovom, jer dolazi Crikvenica, čime bijelo crveni završavaju seriju derbija. U prva dva susreta uzeli su samo bod, može li Zelina protiv Crikvenice uzeti sva tri i ipak pozitivnije zaključiti seriju. Odlično izdanje na Mavrincima u subotu daje povoda za to, tu je i domaći teren i vjerojatno, unatoč radnom danu i puna tribina, ali i motivacija da se vrlo dobra sezona na isti način i zaključi, jer nakon Crikve slijede ipak lakši dvoboji s Rudarem i Novaljom. Pobjedom bi se Zelina izjednačila bodovno s protivnikom i začinila završetak sezone mnogo interesantnijim, pogotovo što Vrapče ugošćuje Grobničan, a Radnik gostuje u Rijeci kod Orijenta. Vrbovec dočekuje Jadrana, i jedni i drugi su u očajnoj borbi za bodove, kao i Medulin, koji odlazi na tešku muku Dugom Selu. Rovinj i Opatija lišeni su neizvjesnosti i zaigrat će rasterećeno, Krk i Novalja mogli bi na iks, koji im osigurava dobar plasman, a poraz bilo kojeg spušta prema dnu. Segesta će očito liječiti seriju poraza na otpisanom Rudaru, kao i Nehaj kojemu odlazi Moslavina, još jedan putnik u niži rang. Sve utakmice u utorak igraju se u 17 sati.