Poraz u Senju

04.04.2011.

U Senju je uvijek teško igrati, najmanje u tome gleda se na kvalitetu domaćeg sastava, koja opravdava svoj boravak oko sredine prvenstvene ljestvice. Igrati u ambijentu bazena ispod Senjske tvrđe je teška i često opasna misija. Više je razloga za to, ne samo grublja igra zeleno bijelih, pogotovo u početnoj fazi utakmice, kojom anuliraju mogućnost lijepe nogometne igre kakvu preferiraju igrači Zeline, već i samo igralište, koje je omeđeno visokim zidinama (pre)blizu terenu, pa se na linijama ne smije previše opustiti, kako igrač ne bi završio u zidu. Protok publike sasma je otvoren, što je bilo vidljivo i u poluvremenu, kada je zagrijavanje gostiju omeo ulazak većeg broja djece, koji su bezbrižno trčkarali igralištem, uzimali loptu i odnosili ju izvan terena, pri čemu je u pokušaju vraćanja lopte ozljede po rukama i nogama dobio i Krešimir Hasnek, kojeg su navijači naganjali izvan igrališta (!). Klupu Zeline nekoliko domaćih navijača je zasipalo psovkama i pljuvanjem (!). Možda smo prestrogi u ocjeni, no činjenica je da takve stvari u Zelini nisu ni izbliza moguće. Naravno, ocjena ne ide na uštrb domaćeg kluba i većine navijača, no manji dio njih zasjenio je ukupni dojam. Zelina sa svim klubovima lige želi korektne i dobre odnose, u čemu uglavnom uspijeva i za nadati se da je ovo samo usamljen slučaj manjeg broja navijača, koji ćemo vrlo brzo zaboraviti.

A sad i na teren. Zelina nije uspjela nametnuti svoju igru, Topnici nisu nalazili načina za pogodak, odgovor na igru domaćih nije pronađen. Malo je toga zabilježeno u korist bijelo crvenih, iako nekoliko pokušaja vrijede pažnje, no bez konkretne završnice. Vratar Baričević ostao je neokrznut. Rani pogodak domaćih u početnoj gruboj igri, koju sudac nije zaustavio, iznjedrio je smjer igre, koji Zelini nije odgovarao. Ono što su željeli gosti, uspjelo je domaćima, vodstvom u ranoj fazi uspostaviti svoj ritam igre. U šestoj minuti slobodnjakom probija Žunić gostujući živi zid i Nehaj dolazi do vodstva. U nastavku najizglednija prilika u 28' prodorom Dominovića koji upošljava Medveda, no sve ostaje na prilici, a nakon pola sata igre i prilike domaćih iz kornera, prodor Đurđeka koji pokušava po sredini. Još dvije prilike domaćih, a potom i Medved u posljednjoj minuti prvog dijela, kad dobro povlači loptu i stvara priliku pred vratima, s kojih Baričević istrčava, no u međusobnom kontaktu i preskakanju vratara, Medved ne nalazi dovoljno koncentracije u čistoj prilici.

Izjednačenjem bi drugo poluvrijeme podiglo goste, no ovako je drugi dio bio još neuspješniji. Na početku Medved pokušava iz daljine, u jednoj od boljih akcija pokušava i Gluhak. Domaći prijete opet u 68' preko Lopaca, koji dobrim udarcem pogađa gredu, potom iz daljine pokušava Malecki, a ni svježiji Jonjić i Oroz ne uspijevaju pospješiti napad Zeline. Točku na i stavlja Hajdini u 87', koji prima dobru loptu svojih suigrača i sam jedan na jedan na istrčalog Kranjčeca, prebacuje jedinicu i lagano šalje loptu do mreže. Zasluženo zeleno bijeli ostavljaju bodove kod kuće, protivnik nije pronašao načina za preokret i na kraju to platio porazom.

Ovim porazom, Zelina je pala za jedno mjesto na ljestvici, preteklo ju je Dugo Selo, koje je slavilo protiv Segeste 2:0, dok su vodeći Radnik i Crikvenica, te Grobničan izgubili, pa su ostali rezultati malo pomogli Zelini u utrci za bodove. Zelina se okrenula derbiju 24. kola, u kojem u utorak dočekuje lokalnog rivala Dugo Selo.

NEHAJ - ZELINA 2:0 (1:0)