NK ZELINA

Podjela bodova na Mavrincima

15.05.2011.

Susret između Grobničana i Zeline najavljen je kao mali derbi, jer sastale su se dvije kvalitetne momčadi, koje znaju i žele igrati. Nakon 90 minuta igre, pokazalo se to točnim, s time da je ovaj susret zaslužio po svojoj kvaliteti epitet derbija, gledajući na druge parove s vrha, koji su završili s nulom na jednoj strani. Otvorena napadačka igra, brzo izmjenjivanje, zanimljivi dueli, dobro osmišljeni prodori, malo grešaka i kvalitetna igra na travnjaku u Čavlima zadovoljila je gledatelje, koji su nakon 2:2 obje ekipe nagradili pljeskom za odličnu nogometnu predstavu.

Prvo poluvrijeme pripalo je Zelini, koja je bila konkretnija i jača, no nije kapitalizirala svoje dvije stopostotne prilike, pa su domaćini izrekli kaznu pogotkom, koji je prednost ostavio kod kuće. U drugom poluvremenu konkretniji je bio Grobničan, ali uz odlično pariranje Zeline, čiji su igrači unatoč padu održavali igru i rezultat.
S prilikama započeli su igrači u sivim dresovima, Medved i Babić su zaprijetili Miliću, a odmah potom (5') i domaći ozbiljno u kontri nasrću na vrata Zeline, no Kranjčec odlično reagira, što je potvrdio još nekoliko puta tijekom susreta. Dvije min kasnije nakon kornera bingula odličan pokušaj glavom, koji završava u gredi. Na drugoj strani pokušava Flego u kombinaciji s Bjelanovićem, također bez uspjeha. U 16' ponovo dobra akcija Zeline, koju po lijevoj strani fino provodi medved, ubacuje u sredinu mesecu, koji puca, no Milić je na mjestu. Deset min kasnije Malkić se ne snalazi najbolje u odličnoj prilici pred vratima Kranje i gađa neprecizno i previsoko, a odmah potom Pecin nabačaj babić uspijeva plasirati samo do vratara. Nakon točno pola sata igre odlična suradnja Bjelanovića i Ugrine dobru priliku u udarcu iskosa u lijevu stranu mreže pretvara u pogodak i vodstvo domaćih. Dvije min kasnije odgovor Zeline, nakon odličnog provođenja Bingule i upošljavanja Medveda, koji se izborio za loptu uz tri flastera na sebi, ali tuče previsoko, a sedmica Zeline već u sliejdećem napadu gađa kut grede i vratnice. Pritisak Zeline željne pogotka se nastavlja, pa već u slijedećem napadu nakon dobrog prodora Pece, Maslač slalom do prostora ne završava efikasno, no uskače Mesec, koji voleira prema vratima, no pogodak dolazi u samom finišu poluvremena, kada Mujčin odradi velik posao na sredini, a završetak pripada medvedu, koji u svom stilu probija i zabija za izjednačenje.
Prvih 45 min je tako pripalo Zelini, koja je umjesto vodstva na svojoj strani semafora, uspjela dostići prednost domaćina. U nastavku, iako igra Zeline pada, ravnopravnost na terenu je svedena na egal, što je potvrdio i rezultat drugog poluvremena istovjetnog prvom. Po jedan pogodak na svakoj strani. Velika gužva stvorila se pred vratima Grobničana u 52', kada je nakon još jednog dobro obavljenog posla Bingule u prilici bio Mesec, na udarac na desnu stativu nije donio prednost. pet minuta kasnije ponovo slavlje domaćih, a strijelac za novo vodstvo bio je Grbac, koji je tek ušao u igru i odmah oplemenio povjerenje trenera Milinovića. Flego je bio izgledan u toj akciji, no svoj prodor po sredini prebacuje na lijevu stranu, gdje natrčava Grbac i produžuje u mrežu. Potaknuti vodstvom, domaći igrači su opasniji u želji da još jednim pogotkom potvrde svoju nakanu, pa u 70' ponovo opasno pred vratima Kranjčeca, koji navalu uspješno zaustavlja, a Grbac u ponovnom pokušaju iskorištava grešku gostujuće obrane i plasira loptu, na sreću bez pogotka, a 2' kasnije i Peco otklanja novu opasnost izbacujući loptu u korner.
Pet minuta kasnije Zelina dolazi do željenog izjednačenja odličnim uratkom Meseca, koji svoj pohod po sredini završava odmjerenim udarcem pod gredu. Dobar šut ima i Flego, u 75', slobodnjak iz daljine odlazi previše lijevo, a Grbac i Bjelanović pokazuju grobničan opasnim, no zelina odgovara fantastičnim reakcijama Kranjčeca. U posljednjoj minuti odlični ubačaj Maleckog pokušava okruniti oroz glavom, no rezultat na kraju ipak ostaje prijateljskih 2:2.