Pobjeda Rudara za oproštaj od HNL3

23.05.2011.

Teško je upisati razočarenje nakon utakmice u Labinu, u kojoj je pomlađeni sastav Rudara uspio nanijeti Zelini poraz od 1:0. Rudar je i prije susreta izgubio sve šanse ostanka u trećoj ligi, pa su u utakmicu sa Zelinom ušli neopterećeni i s pomlađenim sastavom, koji nije ni u jednom trenutku uspio parirari kvalitetnijem i jačem protivniku, ali je uspio pobijediti, što je jedino što ostaje u statistikama. Kako inače protumačiti upravo statistiku, koja je maksimalno bila na strani Zeline, izuzev u onom najodlučnijem retku, gdje se pišu pogotci. Posjed lopte bio je debelo u nogama bijelo crvenih, ne pamtimo kada su protivnici tako malo i kratko loptu imali na svojoj strani. Prilike su bile sve na strani gostiju, sve osim jedne, koja je iznenadila ne samo našeg vratara, već i same aktere u zeleno crnim dresovima. U jedinoj prilici uspjeli su pogoditi mrežu i to je sve što su domaći igrači napravili na utakmici. Zelina je odigrala previše mlako, školski i neopasno. Malo je bilo korisnih ubačaja pred prostor, prilike koje su stvarali nisu bile onakve na kakve smo naučeni, domaći vratar Vozila reagirao je na pokušaje gostiju i otklanjao opasnost, a nepreciznost i neizravne završnice sve više su udaljavale Zelinčane od pogotka. Osjetili su to domaći igrači i stvorili bunker pred svojim prostorom, kojeg naši strijelci nisu uspjeli nikako probiti. Malo je bilo visokih i daljinskih lopti, igralo se od noge do noge, što se pokazalo neuspješnim pokušajem da se izmori domaća obrana i pronađe pukotina prema mreži. Mladi igrači Rudara pokazali su svoje nedovoljno znanje, ali i veliku požrtvovnost, koja je na kraju nagrađena Pirovom pobjedom, s kojom Rudar odlazi u niži rang. Razočarani i nemoćni igrači Zeline propustili su stopostotnu priliku da pobjedom osiguraju konačni plasman među prve tri ekipe lige, ovako o svemu će odlučivati posljednje kolo u kojem će konačni učinak Zeline uvelike ovisiti o rezultatima drugih parova, naravno, isključivo u slučaju uvjerljive i visoke pobjede nad Novaljom na svom travnjaku u subotu. Susret Davida i Golijata završio je porazom Golijata, koji još uvijek ne nalazi uzroka nenadanom porazu i propuštenoj prilici.
U 5. minuti lijep nabačaj Pece na Babića, koji je u dobroj poziciji pred vratima, no lopta prolazi mimo njega. Pokušava Peco i pet minuta kasnije u direktnom udarcu, ali previsoko. Tri minute kasnije Mesec preskače vratara, no domaći branitelj uspijeva uhvatiti loptu i spasiti svoju mrežu. Odmah potom i Bingula namještava situaciju pred vratima, no gostujući se napadači ne snalaze. Vozila odlično reagira i na opasni udarac Medveda u 20', a u prvom dijelu izdvajamo i slobodnjak Mujčina, koji dobro nabacuje Binguli, no i taj je udarac bio neuspješan. Zeleno crni su tek par puta prešli centar bez ozbiljnije nakane ugrožavanja Kranjčeca. U 56' najizglednija situacija za goste u dotadašnjem dijelu, no kao i prilike iz prvog dijela i ova završava neefikasno, kao i sve ostalo što su pokušavali do kraja susreta. U 74. minuti slobodni udarac za domaće koji preko Načinovića iskorištavaju jedinu priliku na susretu i pretvaraju ju u pogodak, koji donosi veliku radost otpisanom Rudaru.

RUDAR - ZELINA 1:0 (0:0)