Petardom do polufinala Cupa

20.04.2012.

Županijski nogometni kup ulazi u svoju završnicu. U igri su ostala tri kluba, a još se čeka četvrti. Gorica i Vrbovec odigrat će tek 16. svibnja. Zelina je u susjednom Hrastju neokrznuto prošla u dvoboju protiv Croatie 5:0, a istim je rezultatom Vinogradar svladao domaćina Samobor. Gosti su slavili i u trećem susretu, Stupnik je s 5:2 pobijedio Bistru.
Domaćini i nisu gajili prevelike nade u uspjeh obzirom na višerangirane protivnike. Najveća razlika bila je upravo u susjedskom susretu između šetoligaša Croatie i trećeligaša Zeline. iako su oba kluba na vrhu svojih tablica, razlika od tri ranga ipak je prevelika, da bi se približili čudu. Crvenima iz Hrastja ostaje zadovoljstvo izbacivanja četvrtoligaša Strmca iz Bedenice, dok za više u ovoj konkurenciji ne mogu.
U utakmicu su Crveni ušli s velikom motivacijom i željom pariranja protivniku i susjedu. Uspijevalo im je to prvih  petnaestak minuta, kada su na travnjaku stajali vrlo dobro, uspijevali se nadigravati s igračima Zeline, koji nisu puno kalkulirali, pa je trener Dražen Biškup na travnjak izveo jak sastav, igrače na koje je mogao računati, obzirom da su neki pod ozljedom.
Prva prilika bila je u 20. minuti, kada je Mesec pogodio vratnicu nakon dobrog centaršuta pece. Dvije minute kasnije kapetan gostiju proigrava Šuškovića na desnoj strani, koji se oslobađa čuvara, ali u završnici ne uspijeva pogoditi, domaći je vratar Mihalic bio na mjestu. No, ubrzo u svojoj trećoj kciji Mesec uspijeva. Lijep prodor po lijevoj strani završava pogotkom za 0:1. Pokušava potom povisiti peco, koji na kontra boku sve odradi vrhunski, prelama na sredinu, gdje se oslobađa još dvojice domaćih, no njegov udarac završva pokraj vratnice. Mesec i Šušković ponovo u jednoj kombinaciji u 29. minuti. Kapetan odlično poslužuje Šuškovića, koji u iskusnoj maniri ubacuje u šesnaeterac do Juroša, no i ovaj dobar šut završava u rukama Mihalica. U konkretniju igru ulazi i marošević, koji Kišev precizan ubačaj iz kuta pokušava glavom usmjeriti u mrežu, no lopt odlazi malo preko vratiju. Mihalic se nije dao iznenaditi ni nakon lukavog dalekometnog udarca Meseca s nekih 40 metara, njegov lob je pročitan od jedinice Croatie.
Gosti i dalje pritišću na prostor domaćina, konkretno je bilo u 37. minuti, kad vrlo dobro osmišljenu akciju u sredini spretno preuzima Krišto odlučno produživši na Maroševića, koji rutinski pogađa donji desni kut mreže. Već u slijedećoj akciji, nepune dvije minute kasnije, Kiš presijeca loptu sredini gostujuće polovice, izbacuje Šuškovića, koji jedan na jedan ulazi u prostor vratara i u duelu izlazi kao pobjednik, pogodivši za 0:3.
U drugom poluvremenu Crvenima ponestaje snage, a popušta i motivacije, jer osmisliti igru protiv nadmoćnog protivnika nije bilo nimalo lako. U oba sastava, stoga su uslijedile izmjene, pa je većina igrača dobila priliku za igru. Svakako valja zabilježiti dobar pokušaj Stojanovića u 60. minuti, kada odlučno puca prema jedinici Zeline, no Krnjčec skida loptu sa same grede. Odmah potom i Grabovac bez uspjeha da iznenadi protivničkog vratara. Zelina uzvraća preko Kiša, koji napad s boka zaključuje posluživanjem Kršaka, koji oklijeva u izglednoj situaciji pred vratima i odlučuje se na dodavanje Šuškoviću, a iskusni majstor lopte utrčavanje na suprotnu vratnicu završva elegantnim pogotkom. Do kraja utakmice u dva navrata su zaprijetili domaći igrači, prvo preko Kralja, čiji udarac Kranjčec skida, potom i preko Bošnjaka, no ponovo bez uspjeha.
Završni udarac za petardu Zeline postavlja Dominović. Akcija je krenula po boku od Krište, koji centrira na drugu stativu, a Dominović u sličnom naletu, kao Šušković prije toga ulazi u poziciju i loptu usmjeruje u mrežu.

CROATIA - ZELINA 0:5 (0:8)
HRASTJE - Igralište Croatie Gledatelja: 120
SUDAC: Saša Malbašić. Pomoćni: Bergovac, Bičanić (svi Dugo Selo) Teren: dobar
CROATIA: Mihalic, Bagavac  (od 46. N.Filipović ), Burić  (od 46. Grabovac ), Trebeš , Labudović, Trcak  (od 58. Žagar), Gotal, Stojanović (od 68. Bošnjak), Šajfar (od 60. Guštović), Kralj, Žigrović Trener: Ivica Šajfar
ZELINA: Kranjčec, Peco, Krišto, Kotarski, Mladiček, Gluhak (od 72. Đurđek), Kiš (od (0d 72. Dominović), Šušković (od 63.  Rihtar), Juroš, Mesec (od 68. T.Vidović), Marošević (od 60. Kršak) Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Mesec (24), 0:2 - Marošević (37), 0:3 - Šušković (62), 0:4 - Šušković (62), 0:5 - Dominović (88) Igrač utakmice: Tomislav Šušković