Petarda za Špansko

10.02.2011.

Ekipa Španskog prošle je prvenstvene sezone bila u ligi zajedno sa Zelinom, no ispali su u niži rang, gdje su jesenas ipak potvrdili da možda nisu dovoljno jaki za treću, ali su premoć u četvrtoj ligi potvrdili osvajanjem jesenskog naslova bježeći drugoplasiranom Trnju pet bodova. Svakako će se ovog proljeća voditi bitka za povratak u trećeligaško društvo, mada Trnje ozbiljno slaže svoje redove želeći nadoknaditi zaostatak i preoteti krunu.

Razlika između ove dvije lige potvrdila se i na prijateljskom susretu Španskog i Zeline, u kojoj su gosti demonstrirali snagu i nadmoć visokom pobjedom od 5:1. No, prvenstveni su ogledi drugačija priča. Prisjetimo se, u Zelini je bilo 1:1, a u Španskom 0:1. Hendikep domaćina bio je i izostanak prvog vratara Perkovića, koji se ozlijedio prije desetak dana na utakmici protiv Kustošije.

Zelina je odmah na početku susreta uspostavila ritam igre prema svom receptu, a konkretizacija je uslijedila vrlo brzo. Već u devetoj minuti nabačaj Medveda u pogodak pretvara Hasnek, tri minute kasnije iz slobodnjaka topovski gađa Medved, a u šesnaestoj minuti Mujčinova asistencija prvom strijelcu lige donosi i drugi pogodak.

Na slijedeći pogodak narančasto-sivih čekalo se do 51. minute, kada Dominović po sredini prima finu loptu Oroza, koju odmah tuče u mrežu iza iznenađenog i nemoćnog vratara Pavića. U 75' u kaznenom prostoru srušen je Kršak (Kulenović), a realizator najstrože kazne bio je sigurni Rančić. Deset minuta prije kraja susreta, koji je igran na umjetnoj travi po vrlo lijepom i sunčanom vremenu, počasni pogodak za crvene postigao je glavom Kulenović.

U redovima zelinčana nedostajali su Jonjić i Kotarski. Ovom uvjerljivom pobjedom Zelina je anulirala niz od četiri utakmice u kojima je krajnji rezultat bio prijateljskih 1:1. Slijedeća provjera je već u subotu u sesvetskom Kraljevcu, gdje Zelina dočekuje Rudeš.

ŠPANSKO - ZELINA 1:5 (0:3)
ZAGREB - Igralište ŠRC Špansko Gledatelja: 80
SUDAC: Pečarić. Pomoćni: Lekšić, Vuković (svi Zagreb) Teren: umjetna trava
ŠPANSKO: Pavić, Mihaljević, Šoljić, Dobrić, Ceraj, Kulenović, Vukomerec, Subotić, Kovačević, Bandalo, Karas, Stričević (još su igrali: Čančar, Radošević, Zanki, Šutalo, Vikić, Belmekki, Orsag) TRENER: Draženko Prskalo
ZELINA: Dandić, Hasnek, Gluhak, Malecki, Maslač, Mladiček, Dominović, Mesec, Mujčin, Babić, Medved (još su igrali: Mihalic, Rančić, Oroz, Peco, Melnjak, Đurđek, Bingula, Kršak, Krišto, Krnić) TRENER: Valentin Barišić
STRIJELCI: 1:0 - Hasnek, 2:0 - Medved, 3:0 - Medved, 4.0 - Dominović, 5.0 - Rančić, 5:1 - Kulenović