Petarda i u Zelini

08.11.2011.

Nakon što je buknula u Sisku, petarda je u subotu zapaljena i na zelinskom stadionu, a bezuspješno su ju gasili igrači Vinodola. Zelina je ponovo izgledala sigurno, uigrano, konkretno i efikasno. te takvim pristupom i takvim nogometom zasluženo učvrstila svoju prvu poziciju na tablici, sada sa četiri boda prednosti pred drugoplasiranim Vrapčem, koje je još jedan susret odigralo bez pogodaka. Nepopustljivi domaćini nisu gostima iz Novog Vinodolskog dopustili mnogo, tek nekoliko udaraca prema vratima Kranjčeca, koji je sigurno čuvao i očuvao svoja vrata, te u miru promatrao igru koja se uglavnom odvijala na suprotnoj strani terena.

1:0 Marošević Daleku loptu sa sredine igrališta prihvaća Šušković na desnoj liniji šesnaeterca i precizno desnicom nabacuje u sredinu na samu liniju peterca, odakle Marošević glavom  šalje direkt po sredini pokraj nemoćnog Stipanova
2:0 Šušković Ivanušić pokušava iskosa s desne strane, no uspijeva iznuditi samo korner, kojeg iz lijevog kuta izvađa Dominović, prema sredini na Slunjskoga, koji odmah prepušta Jurošu nabačaj na lijevi rub peterca, gdje utrčava Šušković, prima loptu desnom nogom, fino ju namještava i okretno desnicom iskosa pogađa suprotni kraj mreže

3:0    Mesec

Mladiček prolazi protivničke igrače po sredini terena, nabacuje lijevo na Dominovića, koji povratno loptu šalje prema Mesecu pozicioniranom na šest metara od vratiju, koji spremno prihvaća loptu i glavom ju zakreće uz lijevu stativu
4:0 Marošević

Marošević dolazi u posjed lopte na dvadesetak metara od vratiju, upošljava Melnjaka koji natrčava po lijevoj strani, provodi loptu do ulaska u šesnaeterac i vraća do Kiša, koji samo produžuje do bijelo crvene jedanaestice, a Mara iznenađuje vratara poslavši bezobzirno loptu pokraj njega u mrežu

5:0 Marošević Peco sa svoje polovice šalje dugačku loptu po samoj aut liniji prema suprotnoj strani, gdje ju spremno dočekuje Šušković i nastavlja prodor do šesnaeterca, vidjevši usamljenog Maroševića pred vratima, spremno mu dobacuje, a egzekutor fino namjesti loptu za idealan šut kojim s pet metara još jednom baca vratara u očaj

Zelina nije mijenjala dobitnu taktiku. I ovoga puta krenula je ofanzivno naznaćujući na samom početku u kojem smjeru namjerava postaviti inicijativu i igru. Već u drugoj minuti pokušao je Ivanušić odgovarajući na udarac Šmita, kojeg Kranjčec bez problema skida. Za prvi pogodak nije se dugo čekalo, tek što je krenula sedma minuta, Šušković svoj prodor po desnoj strani završava ubačajem u sredini, gdje spremno prima Marošević i iz odlične pozicije blizu vratiju, glavom loptu šalje u mrežu. Domaći nastavljaju s pritiskom, pa samo četiri minute kasnije pada i drugi pogodak. Još jedna dobra akcija u opasnoj akciji za vratara gostiju, koji ne uspijeva obraniti udarac kapetana Zeline za 2:0.
Zelina mirno nastavlja igru kontrolirajući situaciju na terenu, no ubrzo je marošević ponovo bio opasan svojim udarcem uz desnu vratnicu. U prvom dijelu na gostujućoj strani zabilježili smo samo centaršut Franjkovića, kojeg Kranjčec sigurno odbija. Prije nego je napustio teren, Vedran Mesec je podebljao vodstvo svoje momčadi. Poslastica je to bila u kojoj je dobar nabačaj sa strane glavom pospremio iza nemoćnog Stipanova.
Ako su se i nadali bilo kakvom preokretu, odmah na početku drugog dijela, gosti su se mogli pomiriti sa porazom, jer odmah s centra krenula je rafalna paljba po njihovoj mreži, a naši su igrači se samo izmijenjivali u udarcima prema sve oznojenijem Stipanovu. Dominović je zaprijetio, potom i Marošević. Centaršut Slunjskoga iz daljine Marošević je pokušao glavom, kao Mesec deset minuta ranije, potom i Melnjak pokušava oduzetu loptu uputiti s nekih dvadeset metara, pa opet Dominović po svojoj strani, no olakšanje za gostujuću 27-icu dolazi u 52. minuti, kada ponovo napada Marošević, jer nakon pogotka očekivalo se da Zelina ipak malo popusti u paljbi po njegovoj mreži.

U karuselu igrača obje momčadi, prvi strijelac lige još jednom matira vratara, koji je bezuspješno pokušavao pratiti situaciju u svom petercu. Ivan Kiš, koji je zamijenio Meseca, također je zadavao velike brige gostima, kao uostalom i Juroš i svi igrači u bijelo crvenim dresovima.  Dominović je nekoliko puta bio u izglednoj poziciji, no poent ga nije išao ni u 70. minuti kada se našao s vratarem jedan na jedan, a nakon Melnjaka, dvije minute kasnije ponovo se našao u sličnoj situaciji i ponovo ne uspijeva svoje ime promaknuti dalje od asistencije u prvom dijelu. No, brojne prilike Zeline zaokružuje Marošević u 77. minuti svojim trećim pogotkom, a atraktivnim potezom par minuta kasnije nakon proigravanja  petom zaleđe poništava siguran pogodak.
Iako vlažan i mek od nedavne kiše, teren je bio solidno pripremljen, tako da nije uvjetovao smanjeni ritam igre, naprotiv, svih devedeset minuta, Zelina je igrala čvrsto i sigurno, bez imalo milosti za blijede pokušaje gostiju iz Novog. Šteta što lijep i ugodno topao dan nije iskoristio veći broj gledatelja na zelinskim tribinama, a oni koji su bili svjedočili su još jednom odličnom izdanju Biškupove i Severove momčadi.
Nakon zasluženog odmora, dečki se pripremaju za slijedeći zadatak, gostovanje u Stupniku, koji je u Vrapču uzeo bod bez pogotka. No Zelina nema običaj igrati nulu, tako da bi u Stupniku pogodaka trebalo biti, nadamo se više na strani gostiju.

ZELINA - VINODOL 5:0 (3:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 200
ZELINA: Kranjčec, Ivanušić (od 46. Peco), Melnjak, Mladiček, Dominović, Krišto, Slunjski, Šušković, Juroš (od 61. Kotarski), Mesec (od 38. Kiš), Marošević Trener: Dražen Biškup
VINODOL: Stipanov, Matijašić, Kečanović, Šmit, Franjković (od 55. Djeke), Jurinčić, Jelenović, Ilić  (od 18. Fetoshi), Lenac, Terzić (od 73. Godinić), Tomljanović Trener: Ahmet Kečalović
STRIJELCI: 1:0 - Marošević (7), 2:0 - Šušković (11), 3:0 - Mesec (37), 4:0 - Marošević (52), 5:0 - Marošević (77) Igrač utakmice: Josip Marošević