Pala i Segesta

07.03.2011.

Nogomet se ponovo vratio na Gradski stadion. Posljednju utakmicu bijelo crveni su pred svojom publikom odigrali još krajem studenog prošle godine protiv Rudara. Sada je u drugom proljetnom kolu došla Segesta. Sisčani pamte Zelinu jako dobro, krajem ljeta pretrpjeli su poraz 3:2 na svom terenu u sudačkoj nadoknadi. I ovoga puta Mesec je bio njihov egzekutor. Domaćin je nakon vrlo dobro odrađenih priprema u prvenstvo krenuo pobjedom na otoku Krku, a danas je pala i Segesta. Odlično prvo poluvrijeme donijelo je ugodnu prednost Mujčinovoj ekipi, u drugom su popustili u ritmu, dopustili protivniku da pohvata konce igre, no na kraju slavila je bolja i kvalitetnija momčad.

Lekciju nogometa u prvih četrdeset pet minuta začinili su nizom dobrih prilika, povezanom napadačkom igrom sa smislom, rastrčani i opasni nisu crvenima dozvolili puno korištenja domaćeg kaznenog prostora. Krenuo je Mesec već u 3' u prvoj prilici na susretu, no vratar Dolenčić uspio je loptu izbiti na stranu. Dvije min kasnije Gluhak tuče sa 35 metara, ali prejako. Kao da su po startu naznačili, ova dvojica su odigrali vrlo dobro i svaki je od njih inkasirao po jedan pogodak. U 12' Mesec je plasirao loptu u mrežu, no sviran je prekršaj, koji je eliminirao nakanu naše devetke.

Kapetan Mujčin u današnjem je susretu dosta raširio svoj radius kretanja na sredini, motor ekipe bio je na svim pozicijama i rastrčan i opasan, često je bio i meta protivničkih flastera, pogotovo Medarića, koji mu je nekoliko puta ulazio s leđa, dok konačno nije zaradio opomenu.
Nakon ubačaja Gluhaka, Mujčin s petnaestak metara odlično pronalazi dobitnu putanju i iskusnim pokretom usmjeruje polulobom loptu preko prostora u mrežu gostiju za vodstvo Zeline 1:0. Na odgovor čekalo se samo tri minute, na ubačaj sa strane, Kranjčec reagira, na loptu na samoj gol liniji, izgleda da je lopta koju je uputio Dedić malo prešla liniju, no na odbijanac naletava Balen, koji samo potvrđuje pogodak.

Nakon rušenja i danas agilnog, opasnog i motiviranog Babića, sudac Sokolić pokazuje na bijelu točku, no Gluhak umjesto u mrežu gađa direkt u vratara. Rezultat i dalje ostaje 1:1. Babić nastavlja sa svojim prodorima, odlično provodi loptu po lijevoj strani do prostora gostiju, u sredini pronalazi Dominovića, koji u vrlo izglednoj situaciji gađa neprecizno, te lopta odlazi pokraj lijeve vratnice. Isti dvojac kombinirali su napad po istoj strani i par minuta kasnije, ponovo razrađena situacija ubačaja u sredinu, gdje Gluhak odmjerava idealnu dijagonalu prema desnoj strani mreže i sigurnim udarcem dovodi Zelinu ponovo u vodstvo. Dominović ponovo pokušava u 38' iz slobodnjaka, no Dolenčić svoje reflekse koristi maksimalno. Pet minuta prije odmora, ponovo kombinatorika naših igrača, preko Gluhaka, Maleckog i Babića, a Mesec stavlja točku na i odmjerenim udarcem u svom stilu ponovo tjera Dolenčića da vadi loptu iz desnog kuta mreže. Poluvrijeme zaključuje Maslač odličnim pokušajem s desne strane, no projektil odlazi malo iznad desne vratnice.

U drugom poluvremenu igra Zeline u prvih 15' pada, što iskorištavaju gosti za češće i smislenije akcije prema Kranjčecu. U 52' Hasnek pokušava s dvadesetak metara dijagonalom no lopta odlazi pokraj vratiju. U 72' Balen uspijeva smanjiti na 3:2 u vrlo dobrom udarcu, koji Kranjčec nije mogao skinuti. Lopta je ponovo magnet našla na desnoj strani mreže. Bez obzira na pad igre, Zelina i dalje drži ritam kontrole, iako se mogla poskliznuti uz pokušaje osokoljenih gostiju, no rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. U 76' Gluhak je ponovo u idealnoj poziciji na lijevoj vratnici, no pokušaj glavom odlazi previsoko. Potom i Mesec pokušava na odličan nabačaj Maleckog, no ne uspijeva.

hnl3 19.kolo                               ZELINA - SEGESTA 3:2 (3:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 220
SUDAC: Krešimir Sokolić. Pomoćni: Mišel Mrkoci, Željko Tuđa Teren: dobar
ZELINA: Kranjčec 6,5, Hasnek 6,5, Malecki 6,5, Maslač 7,5 (od 86. Đurđek-), Kotarski 6,5, Mladiček 6,5, Dominović 6,5 (od 65. Jonjić 6,5), Gluhak 7,5, Mesec 7,5, Mujčin 8, Babić 7 (od 88. Medved -) Trener: Valentin Barišić
SEGESTA: Dolenčić, Blaženić (od 46. Cvetnić),  Medarić, Buinac, Perković, Dedić (od 57. Šumić), Balen, Zenuni, Bača, Baglama, Kukurić (od 46. Gajdek) Trener: Dario Kovačević
STRIJELCI: 1:0 - Mujčin (16), 1:1 - Balen (19), 2:1 - Gluhak (31), 3:1 - Mesec (40), 3:2 - Balen (71) Igrač utakmice: EDIN MUJČIN