Oproštaj od navijača pobjedom

22.11.2010.

U varljivom vremenskom tjednu s nižim temperaturama i kišom, subota je na sreću bila ugodna i suha, što je na tribine privuklo standarnih dvjestotinjak gledatelja, međutim travnjak je bio klizav, mek i dosta uništen uslijed kiša. Unatoč tome, utakmica Zeline i Rudara nije bila mučenje za igrače i gledatelje. Brza i protočna igra s nizom akcija, pogotovo na domaćoj strani, zadovoljila je nogometoljupce i prkosila lošem terenu. Domaći su igrali bez trenera Barišića, koji je susret morao promatrati izvan granica igrališta. Kazna je to nakon isključenja u Crikvenici zbog protesta nakon više nerazumnih odluka tamošnjih arbitara. Dirigentsku palicu stoga je protiv Rudara preuzeo pomoćni trener Željko Majcen.
Dva su pogotka postignuta s kaznene točke, po jedan na svakoj strani, no to ne upućuje na grubu i rastrganu igru, naprotiv, Zelina je imala veliki broj izgrađenih akcija iz kojih su se rodile prilike, dok su gosti pokušavali loptu što više zadržati na sredini, povremeno napadajući vratara Galovića.
Već u petoj min Medved prodire po lijevoj strani, lijepim ubačajem u prostor upošljava Dominovića, koji prolazi između dva obrambena protivnika i puca pokraj lijeve stative. Isti igrač minutu kasnije puca s desna, no preblago da bi iznenadio vratara Vozilu. Potom još dvije prilike za Medveda, prvo preko , a potom i pokraj vratiju. tek u 11. min gosti prvi puta prijete preko Juričića, koji s 18 metara tuče snažno po sredini, no Galović je na mjestu. U 16. min Rančić je u vrlo dobroj prilici pred vratima, no s leđa ga ruši fable, što je sudac bez razmišljanja kaznio s opravdanim udarcem s bijele točke, kojeg uspješno realizira prvi strijelac lige Medved. Tri min kasnije Pajković je prekršajem zaustavljen na metar od kaznenog prostora, slobodan udarac Hodžić plasira samo do živog zida, od kojeg se lopta odbija na Pajkovića, koji gađa preko gola. Svoje pokušaje pogotkom Rančić nagrađuje u 31. minuti, kada prima odličnu loptu Hasneka i s par metara okretno glavom proslijeđuje u mrežu. Prekrasan pogodak za potvrdu vodstva Zeline. Do kraja prvog dijela pokušava i Mujčin, koji akciju zeline iz prekida završava dobrim udarcem iskosa, no Vozila je na mjestu, a kasnije i Maslač tuče s 30 metara, vratar opet spreman. Gosti smanjuju u 39. min. Napad zeleno crnih završava prodorom Hodžića, kojeg nepropisno na ulazu u kazneni prostor zaustavlja Galović, a Miličević ponovo pokazuje na bijelu točku. I Admir je bio siguran.
U drugom poluvremenu ni jedna od prilika nije realizirana. Već na početku babić u dobro osmišljenoj akciji upošljava Medveda, koji produžuje do Rančića, no osmica u pokušaju iskosa ne uspijeva, kao ni medved par minuta kasnije u pokušaju glavom. U 61. min Fable ruši Mujčina u samom kutu šesnaeterca, a slobodni udarac Medved tuče direkt na vrata, Vozila vršcima prstiju uspijeva loptu skrenuti u korner. Ni daljni pokušaji Rančića, Maleckog, Babića... nisu mijenjali rezultat. Sadržajna utakmica, u kojoj su igrači dali puno, obzirom na loš teren i težak prodor lopte. Važna pobjeda, koja bijelo crvene ostavlja na četvrtoj poziciji, ali sada sa samo tri boda zaostatka za vodećim Crikvenicom i Radnikom.

HNL3 16.KOLO                                        ZELINA - RADNIK 2:1 (2:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja:200
SUDAC: Ivan Miličević. Pomoćni: Jović, Lang (svi Zagreb) Teren: loš
ZELINA: Galović, Maslač, Malecki, Hasnek, Kotarski, Gluhak, Dominović (61.-Šušković), Rančić (81.Mesec), Medved, Mujčin (88.-Jonjić), Babić TRENER: -
RUDAR: Vozila, Sertić, Fable, Munjas, Kovačević, Pajković, Cuculić, Hodžić, Mehić, Biočić (56.-Jajčević), Juričić TRENER: Valdi Šumberac
STRIJELCI: 1:0 - Medved (16-11m), 2:0 - Rančić (31), 2.1 - Hodžić (39-11m) Igrač utakmice: IVAN RANČIĆ