NK Zagreb - NK Zelina 3:2

20.02.2010.

Po kišovitom vremenu odigrana je i treća pripremna utakmica Zeline s prvoligaškim klubovima. Nakon pobjede nad Međimurjem i remija sa Slaven Belupom, protiv Zagreba u izjednačenoj igri, poraz od 3:2, mada je nakon nekoliko lijepih i izglednih prilika i u posljednjim sekundama ostala neiskorištena jedna koja je mogla stvoriti rezultatski egal.

Prvo poluvrijeme pokazalo je odlično pariranje crveno bijelih, a u jednom dijelu i pritisak na polovici Zagreba, gdje nekoliko prilika nije realizirano, a i zaleđa su bili neprijatelji za oba tima. Guja je imao lijepu priliku, s druge strane i Krstanović. Sve je puklo u posljednjih pet minuta, kada Zagreb realizira dva jedanaesterca, od kojih je drugi ostao u sjeni, a jedan pogodak postigli su nesretnim autogolom Kwedija, koji je naletio na loptu, koja je Đurđeku već praktički bila u rukama.

Na samom startu drugog dijela Lukić smanjuje na 3:1, a potom i Rac iz slobodnjaka loptom zaobilazi živi zid bijelih i postavlja konačni rezultat. Unatoč porazu, ostaje pozitivan utisak na igru zelinske ekipe, koja je odigrala al pari, stvarala prilike pokazavši više htijenja i požrtvovnosti. Trener Srečko Lušić priliku je dao većini raspoloživih igrača, koji su opravdali svoj ulazak u igru protiv Zagreba, kojemu je ova utakmica bila mala generalka pred utakmicu s Rijekom, a nakon što su jučer uvjerljivo porazili ljubljanskog prvoligaša Interblock s 5:0.

Crveno bijele slijedeća utakmica odvodi u Sesvetski Kraljevac, gdje u ponedjeljak od 14 sati igraju s ekipom Dubrave.