Melnjakov prvijenac

12.02.2011.

Četvrti tjedan zimskih priprema završio je utakmicom protiv renomiranog drugoligaša Rudeša. Susret u Sesvetskom Kraljevcu igran je na umjetnoj travi, po hladnom i vjetrovitom vremenu. U sastavu Zeline igrali su svi seniori, izuzev ozlijeđenih Jonjića i Dominovića, a u igri su bili i junior Kršak, te Krnić. Iako je bilo elementa i za pobjedu, susret je završio egalom 2:2, tako da Zelina u ovom pripremnom razdoblju nema ni jedan poraz do sada, a uz dvije pobjede (Križevci i Špansko), svi ostali susreti završili su prijateljskom "podjelom bodova".

Tako je bilo i protiv Rudeša, koji je dva puta bio u vodstvu, no oba puta su bijelo crveni (na pripremama sivo-narančasti) vrlo brzo izjednačili, a sva četiri pogotka pala su u prvih pola sata igre. Rudešani su poveli već u 5', kada je Cetina probio obrambene igrače Zeline i poslužio Magdića, koji je doveo svoju momčad u vodstvo. Na izjednačenje se čekalo sedam minuta. Slobodnjak s desne aut linije izvađa Medved, čiji centaršut prihvaća Hasnek i poentira. Ovo je već treći pogodak Hasneka u posljednje četiri utakmice, čime je postao najefikasnijim u ekipi. Kao i prvi, na sličan način Rudeš postiže i svoj drugi pogodak. U 21' brzi napad s lijeve strane završava u sredini, gdje Eterović iz blizine zakucava za novo vodstvo drugoligaša.

Uzvraća Melnjak pet minuta kasnije. Ponovo slobodnjak medveda s lijeve strane, centaršut odbija zadnja linija gostiju, a lopta odlično sjeda na Darija Melnjaka, koji s petnaestak metara okretno vraća loptu, ovoga puta iza leđa vratara Vladića. Ovo je prvi pogodak mladog Melnjaka u dresu Zeline, a sudeći prema prodornosti i okretnosti u igri, ne i posljednji. Sadržajno i kvalitetno prvo poluvrijeme više nije donijelo pogodaka, ali dobrih akcija jest. U nastavku priliku dobivaju svi igrači, koji i dalje vrlo dobro parirarju višerangiranom protivniku, češće su pred njihovim vratima, no bez konačne realizacije. S druge strane, Rudešani igru koncentriraju više na sredini igrališta primorani na obranu, a rijetki prodori naprijed ne donose opasnosti vrataru Dandiću. Dobra i atraktivna utakmica tako je na kraju završila s prijateljskih 2:2

ZELINA - RUDEŠ 2:2 (2:2)
SESVETSKI KRALJEVEC - Igralište Nk Kraljevca Gledatelja: 70
SUDAC: Tihomir Kocek. Pomoćni: Dukarić, Posavec Teren: umjetna trava
ZELINA: Kranjčec, Gluhak, Malecki, Maslač, Mladiček, Hasnek, Mesec, Melnjak, Mujčin, Medved, Babić (još su igrali: Dandić, Krišto, Rančić, Đurđek, Peco, Oroz, Bingula, Kršak, Krnić) TRENER: Valentin Barišić
RUDEŠ: Vladić, Babić, Dujić, Cetina, Eterović, Burić, Sokić, Pjević, Brtan, Magdić, Šćrbec (Družić) TRENER: Mato Prskalo
STRIJELCI: 0:1 - Magdić (5), 1:1 - Hasnek (12), 1:2 - Eterović (21), 2:2 - Melnjak (26)