Medulinu oduzeto 5 bodova

30.03.2011.

Nogometni klub Medulin 1921 kažnjen je oduzimanjem 5 bodova, odluka je Disciplinskog suca Središta Zagreb. Kazna je to zbog igranja dvojice igrača Mirka Fedotova i Vladimira Gnipa na utakmici 18. kola između Medulina i Jadrana (2:0), koji su povrijedili disciplinski pravilnik igrajući na utakmici s tri opomene. NK Medulin 1921 je uz kaznu bodova, izgubio i utakmicu, koja je sada registrirana s 3:0 u korist Jadrana, pa je došlo do promjene na tablici 3. zapadne lige, gdje je Medulin pao s 15. na 17. mjesto, a novu priliku za bijeg od ispadanja dobili su Jadran i Rudar, pa i Moslavina, koja je sada posljednja s dva boda zaostatka. Igrač Gnip kažnjen je s mjesec dana, a Fedotov s tri mjeseca zabrane igranja.
Tim odlukama ipak je promijenjena tablica, iako nakon odigranog 22. kola ni jedan klub nije se pomaknuo sa svoje pozicije. Jadranova žalba pogurnula je Porečane sada za jedno mjesto prema gore i sa ipak mirnijih 18 bodova, a pratitelj posljednjoj Moslavini je od danas nesretni Medulin 1921, koji sada ima samo dva boda prednosti.
Posljednje kolo nije donijelo niti boda klubovima sa začelja. Svi su izgubili, kao što su i svi s vrha pobijedili. Crikvenica svojom igrom protiv Jadrana nije zaslužila sva tri boda, no ipak su na kraju slavili nakon pogotka Tucakovića, nakon točno sat vremena utakmice. S igračem manje posljednjih deset minuta, Jadran je očuvao svoju mrežu i pretrpio poraz uz tri osvojena boda za zelenim stolom. Radnik je protiv Moslavine slavio s četiri pogotka, čime je uspio preteći zaostatak u gol razlici koju je imao u odnosu na sjenu iz Zeline. Grobničan je lako dobio Medulin 1921, na kraju bilo je 4:2, uz barem još toliko stopostotnih prilika. Dugo Selo je slavilo na najvećem otoku, s pogotkom Maria Raca već u prvoj minuti s udaljenosti od 40 metara. Efekt iznenađenja je uspio, do kraja se rezultat nije mijenjao. Vrapče je slavilo na gostovanju u Rovinju, koje je pokleklo u završnici susreta. Deset minuta prije kraja imali su egal 2:2, no Bešlić bodove odnosi put Zagreba. Vrbovec je gostovao na drugom otoku, Pagu, gdje je protiv Novalje remizirao 1:1. Mogli su Vrbovčani do vodstva u 39. minuti, no ne iskorištavaju kazneni udarac, pa prvi ubačaj u mrežu ipak imaju domaći. Izjednačuje Mrzlečki u 20. minuti nastavka. Segesta  je slavila 1:0 protiv Nehaja. Sisčani su odigrali vrlo dobro, no na terenu im je nedostajao inspirativniji protivnik, koji nije ni jednom zaprijetio, pa je na kraju i čudno, kako je semafor ostao samo na jednom pogotku. Rudar je uhvatio spasonosnu pobjedu kod kuće protiv Opatije. Odigrali su jedni i drugi dobro, svaki ubacili po jednom, no kazneni u posljednjoj minuti prvog dijela donosi radost domaćim navijačima.

ROVINJ - VRAPČE 2:3 Duvnjak, Tomić / Cetina, Trgovčević, Bešlić
ZELINA - ORIJENT 1:0 Malecki
SEGESTA - NEHAJ 1:0 Dedić
KRK - DUGO SELO 0:1 Rac
NOVALJA - VRBOVEC 1:1 Kostešić / Mrzlečki
RUDAR - OPATIJA 2:1 Mohorović, Hodžić / Mance
CRIKVENICA - JADRAN 1:0 Tucaković
GROBNIČAN - MEDULIN 1921 4:2 Bjelanović 2, Malkić, Flego / Grdić, Benić