Medulin pobijedio Goricu

23.11.2009.

Najveće iznenađenje 16, kola pobjeda je Medulina usred Velike Gorice. Vodeća ekipa lige nije pronašla načina sačuvati bodove, na kraju su gosti slavili 2:1. Drugi uzastopni poraz Gorice  na svom stadionu pokazao je da u ovoj ligi nema stopostotnih favorita i da na kraju polusezone  Gorica nije usamljena na prvom mjestu, jer također poraženi HAŠK samo je na bod razlike, a Vrapče je unatoč pobjedi ipak predaleko gol razlikom od prve pozicije. Jesenski prvak ipak će se odlučivati u subotu. Gorica je dakako u prednosti jer gostovanje u Puli je izglednije za trobod, no Hašku koji će potvrdu morati tražiti u Medulinu, koji je nakon pobjede uprotiv lidera većih apetita i tražit će prolaz na sredinu. Iako je Gorica dominirala susretom, pogotovo u prvom dijelu, egzekuciju im je priuštio Fedotov u 55. minuti, a u nastavku unatoč presingu Gorica nije uspjela spasiti barem bod. Vrapče je jako zadovoljno nakon sudara s gradskim rivalom, jer je prva ekipa koja je s Peščenice odnijela sva tri boda. U prvom dijelu nije se imalo puno toga za vidjeti, no u nastavku gosti su bili srčaniji i u većem žaru došli preko Guje do pobjedničkog pogotka osam minuta prije kraja. U Vrbovcu se do 78. minute nije događalo puno toga vrijednog pažnje, tek tada su domaći poveli s bijele točke, a u samo dvije minute Porečani su dva puta poentirali i odnijeli bodove. Maksimir je zahvaljujući neefikasnoj obranni domaćina u rovinju uzeo sva tri boda, za svaki pogodak po jedan, te time učinio veliki korak u bijegu sa začelja, pa im pobjeda u posljednjem kolu taj bijeg dodatno i uspješno potvrdila za par pozicija prema sredini. Orijent je u Rijeci s četiri pogotka uknjižio tri boda i u zgusnutoj sredini  skočio za pet pozicija. Senjski Nehaj nakon treće pobjede može puno mirnije ući u zimsku stanku. Špansko su pobijedili s 1:0, ali tri boda su ih odmakli od začelja tablice. U Labinu veliki broj gledatelja došlo je pogledati istarski derbi u kojem je kao i u Zelini  na kraju završilo s miroljubivih 1:1, s razlikom da u rijeci nisu zajedno proslavili dobro izdanje obje ekipe. Novalja je u nedjeljnom terminu deklasirala Crikvenicu s čak 5:1 i skočila za par pozicija u gornji dom tablice.

Rezultati kompletnog 16. kola:

Rovinj - Maksimir 0:3 ; Orijent - Istra 4:0 ; Vrbovec - Jadran 1:2 ; HAŠK - Vrapče 0:1 ; Zelina - Grobničan 1:1 ; Gorica - Medulin 0:1 ; Nehaj - Špansko 1:0 ; Rudar - Jedinstvo 1:1 ; Novalja - Crikvenica 5:1