Marošević presudio Dubravi

24.04.2012.

Nezahvalan termin utorkom uz kišu i prohladan vjetar na tribine zelinskog stadiona privukli su rekordno mali broj gledatelja, tek nešto više od stotinu. Pod sigurnim krovom zapadne tribine mogli su odgledati zanimljivu utakmicu u kojoj je Zelina bila bolja momčad na terenu, bolja i od dva postignuta pogotka. Malo je prilika bilo na strani gostiju iz Dubrave, a i jedini pogodak plod je čiste sreće. No žilavi i agilni, kompenzirali su svoju nemoć pokušajem pariranja na sredini i povremenim akcijama, koje nisu imale plodno tlo pred obranom domaćih.
Ova je utakmica pružila jednu ugodnu novinu. Kažnjenika Mladičeka u sastavu je zamijenio Matija Đurđek, koji je pružio odličnu partiju, asistirao za pogodak te stvorio još nekoliko dobrih prilika, pa je uz dvostrukog strijelca Maroševića i odličnog Gluhaka u skupini pojedinaca koji su obilježili ovaj susret.
Početak je pripao gostima. u sedmoj minuti previsoko je pokušao Karamatić iz slobodnjaka, minutu kasnije posrećilo se Ćibariću, koji prima loptu iz kornera i sa nekih 18 metara gađa ka petercu, no lopta usput okrzne Krištu i mijenja smjer, te ulazi pod gredu Kranjčecove mreže. Slavlje gostiju nije dugo trajalo.
U 12. minuti akcija Zeline, krenula je s desnog boka. Peco ubacuje u desnu polovicu prostora, gdje utrčava Mesec, no s leđa mu iz peterca uletava King i ruši ga, što je sucu Mlinariću bio nedvojben sud o bijeloj točki, s koje je preciznom desnicom Marošević prizemno zakucao u desni kraj Žarkove mreže.
Dobru priliku potom je imao Đurđek koji odlučno puca s lijeve polovice s nekih dvadeset metara, no Žarkov ga čita i reagira.  S kontra boka pokušava Melnjak iskosa ka drugoj stativi, no lopta odlazi pokraj nje s vanjske strane.  Vrlo dobar centaršut Pece u peterac glavom otklanja gostujuća obrana, s kontra strane na lijevoj vratnici spreman je i Kotarski, no njegovu loptu presijeca King izbačajem za korner, a nakon što se lopta vraća u prostor s 20 metara snažnim udarcem pokušava Juroš. U posljednjoj minuti prvog dijela stopostnu priliku propušta Mesec, koji pred samim vratima pogađa gredu, a odbijanac prihvaća Marošević i tuče, no King rukom zaustavlja loptu, što glavni arbitar ne vidi.

I drugo poluvrijeme počelo je napadima domaćih. Nakon samo tri minute igre Marošević odlično proigrava Meseca na desetak metara od vratiju, no istrčali vratar uspijeva reagirati, pa iz kornera Pece, odličan pokušaj Gluhaka ne uspijeva. No, slavlje dolazi već u slijedećoj akciji. Kotarski šalje daljinac iz svog polja u suprotno, gdje spremno reagira Đurđek, matira okupljene protivničke igrače, prolaskom proigrava Maroševića, koji utrčava na desnu stativu i među trojicom suparničkih flastera pogađa uz desnu vratnicu.
Još jednom nakon par minuta centrira smjelo i dobro Đurđek, no ne uspijeva Kiš zaključiti.  Pokušava ispraviti melnjak, koji proigrava Meseca, no ova je lopta za žarkova bila sigurni gablec. Nakon još jednog ubojitog daljinca Maroševića, dolaze nedaće za domaću momčad. Juroš dobiva parni žuti i napušta travnjak, a živnulo je to i gostujuće igrače, no sigurna postava Zeline i okrnjena nastavlja sa svojom agresivnom i napadačkom igrom, pa tako nabačaj Šuškovića lijepo sjeda Maroševiću pred vratima, no pokušaj glavom ne uspijeva. U sam smiraj susreta konačno bilješka i na suprotnoj strani, dvije slabe prilike Ćibarića i Maloče  završavaju previsoko od okvira Kranjčecove mreže.

ZELINA - DUBRAVA 2:1 (1:1)
ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 120
SUDAC: Vlatko Mlinarić (Sisak) Pomoćni: Božiček, Tisovec Teren: kiša, klizavo
ZELINA: Kranjčec, Peco, Melnjak, Kotarski, Krišto, Đurđek, Kiš (od 65. Šušković), Gluhak, Juroš, Mesec, Marošević (od 86. Kaniški) Trener: Dražen Biškup
DUBRAVA: Žarkov, Dodić (od 80. Mihovec), Bašić, Ćutić, Baučić, Maloča, Ćibarić, Kanjuh (od 70. Belmekki), Mrzljak (od 70. Marasović), King, Karamatić Trener: Tomislav Gričar
STRIJELCI: 0:1 - Ćibarić (8), 1:1 - Marošević (12), 2:1 - Marošević (49) Igrač utakmice: Josip Marošević