Maksimir - Zelina 1:5

08.03.2010.

Proljetni zalet Zeline okrunjen je s pet pogodaka na prvom gostovanju u Maksimiru. Trostruki strijelac bio je Mario Rac, a još dva pogotka djelo su Borisa Gavrića. Pribrojimo li tome barem još toliko zrelih prilika, jasna je slika nadmoći Zeline u ovom susretu.

18. KOLO HNL3                                       MAKSIMIR - ZELINA 1:5 (0:4)
ZAGREB Igralište Maksimir - Oboj Gledatelja: 200
SUDAC: Ivica Malekinušić (Kutina). POMOĆNI: Valešić, Vujić VRIJEME: sunčano,toplo
MAKSIMIR: Hendija, Dibena, Karačić, Antunović (46.-Mazarekić), Kovač, Krajnović, Maslač (74.-Đurić), Klipa, Milošević (46.- Samaržija, Prskalo, Dujmović TRENER: Ivica Šendulović
ZELINA: Đurđek, Erdeli, A.Cetina, Tabi, Marković (59.-Bingula), Juroš, Šušković (59.-Bagarić), Rac, Guja, Lukić (73.-Zmazek), Gavrić TRENER: Srečko Lušić
STRIJELCI: 0:1 - Gavrić (12), 0:2 - Rac (30), 0:3 - Gavrić (42), 0:4 - Rac (45-11m), 0:5 - Rac (67), 1:5 Prskalo (90-11m)

IGRAČ UTAKMICE:

Mario Rac

Prekrasan sunčani dan, pravi proljetni na najljepši je tako način uveo nogomet u drugo ovosezonsko poluvrijeme. Tribine igrališta na Oboju bile su ugodno popunjene, ne samo radi lijepog vremena, već i zainteresiranosti tamošnjih navijača koliko ova nova ekipa Maksimira može učiniti protiv jake i opasne Zeline. A zeleni su mogli jako malo. Bijelo crveni stroj nije im dozvoljavao izgledniji napad prema vratima Nikole Đurđeka, a kada im je to i uspjelo, naš vratar bio je siguran na svom mjestu.
U šestoj minuti priprijetio je Mario Rac iz slobodnjaka, no udarac koji je završio kraj lijeve vratnice, samo je naznačio namjere gostiju. Nakon isto toliko minuta isproban je i Đurđek, no njegova intervencija bila je stopostotna.
Prvi pogodak postigao je Gavrić u 12. minuti. Odlična akcija Zeline namjestila je Borisu loptu tako da je u naletu samo produžio do mreže. U 30. minuti Antonio Cetina uspješno je odvozio slalom po lijevoj strani, doveo loptu do sredine, gdje spremni Rac preuzima i sigurno zakucava. Dvanaest minuta kasnije ponovo Rac u ofenzivi, a finiš napada realizira Gavrić. Kazneni udarci obilježili su konac prvog i drugog dijela. U 45. minuti u napadu Zeline, Krajnović, misleći da je prekid unutar šesnaeterca, uzima loptu u ruke, što je nesumnjivio bio povod sucu Malekinušiću za pokaz na bijelu točku, s koje je Rac precizno povisio na četiri razlike.

Igrač utakmice                                                                                                                        MARIO RAC

KOMENTAR: S nestrpljenjem smo čekali tu prvu tekmu, znali smo da je Maksimir slabiji od one postave u jesen, no isto tako i da su željni dokazivanja. Start je vrlo bitan i vjerujem da smo ispunili očekivanja trenera Srečka Lušića i naših navijača. Utakmicu smo odigrali kvalitetno i s puno htijenja, ne dopuštajući suparniku da na bilo koji način poremeti naš ritam.

GOLOVI: Sretan sam zbog tri pogotka na ovoj utakmici. Uz jedanaesterac, ostala dva su plodovi odličnih akcija. Moj prvi gol je školska akcija u kojoj je Cetina odlično doveo loptu po boku, povratni šut mi je sjeo idealno i Hendija nije imao šanse. I drugi je pogodak plod odlično razrađene akcije, gdje sam se našao sam na drugoj stativi, Bagarić je super procijenio situaciju i poslužio me za petardu Zeline.

U drugom dijelu slomljeni Maksimir pokušava osmisliti akciju iz koje bi smanjili uvjerljivost bijelo crvenih i barem ublažili težak poraz na svom terenu.  Trener Šendulović umjesto Antunovića i Miloševića u igru uvodi iskusnije Mazarekića i Samaržiju. U 48. minuti ponovo jedna od rijetkih osmišljenih situacija zelenih preko Prskala koji dobro dovodi loptu do zone, no tada ju ubacuje u sredinu na kojoj zelenih nije bilo, a slično pokušava i Mazarekić, no Tabi i taj pokušaj slama vrativši loptu na suprotno polje. Do petog pogotka naši dolaze u 67. minuti, kada je Rac ponovo u elementu. Nakon sjajno zamišljene akcije pronalazi poziciju kod druge stative, gdje ga Bagarić majstorski poslužuje, tako da za hat trick Rac bez problema plasira loptu u mrežu. S tri pogotka i dvije asistencije zaslužio je epitet igrača utakmice.

Riječ struke                                                                                                                                                                SREČKO LUŠIĆ
Iako smo tijekom priprema imali problema s vremenskim uvjetima, odradili smo ih sadržajno i učinkovito, što je pokazala već prva utakmica u kojoj smo pokazali svoju nadmoć i kvalitetu. Pribojavao sam se najviše terena, obzirom da je proteklih dana bilo kiše, no ni težak teren nije poremetio ritam mojih igrača. Već nakon nekoliko minuta Zelina se adaptirala, postavila igru i održala ju do kraja, što naposljetku govori i rezultat, uz koji valja spomenuti i nekoliko zrelih prilika, koji su rezultat mogli i podebljati. Zadovoljan sam igrom svoje momčadi, mada ću kao trener uvijek pronaći nedostatke, koje do narednog susreta moramo popraviti. Start je bio uspješan, no mislima sam već u slijedećem susretu protiv Vrbovca pred našom publikom.

U sam smiraj utakmice, čiji su kraj s nestrpljenjem očekivali domaći igrači, sudac obranu Bingule na samom rubu šesnaeterca karakterizira prekršajem za bijelu točku. Prskalo vs. Đurđek oči u oči za počasni pogodak. Desetka Maksimira puca nekoncentrirano i Đurđek sigurno brani, no linijski sudac poništava izvođenje i daje novu šansu, koju Prskalo ponovo izvađa na isti način, a Nikola opet sigurno brani. Prskalu se nudi i treća prilika za izvađanje, pa Maksimir konačno postiže taj toliko željeni pogodak čime samo prividno umanjuje težak poraz od kvalitetnijeg, jačeg i sigurnijeg protivnika. Iako susret nije imao naboja, obzirom da je premoć Zeline bila očita, podijeljeno je (pre)više kartona, pa u slijedećem susretu neće zaigrati Ćiril Guja. No, vraćaju se Kwedi i Čorić...

REZULTATI 18.KOLA:

Rovinj - Vrbovec 1:1; Maksimir - Zelina 1:5, Jadran - Novalja 1.2, Grobničan - Rudar 2:0, Crikvenica - Nehaj 0:0, Jedinstvo Omladinac - Orijent 1:2, Špansko - Gorica 0:1, Medulin - Vrapče 1:1, Istra - HAŠK 1:3