NK ZELINA

Jadran - Zelina 3:3

30.11.2009.

Domaći su poveli u 11. minuti preko Šendule koji je tukao prema vratima Đurđeka koji istrčava pokušavajući obraniti, no lopta mu procuri i lproduži putanju do mreže. Do izjednačenja dolazi u finišu prvog dijela susreta, kada Šibenik započinje prodor po lijevoj strani, nastavlja Bagarić, čiju loptu u putanji glavom zaustavlja domaći igrač i izbacuje za korner. Lukić je lijepo uputio loptu u peterac, u kojem se u gužvi među domaćim obrambenjacima najbolje snašao Ćorić koji sigurno trese mrežu za egal na poluvremenu.

U nastavku niz prilika, jači tempo, više organizacije i protočnija igra, u kojoj se bolje snalaze domaći koji u 57. minuti preko Kepčije ponovo dolaze u vodstvo, kojega usprkos napadima crveno bijelih uspijevaju očuvati do 72. minute, kada u kaznenom prostoru biva srušen Cetina, a opravdano s bijele točke  tuče Gazilj za novo poravnanje. Iako su se plavi trudili oduzimati posjed lopte, nije im to u nastavku uspijevalo, pa samo četiri minute kasnije Ćorić ponovo uspješan. Miljković je izveo slobodan udarac gotovo sa sredine ravno u okvir, vratar Gržentić ispušta loptu u pokušaju obrane, a Ćorić spremno otima loptu i plasira ju u mrežu. S vodstvom od 3:2, sve je bilo na tragu nova tri boda za Zelinu, istječe i 90. minuta, bolja igra i velika požrtvovnost u dramatičnoj završnici odolijevali su napadima plavih koji su pod svaku cijenu htjeli izvući barem bod, a uspijeva im to u sudačkoj nadoknadi, točnije u 91. minuti, kada Šuran pogotkom donosi taj bod Jadranu. Kazneni udarac u finišu susreta ne iskorištavaju domaći igraći. Udarac s bijele točke uspješno je obranio Nikola Đurđek, no egzekucija bodova potvrđena  je tim nesretnim pogotkom u  završnici.

Deja vu od prije sedam dana. Tri boda do 90. minute, a onda hladan tuš u nadoknadi i egal na kraju. Tijekom susreta deset minuta prije kraja drugi žuti karton dobio je Marijo Ćorić, pa će zimska stanka za njega potrajati do 2. proljetnog kola protiv Vrbovca, kada se u igru vraća i Patrice Kwedi.

Tridesetak navijača Zeline u Puli nije ostalo razočarano, jer odgledali su zanimljivu utakmicu koja se igrala po teškom i kliskom terenu s puno proklizavanja i padova, a šest pogodaka moralo je zadovoljiti i jedne i druge. Jesenska polusezona za Zelinu je tako okončana na petom mjestu tri boda do Grobničana, te dva više od Jadrana. Jesenski plan Zelina je ostvarila.

Rezultati 17. kola: Grobničan - Novalja 3:2, Vrapče - Rovinj 2:0, Medulin - HAŠK 1:2, Špansko - orijent 2:2, Jedinstvo - Nehaj 1:3, Crikvenica - Rudar 1.3, Maksimir - Vrbovec 0:1, Istra - Gorica 2:3.