Istra upisala prvu pobjedu

22.10.2009.

Najveće iznenađenje 11. prvenstvenog kola pobjeda je Istre protiv Vrbovca. Puljani sa svojom mladom ekipom nisu u prvih deset kola uspijevali više od egala, a sada je stradala ekipa Vrbovca, koji su potpuno neraspoloženo ušli u susret koji su Istrani dobili s 2:0. Nisu to očekivali u Puli, pa se na Uljanikovom stadionu na Verudi okupilo tek pedesetak gledatelja, koji su pozdravili prvi trobod svoje ekipe i strijelce Šistova i Mujića. No, veselje Puljana trebalo bi trajati samo do subote, kada dolaze na neporaženi teren Zeline. Gorica je previše opušteno ušla u susret s loše pozicioniranim Nehajem, pa su Senjani dijelić svoje bure prenijeli u Veliku Goricu i poveli u 9. minuti preko Kostića, te držali rezultat sve do 53. minute, kada Sabljak izjednačuje, a Budimir spašava bodove lidera sezone. Čak dva susreta prošla su bez golova iz igre, a trobode su donijeli udarci s bijele točke. U Nedešćini Jedinstvo je uknjižilo trobod protiv porečkog Jadrana nakon rušenja Cuculića u prostoru, a Vrapče je tek u završnici osigurao pobjedu nakon igranja rukom Znaora i kaznenog udarca Panze. HAŠK je bio najuvjerljiviji ovo kolo pobijedivši Labinske rudare s 5:2. Peta pobjeda u nizu haškovce drži na drugoj poziciji, a bod zaostatka za njima ima Grobničan koji je dobru seriju nastavio na gostovanju u Crikvenici, gdje je utakmica usmjerena već u drugoj, a zaključena u 33. minuti. U Rijeci Orijent je do posljednjih sekundi imao samo bod, no tada Lelo zabija za trobod u utakmici u kojoj je Rovinj propustio niz prilika i prokockao bod na samom kraju. Špansko je konačno okončalo svoju kalvariju s licencom, pa su (opet konačno) premijerno zaigrali na svom terenu i uspješno ga krstili pobjedom od 2:1 naqd gradskim rivalom Maksimirom.