Hat trick Babića

27.04.2011.

Još jedna u nizu "tjednih" utakmica, koja je igrana u utorak, uz promjenjivo i povremeno kišovito vrijeme, privukla je na tribine zelinskog stadiona nešto manje gledatelja od uobičajenih dvjestotinjak, no oni koji su došli pogledati susret imali su što vidjeti i puni zadovoljstva napustili tribine nakon visoke i uvjerljive pobjede od 6:2.
Na samom početku susreta, bijelo crveni su malo po malo zauzeli veći dio protivničkog prostora, ne dozvoljavajući pretjerano izlazak žuto crnih na polovicu Kranjčeca. Kad su uspostavili inicijativu i nametnuli svoj ritam, krenuli su ka mreži solidnog Petrušića.
U 9' Gluhak na korner Medveda glavom trasira iznad mreže, u 18' Medved slobodnjak s 25 metara tuče fino na vrata, no vratar Petrušić skida njegov projektil. Prvi strijelac kluba minutu kasnije nakon slobodnjaka na lijevoj polovici središnjeg dijela prostora još jednom odlučan, no Petrušić ovoga puta ne procjenjuje šut najspremnije i lopta odlazi u oslobođenu mrežu. Četiri minute kasnije Krišto odlično provodi loptu po lijevoj strani, nabacuje natrčalom Babiću, koji spremno produžuje do mreže. Prva prilika kod gostiju u 26' kada Gnip lijepo tuče sa 18 metara i uspijeva do grede uz spremnog Kranjčeca. Odmah potom Medved upošljava Babića u odličnoj prilici za domaće, a odbijenu loptu prihvaća ponovo Medved, no ova akcija ne uspijeva.  Zelina je uspostavila potpunu kontrolu lopte i pritisak na vrata Medulina, što je često Petrušića stavljalo na velike muke. U završnici prvog dijela Babić pokušava još jednom provedenu loptu sa sredine plasirati u okvir, no ona bude izbačena pokraj lijeve stative.
U drugom dijelu nastavak zelinske priče. Pritisak i kontrola na strani efikasnije i bolje momčadi, s kojom su Medulinci kako je vrijeme odmicalo imali sve više problema. Gotovo u istoj minuti domaći udvostručuju učinak u prvom poluvremenu, prvo Vedran Mesec , a odmah potom i Ivan Babić. Bijelo crveni su obranu Medulina učinili naivnom, utrpavši dva pogotka za miran nastavak susreta. tri minute kasnije prekid susreta nakon sudara Maslača i vratara Petrušića, koji je bio rezultat Maslačeva prodora prema golu i istrčavanja vratara na njega, pri čemu je četvorka Zeline ostala bez zraka, a Petrušić ostao ležati na travnjaku. Par minuta nakon ulaska Jonjić u odličnoj kombinaciji s Dominovićem, prvi provodi po svojoj ruti lijeve strane, nabacuje Kristijanu koji snažno tuče prema vratima. Odlična prilika realizirana je dvije minute kasnije, kada ponovo pravac u mrežu pronalazi Babić.
Gosti do pogotka dolaze nakon što je sudac pokazao na bijelu točku, vidjevši nekog od igrača Zeline, kojega pogađa lopta u ruku. Realizator je bio Imširević. Unatoč pogotku Zelina i dalje prijeti, pa ubrzo Mesec slobodnjak sa 16 metara prebacuje živi zid žuto crnih, ali i vrata. Minutu kasnije Jonjić je srušen u kaznenom prostoru, no Lekajevo rušenje sudac ne smatra dovoljnim za kazneni udarac. Gosti pokušavaju bezuspješno deset minuta kasnije preko Vidalića. Dvije minute prije kraja na slobodnjak Dominovića, Krišto sjajno reagira i fantastično pronalazi pukotinu među gostima za 6:1, a u posljednjoj minuti uspijeva Imširević postići pogodak za konačnih 6:2.

Već u subotu novi zadatak na teškom gostovanju kod davljenika Moslavine.

ZELINA - MEDULIN 1921 6:2 (2:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 180
SUDAC: Nikola Grgurić (Kutina). Pomoćni: Iličić, Bušić Teren: dobar
ZELINA: Kranjčec 7, Kotarski 7, Krišto 7,5, Maslač 7,5, Mladiček 7,5, Gluhak 7 (od 72. Peco 7), Dominović 7, Mesec 7,5, Medved 7,5 (od 53. Jonjić 7), Mujčin 7,5 (0d 62. Đurđek 7), Babić 8 Trener: Valentin Barišić
MEDULIN: Petrušić 6,5, Hrelja 5,5, Vazgeč 5 (od 69. Brčina 6), Lekaj 5,5, Kolić 6, Bakjac 5 (od 69. Bubić 6), Škaro 5, Imširević 7, Benić 6, Vidalić 5, Gnip 6 Trener: Ivan Kukučka
STRIJELCI: 1:0 - Medved (20), 2:0 - Babić (24), 3:0 - Mesec (50), 4:0 - Babić (51), 5:0 - Babić (60), 5:1 - Imširević (63-11m), 6:1 - Krišto (88), 6:2 - Imširević (90) Igrač utakmice: IVAN BABIĆ