Grobničanu poraz, ostali iz petorke uspješni

02.11.2009.

Zelina i Jadran vratili su se u 13. kolu kući s bodovima, Istra i Jedinstvo po bod kod kuće, ostali domaćini uspješni. Najveće iznenađenje kola priredili su igrači Jadrana koji su u Čavlama nadigrali ekipu Grobničana, kojima je ovo drugi poraz u nizu i zalet na vrh tablice je poljuljkan, pa su pali na peto mjesto. Porečani su smireno gradili svoju igru i nagradili se pobjedom od 3:1, zasluženo. HAŠK je je utakmicu riješio u prvih osam minuta vodstvom od 3:0, a Riječanima je preostao samo počasni gol.  I Gorica je terensku nadmoć okrunila u prvom dijelu susreta s dva pogotka, kojima su dodali još jedan u nastavku. Rovinjani su pružili slabiju igru od očekivane. Vrapče je imalo lak zadatak protiv Orijenta, koji je odigrao ispod svojih mogućnosti, pa su dva pogotka Zagrepčana sasma realna slika ovog susreta. Crikvenica je na svom terenu vrlo dobrom igrom nadigrala zagrebački Maksimir, koji nije bio u previše prilika za obratom, naoprotiv mornari su mirno i uigrano suvereno vladali terenom. Istra je osvojila još jedan bod boljom igrom u prvom dijelu susreta, a uspjeli su u nastavku parirati probuđenoj Novalji, koja uspijeva postići tek pogodak za bod. Okrnjeni Vrbovec pružio je dobru partiju u Nedešćini, čvrstom igrom uspjeli su sačuvati bod nakon 1:1. Medulin je nova tri boda osvojio protiv labinskog Rudara pobjedom od 2:0.

Rezultati 13. kola: HAŠK - Orijent 3:1 ; Špansko - Zelina 0:1 ; Gorica - Rovinj 3:0 ; Vrapče - Nehaj 2:0 ; Crikvenica - Maksimir 3:0 ; Istra - Novalja 1:1 , Jedinstvo Omladinac - Vrbovec 1:1 ; Grobničan - Jadran 3:1 ; Medulin 1921 - Rudar 2:0

Slijedeće kolo: 07.11.2009. u 14:00 sati

Rovinj: Rovinj - Jadran ; Zagreb: Maksimir - Grobničan ; Vrbovec: Vrbovec - Crikvenica ; Sv. I. Zelina: ZELINA - JEDINSTVO OMLADINAC ; Novalja: Novalja - Špansko ; Labin: Rudar - Istra ; Senj: Nehaj - Medulin 1921 ; Rijeka: Orijent - Vrapče ; Velika Gorica: Gorica - HAŠK