Grgec za prvu pobjedu Zeline

07.10.2013.

Piše: Željko Pukšec

Osvanulo je konačno i Zelini. Unatoč prohladnom, na momente i kišnom vremenu, ozarila su se lica igrača i navijača nakon prve ovosezonske pobjede u prvenstvu HNL2. Odjekivala je svlačionica nakon utakmice, podsjećajući na ne tako davne dane kontinuiranih uspjeha. Ako početak sezone nije polučio željeni rezultat, možda se proteklog tjedna otvorilo, prvo u Cupu, potom i u prvenstvu. Ne znači to da je Zelina postala nepobijediva, no nada je da će radost ćešće zakucati na vrata bijelo crvenih. Najveći dobitak su golovi, jer konačno je posljednjih tjedan dana došlo do trešnje protivničkih mreža, čak sedam puta, što je veliki odmak u odnosu na dosadašnji učinak, kada je napad bio potpuno sterilan. Grgec je junak tjedna, zabio je jedan (i asistirao Balentoviću) u Brdovcu, a protiv Rudeša potpsao sva tri pogotka. Dobitak je i širina, jer do sada su zabijali veznjaci i obrambeni igrači, još da rubriku otvore i napadači...
Zadovoljan je sigurno i novi trener Samir Toplak, jer prva dva ispita na klupi Zeline položio je uspješno, njegovi su momci odigrali 5:3, dakle zabijati se može (i mora),, još treba popraviti stvari u obrani, koja je propustila nekoliko pogodaka, kao i prvi Rudeša, koji se dogodio u samom startu susreta i nadvio strepnju nad domaće. No, tijek susreta pokazao je da ima dovoljno motiva, snage i kvalitete da se ostvari pobjeda. Teška utakmica, puno akcija, prilika i mogućnosti preokreta, na kraju je završila zasluženim slavljem domaćih, koji su iskoristili lagano povlačenje gostiju u drugom poluvremenu i raspalili iz svih pozicija. Pomogao je i igrač više u polju, ali prije svega učinkoviti Grgec.
A počelo je loše. Već u drugoj minuti susreta gosti su u svom prvom napadu iskoristili prekid iz kojeg nisu uspjeli, izbačena je lopta u aut, ponovni ubačaj ponovo završava van terena, ubačaj za domaće, koji vrlo brzo gube loptu, prihvaća ju Konopek, kojeg ne uspijeva sustići Gluhak, potom nakratko loptu pokušava ali ne uspijeva preuzeti Kotarski, pa Konopek uspijeva pogoditi u Krklecov lijevi donji kut mreže.
U osmoj minuti Lončar uzima loptu i odigrava desno na Šimeka, koji provodi, prati ga Gluhak, koji ispred utrčava u šesnaeterac, prihvaća u letu loptu i puca iz desnog kuta prostora, no žarkov spremno reagira. Slijedeći napd Rudešan pretvaraju u priliku, Gitselov šalje naprijed desno, odakle plavi napadaju mrežu, no Krklec se baca pred samom linijom i hvata loptu. Domaći su ponovo u dobroj prilici u 32. minuti. Šimek i Gluhak fino su proveli prodor po desnoj strani, oštro je kapetan odaslao pred vrata, Grgec na 12 metara zahvaća i puca, Žarkov odbija teškom mukom ispruženom lijevom rukom, lopta se odbija prema Lončaru, koji ne uspijeva zahvatiti, pa plavi nekako izbacuju u aut. U 39. minuti Duvnjak sa sredine šalje oštro u lijevi kut prostora, Lončar u skoku ne može prihvatiti, uspit je i srušen, pa prihvaća Grgec, desnicom raspali prema vratima, no Žarkov uspijeva nekako skrenuti u gol aut.
Na početku drugog dijela ponovo je Gitselov pokušao iznenaditi domaćeg vratar no nije mu uspjelo. U 54. minuti s lijeva korner Duvnjaka gosti prvo odbijaju, no zahvaća Azinović i iz blizine odrješito tuče, no čudesno uspijeva Žarkov tijelom obraniti jak šut. Šest minuta kasnije zbog oštrog starta na Lončaru Ristovski dobiva drugi žuti i izlazi iz igre, potom izlazi i Sangara, a Zelina dolazi u prvu priliku. Iz lijevog kuta Babić centrira u sredinu, lopta prolazi prvu grupu igrača i završava na Grgecu, koji s 15 metara zahvaća lijevicom i pogađa pokraj Žarkova u desni donji kut mreže. Izjednačenje 1:1. Ubrzo je Grgec ponovo oči u oči s vratarem Rudeša. Vuk je po lijevoj strani prodro do kraja, uputio u sredinu, Babok u obrani posrće i Tičakova lopta ga pogađa u ruku, sudac to vidi i unatoč protestima plavih pokazuje na bijelu točku. Smireno Grgec pogađa Žarkovu desnu stranu mreže za vodstvo Zeline. Pokušavaju se potom gosti vratiti aktivnijoj igri, no pokušaje zaustavlja odlični Krklec. Nova situacija u 80. minuti. Borak je oduzetu loptu na suprotnoj polovici terena po desnoj strani proveo brzinski naprijed, predao Duvnjaku koji nastavlja prodor, a pri ulasku u šesnaeterac uklizava mu i ruši ga Babok, koji je tako skrivio i drugi kazneni udarac. Ponovo protest gostujuće dvojke, no sudac nije reagirao i dobro da nije, jer bio je i babok na granici druge opomene, koja bi ga isključila iz igre, ali zato opomenu zarađuje zbog prigovora Bodrušić. Dulje je trajao taj prekid i čekanje da se kazneni udarac izvede. Duvnjak je ostao ležati na terenu, pružena mu je pomoć, potom se čekao izlazak predstavnika kluba gostiju, koji je također isključen zbog prenaglih komentara i ulaska u  teren. Kada se sudac vratio u prostor i dao Grgecu signal za pucanje, u posljednji tren je kaznenjak prekinut, jer još se čekalo da predstavnik Rudeša napusti teren, protestno je isti laganim korakom i prepirkom s gledateljima pokušao dekoncentrirati izvođača penala. Nije se Grgec dao smesti, desnicom je zapucao u Žarkov desni donji kut mreže. Zelina je povela 3:1. Ponovo slavlje Zeline, Gluhak je prvi zagrlio junaka utakmice čestitajući mu fantastičnu koncentraciju. U završnici još je Žarkov imao posla s raspoloženim domaćinima, ali i krklec u završnici sudačke nadoknade, kada gosti uspijevaju smanjiti rezultat i ublažiti poraz. Na ulazu u prostor Babić je srušio Gitselova, a slobodni udarac Bodrušić šalje iznad živog zida pod gredu.

Zadovoljan je sigurno i novi trener Samir Toplak, jer prva dva ispita na klupi Zeline položio je uspješno, njegovi su momci odigrali 5:3, dakle zabijati se može (i mora), još treba popraviti stvari u obrani, koja je propustila nekoliko pogodaka, kao i prvi Rudeša, koji se dogodio u samom startu susreta i nadvio strepnju nad domaće. No, tijek susreta pokazao je da ima dovoljno motiva, snage i kvalitete da se ostvari pobjeda. Teška utakmica, puno akcija, prilika i mogućnosti preokreta, na kraju je završila zasluženim slavljem domaćih, koji su iskoristili lagano povlačenje gostiju u drugom poluvremenu i raspalili iz svih pozicija. Pomogao je i igrač više u polju, ali prije svega učinkoviti Grgec.

U osmoj minuti Lončar uzima loptu i odigrava desno na Šimeka, koji provodi, prati ga Gluhak, koji ispred utrčava u šesnaeterac, prihvaća u letu loptu i puca iz desnog kuta prostora, no Žarkov spremno reagira. Slijedeći napad Rudešani pretvaraju u priliku, Gitselov šalje naprijed desno, odakle plavi napadaju mrežu, no Krklec se baca pred samom linijom i hvata loptu. Domaći su ponovo u dobroj prilici u 32. minuti. Šimek i Gluhak fino su proveli prodor po desnoj strani, oštro je kapetan odaslao pred vrata, Grgec na 12 metara zahvaća i puca, Žarkov odbija teškom mukom ispruženom lijevom rukom, lopta se odbija prema Lončaru, koji ne uspijeva zahvatiti, pa plavi nekako izbacuju u aut. U 39. minuti Duvnjak sa sredine šalje oštro u lijevi kut prostora, Lončar u skoku ne može prihvatiti, usput je i srušen, pa prihvaća Grgec, desnicom raspali prema vratima, no Žarkov uspijeva nekako skrenuti u gol aut.

Na početku drugog dijela ponovo je Gitselov pokušao iznenaditi domaćeg vratara no nije mu uspjelo. U 54. minuti s lijeva korner Duvnjaka gosti prvo odbijaju, no zahvaća Azinović i iz blizine odrješito tuče, no čudesno uspijeva Žarkov tijelom obraniti jak šut. Šest minuta kasnije zbog oštrog starta na Lončaru, Ristovski dobiva drugi žuti i izlazi iz igre, potom izlazi i Sangara, a Zelina dolazi u prvu priliku. Iz lijevog kuta centaršut u sredinu, lopta prolazi prvu grupu igrača i završava na Grgecu, koji s 15 metara zahvaća lijevicom i pogađa pokraj Žarkova u desni donji kut mreže. Izjednačenje 1:1. Ubrzo je Grgec ponovo oči u oči s vratarem Rudeša. Vuk je po lijevoj strani prodro do kraja, uputio u sredinu, Babok u obrani posrće i Tičakova lopta ga pogađa u ruku, sudac to vidi i unatoč protestima plavih pokazuje na bijelu točku. Smireno Grgec pogađa Žarkovu desnu stranu mreže za vodstvo Zeline. Pokušavaju se potom gosti vratiti aktivnijoj igri, no pokušaje zaustavlja odlični Krklec. Nova situacija u 80. minuti. Borak je oduzetu loptu na suprotnoj polovici terena po desnoj strani proveo brzinski naprijed, predao Duvnjaku koji nastavlja prodor, a pri ulasku u šesnaeterac uklizava mu i ruši ga Babok, koji je tako skrivio i drugi kazneni udarac. Ponovo protest gostujuće dvojke, no sudac nije reagirao i dobro da nije, jer bio je i Babok na granici druge opomene, koja bi ga isključila iz igre, ali zato opomenu zarađuje zbog prigovora Bodrušić. Dulje je trajao taj prekid i čekanje da se kazneni udarac izvede. Duvnjak je ostao ležati na terenu, pružena mu je pomoć, potom se čekao izlazak predstavnika kluba gostiju, koji je također isključen zbog prenaglih komentara i ulaska u  teren. Kada se sudac vratio u prostor i dao Grgecu signal za izvođenje, u posljednji tren je kaznenjak prekinut, jer još se čekalo da predstavnik Rudeša napusti teren, protestno je isti laganim korakom i prepirkom s gledateljima pokušao dekoncentrirati izvođača penala. Nije se Grgec dao smesti, desnicom je zapucao u Žarkov desni donji kut mreže. Zelina je povela 3:1. Ponovo slavlje Zeline, Gluhak je prvi zagrlio junaka utakmice čestitajući mu fantastičnu koncentraciju. U završnici još je Žarkov imao posla s raspoloženim domaćinima, ali i Krklec u završnici sudačke nadoknade, kada gosti uspijevaju smanjiti rezultat i ublažiti poraz. Na ulazu u prostor Babić je srušio Gitselova, a slobodni udarac Bodrušić šalje iznad živog zida pod gredu.

ZELINA - RUDEŠ 3:2 (0:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćni: Gabela, Novak. Delegat: Glavina
ZELINA (4-2-3-1): Krklec - Šimek, Kotarski, Azinović, Babić - Grgec, Gluhak - Duvnjak, Vuk (90- Puretić), Borak (89- Kovačić) - Lončar (90-Cindrić). TRENER: Samir Toplak
RUDEŠ (4-2-3-1): Radelić Žarkov - Džolan, Babok, Bodrušić, Jokić - Tičak, F.Ščrbec - Ristovski, Konopek, Sangara (62-Begić) - Gitselov (54-Marin). TRENER: Ivan Knežević
STRIJELCI: 0:1 - Konopek (2), 1:1 - Grgec (63), 2:1 - Grgec (65-11m), 3:1 - Grgec (82-11m), 3:2 - Bodrušić (90+3)
IGRAČ UTAKMICE: Jurica Grgec