Gorica prvak jeseni

30.11.2009.

Vrapče, Gorica i Hašk uspješno su okončali svoje jesensko izdanje. U posljednjem kolu pobjedama su zadržali svoje pozicije na vrhu tablice. Situacija je sada potpuna. Gorica je jesenski prvak sa 38 bodova, trobod u posljednjem kolu ostvarila je jučer u susretu s Istrom, koju je porazila knap 3:2. Vrapče je osvojilo treću poziciju nakon subotnje pobjede protiv Rovinja od 2:0. Rezultat od 2:0 sasma je dovoljno bilo za žute, koji su bili u prilici i za uvjerljiviji rezultat, no po teškom i klizavom terenu dva puta se tresla mreža Orbanića. Na kraju prvog dijela tukao je Cigrovski uz asistenciju Jazvića, a dvadeset minuta kasnije uspješan je bio i Vrbat. Rovinjani su zrelu priliku imali u 75. minuti preko Tomića, no Bljajić je spasio svog vratara. U Medulinu HAŠK je ostvario isti rezultat kao i Zelina u 11. kolu - 2:1. Haškovci su jurišali na sva tri boda kako bi barem jednu noć boravili na prvoj poziciji gajeći tračak nade da će Istra uspijeti dan kasnije ostvariti podvig i matirati direktnog konkurenta za jesenskog prvaka. U prvom dijelu osim prilika nije bilo dodira lopte s mrežom, prvi je zatresao Hudorović u petoj minuti nastavka, zahvaljujući prije svega zahvaljujući nespremnoj obrani domaćih, koji uspijevaju sedam minuta kasnije poravnati rezultat pogotkom Halilovića. Gosti su u vodstvu ponovo od 75. minute nakon pogotka Boje, a do kraja nisu medulinci našli načina spasiti barem bod. Neslavno je prošlo i Jedinstvo, koje je na svom igralištu prosulo bodove protiv senjske ekipe. Cuculić je dao dobre naznake pogotkom u 13. minuti, no snage nije bilo za povoljniji rezultat, što su igrači Nehaja kaznili efektno u završnom dijelu susreta prvo pogotkom Hajdinija u 73. minuti, potom Hasanbegovića 4 minute kasnije, te naposljetku ponovo Hajdinija pet minuta prije kraja. Puno više htijenja i želje potvrdilo je Nehaj u ovom susretu. Rudar je bijeg sa začelja pošto poto htio okruniti pobjedom u crikvenici, što im je i uspjelo protiv neraspoložene i usporene ekipe iz Crikvenice. Kao i kod Jedinstva i ovdje je Crikva povela u ranom dijelu, udarcem s bijele točke već u 4. minuti, efektan je bio Kuna, no to je sve što im je uspjelo, jer s tri pogotka od čega jednim s bijele točke, uzeli su sva tri boda. Golova je bilo i u Čavlima, gdje je Grobničan svoje četvrto mjesto potvrdio pobjedom nad Novaljom, te tako zaključio odličnu polusezonu. Pobjeda je došla u posljednjoj minuti nakon što je Perić zakucao za 3:2. Vrbovec je pošto poto želio bodove u Maksimiru i to im je uspjelo a jedini pogodak djelo je Horvatića pred kraj prvog dijela, iako vrbovčani mogu žaliti  za nekoliko stopostotnih prilika prije toga. Špansko je osvojilo važan bod, čime je njihov konto konačno postao dvoznamenkast. U vrlo dobrom susretu podjela bodova uslijedila je nakon po dva pogotka na svakoj strani.