Gorica kapitulirala protiv HAŠK-a

09.11.2009.

Unatoč velikom broju gledatelja na velikogoričkom stadionu, bodove je odnijela ekipa s Peščenice. Ivan Stipić je bio egzekutor s dva pogotka, pridružio mu se Sklepić pogotkom s bijele točke. Domaće snage potvrdio je zgoditkom jedino Hajduk, dok Tomilsav Pek nije uspio realizirati prilike. HAŠK se ovom pobjedom približio na samo bod do trona, a Goricu očekuje još jedan težak ispit protiv Vrapča, koje je na samom početku susreta u Rijeci protiv Orijenta došlo u vodstvo preko Horvata, da bi u nastavku čvrsto čuvali minimalnu prednost za tri boda. Vrbovec je na svom stadionu s dva pogotka Bencalića i Pajsara, također na početku susreta, osvojio tri važna boda protiv Crikvenice, kojima su se progurali na sedmo mjesto. Rovinj je istarski derbi okončao u svoju korist već u prvom dijelu susreta pogotcima Barlecaja i Grahovca, a vrlo važne bodove osvojio je i Nehaj koji je s 3:1 porazio ekipu Medulina, te tako konačno svoj bodovni konto upisao dvoznamenkastom brojkom. Dva su susreta završena podjelom bodova. Istra nastavlja polako sakupljati bodove, još jedan uknjižila je protiv Rudara u Labinu, čija se kriza nastavlja. Ništa bolje nije ni kod Maksimira, koji na svom terenu protiv Grobničana osvaja samo bod, bez obzira što je petoplasirana ekipa iz Čavla bila favorit. Sudeći prema igri na Oboju, Maksimir je zaslužio više od boda. U nedjeljnom susretu Novalja je na svom terenu imala puno lakši zadatak protiv Španskog kojeg je dobila s uvjerljivih 3:0.
Najuvjerljivija je dakle ovo kolo bila Zelina, koja je postigla čak sedam golova,  a zanimljivo je da je čak 11 golova postignuto u prvih 16 minuta susreta, od njih četiri u Zelini, te svi pogotci u Rovinju, Vrbovcu i Rijeci.
Rezultati 14. kola:
Rovinj - Jadran 2:0 ; Maksimir - Grobničan 1:1 ; Vrbovec - Crikvenica 2:0 ; Zelina - Jedinstvo Omladinac 7:2 ; Novalja - Špansko 3:0 ; Rudar - Istra 1:1 ; Nehaj - Medulin 1921 3:1 ; Orijent - Vrapče 0:1 ; Gorica - HAŠK 1:3