Gorica i HAŠK se odvojili od ostalih

16.11.2009.

Niz je kalkulacija prethodilo subotnjem kolu HNL3. Obračun za sam vrh između Vrapča i Gorice završio je ipak na strani lidera jeseni, a kratki boravaka ekipe iz Vrapča na prvoj poziciji nije se ponovio. Unatoč lijepom ugođaju na igralištu, derbi kola nije opravdao svoj epitet, nije bilo pretjerano lijepe igre, gosti su već u trećoj minuti rezultatski zaključili utakmicu, a prednost u nastavku susreta nije domaćinu donio nikakve promjene. HAŠK je nastavio odličnu seriju pobijedivši Rovinjane s glatkih 3:0. Nisu gosti pružili pretjeran otpor, žuto crveni kontrolirali su utakmicu i napravili željeni trobod. Grobničan je tri važna boda za preskakivanje Zeline ostvario protiv Vrbovca. Naši susjedi su na odmor otišli s 1.1, no u nastavku dva pogotka u mreži Novaka prosula su želje Vrbovčana. Medulin 1921 nastavlja krizu rezultata, na svom su igralištu pretrpjeli težak poraz od Orijenta. Unatoč za Medulin dobroj posjeti, gledatelji su razočarano napustili tribine nakon 4:1 za Riječane. Slično je prošao i njihov susjed Istra, koje su s četiri pogotka nadigrali susjedi na začelju, ekipa Nehaja. Jedinstvo Omladinac je preboljelo katastrofu u Zelini, nakon što je bodove upisalo protiv Novalje. Na kraju je na semaforu stajalo 2:1. Do 90. minute Novalja je vodila s 1:0, a onda u posljednjim trenucima susreta nesvakidašnja situacija u kojoj Martinčić i Černjul zabijaju za veliko veselje domaćih navijača. Nogomet se zaista igra doslovno do posljednje sekunde. Špansko može žaliti za prosipanim bodovima u susretu s Rudarem, jer vodili su , a nakon izjednačenja imali par prilika za pobjedu, no realizacija je bila neprecizna. Jadran je s jednim pogotkom zaradio tri boda protiv zagrebačkog kluba Maksimira, koji nije imao previše prilika za poentiranje. jedini pogodak postigao je Čabraja nakon točno pola sata igre.

Rezultati 15. kola HNL3:

HAŠK - Rovinj 3:0 ; Vrapče - Gorica 0:1 ; Medulin 1921 - Orijent 1:4 ; Istra - Nehaj 0:4 ; Špansko - Rudar 1:1 ; Jedinstvo Omladinac - Novalja 2:1 ; Crikvenica - Zelina 1:0 ; Grobničan - Vrbovec 3:1 ; Jadran - Maksimir 1:0