Gluhakova repriza i Mesecov eurogol

27.02.2011.

Proljeće je u taboru bijelo crvenih krenulo na najbolji mogući način, gostujućom pobjedom na otvaranju polusezone, deseta utakmica bez poraza ove godine, ukupno dvanaesta u nizu (posljednji poraz bio je protiv Croatie Sesvete u studenom prošle godine u prijateljskoj utakmici), te preuzimanje vodstva na tablici treće zapadne lige! Uspješne pripreme i dobra izdanja u pripremnim utakmicama, prvi su rezultat dale na otoku Krku, na koji se odlazilo s bojazni, obzirom na jaku buru, koja je uvelike umanjila putovanje prema Jadranu, no očekivano jak vjetar u Krku bio je pojačan u prvom poluvremenu, no smirio se u nastavku, tako da se na dosta dobrom terenu mogla razvijati dobra utakmica. Iako su želje otočana bile da u proljetni dio prvenstva krenu uspješnije no u jesenskom, start im nije bio naklonjen, jer momčad iz Zeline, koja nije igrala punim plućima, bez većih je problema ostvarila zasluženu pobjedu.

Svoj naum bijelo crveni su naznačili već na samom startu, dugo i željno iščekujući prvi zvižduk suca u službenoj utakmici. Igra samo što je počela, a Gluhak demonstrira svoj konačni učinak probijanjem po lijevoj strani, spretno prebacujući na sredinu u nakani udarca na gol, no iskusni Zmajla istrčava naprijed i sigurno se baca na prijetnju zelinske osmice. Uslijedio je još jedan pokušaj gostiju preko Dominovića i Babića, također preko lijevog boka. U 14. minuti Gluhak prolazi obranu i zakucava za prvi proljetni gol Zeline - 0:1.

Domaći odmah uzvraćaju, no njihov udarac zaustavlja vratnica. U sadržajnom prvom poluvremenu izdvajamo još jednu dobru priliku Babića, koji s desetak metara pokušava okretnim zahvatom prevariti Zmajlu, no i ovoga puta prodorni elver upisuje samo priliku. Prvih 45 minuta pripalo je Zelini, domaći igrači nisu uspjeli poloviti niti igre, tek u par navrata su zaprijetili vrataru Kranjčecu, ali ne s previše preciznosti (Tomić i Petrić). Zadovoljni vodstvom, bijelo crveni su u prvih petnaestak minuta drugog dijela popustili u ritmu, dopustivši otočanima da se razigraju, stvore nekoliko dobrih napada i preuzmu posjed lopte. BNa početku (47') Babić je ponovo pred vratima Krka, u dobroj prilici ponovo ne uspijeva. Lagani pritisak domaćih nagrađuje Tomić u 52', koji iskorištava zakašnjelu reakciju gostujuće obrane i finim udarcem zacementira loptu dijagonalom s desne strane.

Petrović pet minuta kasnije odlučno puca, ali pokraj lijeve vratnice. Zelinčani se bude, postepeno ponovo osvajajući teren i prilike sele na svoju stranu, a u prvi plan izbija Vedran Mesec. Devetka iskorištava metež velikog broja ighrača u prostoru, pronalazi dobitnu liniju putanje i zakucava za 1:2, čime Zelina ponovo dobiva prednost u rezultatu, igri i kvaliteti. Pokušavaju otočani brže bolje vratiti stvari na početak, Pejić samo tri minute poslije Meseca gađa lijevu vratnicu, pokušavajući iskoristiti igrača manje kod gostiju, nakon što je igru na neko vrijeme napustio Malecki, koji je u borbi za loptu otklizao izvan aut linije i završio na asfaltu, koji je, usput rečeno, preblizu igralištu.

U 77' prva poslastica za sve na krčkom stadionu, pogotovo za navijače Zeline, koji ni ovoga puta nisu propustili susret svojeg kluba. Vedran Mesec postigao je eurogol, dalekometni projektil s tridesetak metara, kojemu je pronašao pravi smjer i raketni pogon, te sigurnim udarcem loptom prozujao kroz igrače i pogodio rašlje nemoćnog vratara Zmajle. Na semaforu je upisano 1:3. Pet minuta kasnije ponovo Babić u lijepoj akciji i iglednom pokušaju, a upošljavanje Oroza umalo je završilo još jednom poslasticom. Filip je pokušao škarice, nažalost neuspješno, ali svakako atraktivno. Dobra završnica u kojoj točku na i stavlja Gluhak, koji minutu prije kraja postavlja konačnih 1:4. Ponovoio je svoj učinak i iz prvog jesenskog kola, kada je također Krku uvalio dva komada i svakako će ubuduće plavo bijeli debelo flasterirati uspješnog Zelinskog strijelca.

HNL 3 18.KOLO                                           KRK - ZELINA 1:4 (0:1)
KRK - Igralište Josip Uravić Pepi Gledatelja: 150
SUDAC: Mario Jurašić. Pomoćni: Jović, Gorše (svi Zagreb) Teren: dobar
KRK: Zmajla, Duračak, Hasanbegović, Nenadić, Špalj, Brozić (76-Krešić), Tomić, Petrović, Pejić, Pejanović (46-Plecić), Čehajić TRENER: Marin Tomljanović
ZELINA: Kranjčec, Hasnek, Malecki (83-Krišto), Maslač, Kotarski, Mladiček, Dominović (69-Oroz), Gluhak, Mesec, Mujčin (89-Đurđek), Babić TRENER: Valentin Barišić
STRIJELCI: 0:1 - Gluhak (14), 1:1 - Tomić (52), 1:2 - Mesec (72), 1:3 - Mesec (77), 1:4 - Gluhak (89)