Drama u Crikvenici

15.11.2010.

Kada dvije ekipe s vrha tablice zaigraju derbi kola, očekuje se nogometna poslastica, atraktivnost i puno pogodaka. Tako je bilo u Crikvenici. Dvije su se drame odvijale na stadionu podno Crikveničkog vijadukta. U 56. minuti Zelina je imala vodstvo od 2:1, u samo dvije minute prvo Rančić, a potom i Babić povisuju na 4:1, ne prolazi ni tri minute, a domaći u dvije minute postižu dva pogotka preko Brajkovića i smanjuju na 3:4. U završnici susreta niz dvojbenih odluka sudačke trojke podigla je tenzije i na terenu i na klupi i na tribinama, verbalni dueli upropastili su odličan nogometni događaj, a nervoza i nelagoda uvukla se među igrače, pogotovo gostiju, pa na samom kraju Butorac uspijeva ugurati loptu u mrežu i oduzeti bod borbenijoj i boljoj momčadi. Mnogo je bilo nedosuđenih prekršaja, igranja rukom i zaleđa, koje se jasno moglo vidjeti i s vijadukta iznad igrališta. Bijelo crveni mogu žaliti što svoju odličnu igru nisu nagradili pobjedom, jer prokockati vodstvo od 4:1 na gostujućem terenu ne bi se smjelo dopustiti. Osjećaj da će Crikvenica gadno stradati preselila se izgleda i na travnjak, a kratkotrajno opuštanje i povlačenje kažnjeno je za dva brzopotesna pogotka, koja su domaće vratili u igru, a na kraju kapitalizirali i bod, iako je prema svemu sudeći Zelina trebala biti prva nakon dugo vremena, koja je Crikvu mogla napustiti slaveći. Dobitak je na brzoj, protočnoj i smišljenoj igri, koju su bijelo crveni pokazali, dobitak je Rančić, koji je zaigrao u prvoj postavi i nagradio povjerenje s dva pogotka, otvorio se konačno Babić, a potvrdio svoj status iz prošlog kola i Dominović. Međutim, i uz postizanje pogodaka, ostaje stara boljka i primanja, olakog primanja, što je pokazala upravo današnja utakmica, u kojoj su četiri pogotka pala u samo sedam minuta, čime su plavi brzo anulirali izgubljenu prednost s početka. Kada se sve to začini s nervozom, koju su svojim odlukama posolili arbitri, slan je ostao i okus u ustima i domaćih i gostujućih igrača i navijača, jer na kraju krajeva, ovaj derbi trebao je i u dobrom dijelu bio je poslastica ove sezone.

HNL3 15.KOLO                                     CRIKVENICA - ZELINA 4:4 (1:2)
CRIKVENICA - Gradski stadion Gledatelja: 250
SUDAC: Sendi Soldatić (Potpičan). Pomoćni: Madžarić, Čavarović Uvjeti: dobri
CRIKVENICA: Srok, Murica (77.-Perušić), Jug, Uremović, Komar, Kumić, Vukić, Butorac, Brajković, Antić, Devčić (46.-Jovanović) TRENER: Denis Lopac
ZELINA: Mihalic, Maslač, Malecki, Bingula, Kotarski, Gluhak, Dominović (72.-Mesec), Rančić (80.-Nimac), Medved, Mujčin, Babić (85.-Oroz) TRENER: Valentin Barišić
STRIJELCI: 1:0 - Brajković (11), 1:1 - Dominović (22), 1:2 - Rančić (41), 1:3 - Rančić (56), 1:4 - Babić (58), 2:4 - Brajković (61), 3:4 - Brajković (63-11m), 4:4 - Butorac (88) Igrač utakmice: Mate Brajković

U vodstvo domaći dolaze u 10.min u svom prvom prodoru prema vratima Mihalica. Brajković oduzima loptu na 30 m i u solo akciji gađa donju desnu stranu mreže. Potom Dominović dva puta u odličnim prilikama, a treća sreća u 22. min nagrađuje stalne napade bijelo crvenih i u zgusnutoj obrani pronalazi sigurnu putanju iza vratara Sroka. Isti igrač u dobroj je situaciji i u 41.min, kada ne pogađa lijepim udarcem sdesna, no natrčava Rančić i zabija za vodstvo Zeline.
Potom drama u drugom dijelu. Započinje odličnom akcijom Babića, koji u završnom dijelu upošljava Rančića za lijep pogodak, kojemu vrlo brzo slijedi potvrda, kada se dvije min kasnije nakon brze akcije Zeline, Babić sa 6 metara puca iz idealne pozicije. Samo tri min kasnije Medved u izvanrednoj situaciji. Aut izvađa Malecki, koji cilja Rančića, a ovaj produžuje do Medveda, koji strelovito tuče i pogađa okvir koji se još dugo tresao pod silinom udarca. Da je lopta krenula samo malo niže, sudbina Crikvenice sigurno bi bila zapečaćena. Radost nije dugo trajala, samo minutu kasnije odlični Brajković ponovo oduzima loptu i smanjuje, a nepune 2 min kasnije u prodoru plavih, vratar Mihalic prekršajem zaustavlja napad, a s bijele točke ponovo siguran Brajković. Domaći, svjesni da iz nemoguće situacije nakon 1:4 mogu rezultat okrenuti, pojačavaju tempo, a u bjesomučnoj borbi za svaku loptu u samom finišu preko Butorca izvlače veliki bod u najkvalitetnijoj nogometnoj predstavi ove jeseni.