NK ZELINA

Derbi s Crikvenicom pripao Zelini

18.05.2011.

Zelina je susretom s Crikvenicom zaključila mini seriju derbija s klubovima s vrha tablice. Nakon poraza od Radnika i egala kod Grobničana, protiv Crikvenice je uknjižena vrijedna pobjeda, koja je uz pomak za jedno mjesto na tablici, Zelini donijela priliku da se na kraju sezone popne za barem još jedno mjesto. no, za to neće ovisiti samo bodovni saldo u preostala dva prvenstvena susreta, već i ishodi drugih utakmica klubova sa vrha. Radnik je jednom rukom prihvatio pehar prvaka, no za objeručki zagrljaj još je prerano. Tu je i Grobničan. Crikvenica se porazom od Zelina spustila na tablici ispod protivnika i sada je peta.

Kvaliteta U vrlo kvalitetnoj i korektnoj utakmici, koja je apsolutno opravdala epitet derbija, Zelinčani su zasluženo slavili. Konkretniji, opasniji i napadački orijentirani, domaćini su dominirali tijekom cijelog prvog poluvremena, a rezultat takvog pristupa bilo je sigurno vodstvo s dva pogotka razlike. Šteta što po lijepom i sunčanom vremenu susret nije gledalo više od 170 gledatelja, koji su mogli uživati u vrlo dobroj utakmici. Utorak se još jednom potvrdio kao hendikep, koji je važne i atraktivne utakmice predočio manjem broju gledatelja, jer radni je dan i početak tjedna, pa se teško odlučiti u popodnevnom terminu na utakmicu.
Prvi su zaprijetili gosti. Već u 3' Spasić je uputio prvi udarac na vrata Kranjčeca, no njegova lopta odlazi visoko iznad lijevog kuta. Potom su na redu domaći koji prijete iz kornera kojeg iznuđuje Babić, a potom i direkt na vrata, koji Srok brani. Gosti preko Butorca pokušavaju iz slobodnjaka s tridesetak metara, bez uspjeha.

Medved 1:0 U vodstvo bijelo crveni dolaze u 16. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara,  kojeg je izveo Medved. Snažan udarac pogađa jednog od igrača u živom zidu, lopta mijenja smjer, te vara vratara i završava u mreži. U 23' Kuna ruši Bingulu, koji je u prodoru, a sedmica Zeline ostaje ležati na 30 metara iskosa prema vratima, odakle Mujčin slobodnjak upućuje u peterac Kotarskom, koji pokušava glavom u lijevu vratnicu. Do kraja prvog dijela još nekoliko dobrih udaraca Zeline. prvo Malecki odlučno tuče s više od 20 metara i gađa previsoko, potom Medvedov slobodnjak gosti odbijaju u korner, a njegov udarac iz kuta stvara priliku za Maslača.

Mesec 2:0 Drugi pogodak domaći postižu u samoj završnici prvog dijela, kada na milimetarski precizan centaršut Mujčina iz slobodnog udarca sa strane sjajno reagira Mesec, te u buketu igrača glavom proslijeđuje loptu u nebranjeni dio mreže Crikvenice.  U drugom poluvremenu gleda se otvorena i napadačka igra s obje strane, u kojoj i gosti iz Crikvenice stvaraju nekoliko sjajnih prilika za postizanje pogotka, no domaći vratar Kranjčec bio je na visini zadatka. U 53' Bingula nabacuje pred vrata, na stativi su oba strijelca iz prvog dijela, no Srok odlično reagira. Ni et minuta kasnije odlično prodire Mesec, predaje Medvedu, koji ne uspijeva više od kornera iz kojeg u izglednu situaciju dolazi Babić, pa potom opet Medved u prodoru po lijevoj strani. Na aut Maleckog pokušava Babić, a potom i Medved. Prilike nižu i gosti, no Kranjčec je na visini zadatka. u 72' opasno je bilo pred vratima domaće jedinice, koji istrčava u obranu upućene lopte i stradava, a prazna vrata ne propuštaju projektile Crikvenice, od kojih zadnjega na samim vratima izbija Mladiček. U 77' Medved opet lijep prodor ka petercu, dodaje Babiću, koji puca mlako, lopta završava pokraj lijeve vratnice, a potom lijep nabačaj Medveda iz kornera.

Brajković 2:1 Nepreciznost domaćih napadača bila je razlog što se rezultat nije mijenjao sve do 88. minute, kada ubačenu loptu sa strane spretni Brajković šalje u mrežu domaćina, čime postavlja konačni rezultat. U posljednjoj minuti, pozdravljen od tribina u igru ulazi Tomislav Šušković i u odličnom solo prodoru po lijevoj strani umalo svoj povratak nagrađuje pogotkom. Sve u svemu, sadržajna utakmica dva jaka suparnika, uz veliki broj prilika na obje strane, zadovoljila je apetite publike na zelinskom stadionu.

ZELINA - CRIKVENICA 2:1 (2:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 170
SUDAC: Igor Perak ( Karlovac) Pomoćni: Borojević, Valešić Teren: dobar
ZELINA: Kranjčec, Peco, Malecki, Maslač, Kotarski, Mladiček, Bingula, Mesec, Medved (od 80. Oroz), Mujčin, Babić (od 90. Šušković) Trener: Valentin Barišić
CRIKVENICA: Srok, Murica (od 65. Đulabić), Jug, Novaković, Komar, Majher, Kuna (od 71. Jovanović), Butorac, Brajković, Tucaković, Spasić Trener: Boris Tičić
STRIJELCI: 1:0 - Medved (16), 2:0 - Mesec (45), 2:1 - Brajković (88) Igrač utakmice: Vedran Mesec