Demonstracija kvalitete u derbiju kola

16.10.2011.

U derbiju kola, domaća je momčad dosadašnjem lideru održala lekciju iz nogometa. Taktički odlično posložena, Zelina je strpljivo tijekom prvog poluvremena gradila svoju igru, oduzimala sve više prostora nemoćnim gostima, koji su malokada uspijevali doći do protivničkog šesnaeterca, ne uputivši ni jednu opasniju loptu ka vratima domaćeg vratara Kranjčeca. Marošević je u odličnoj suradnji sa svojim suigračima nekoliko puta zaprijetio Baričeviću, no tek u posljednjoj minuti prvog dijela uspijeva nakon kornera nepogrešivo naciljati mrežu Nehaja. Slunjski i Štorga bili su uz opasnog Maroševića nepremostiva prepreka za pregažene goste, koji su samo jednom povezali akciju, no Bajramovićev pokušaj u 58. minuti otišao je puno previsoko. S druge strane bijelo crveni sve konkretniji, jači i ofanzivniji, konstantno drže igru na protivničkoj strani zadavajući velike probleme obrani gostiju, koja teško odolijeva rafalnoj paljbi raspoloženih domaćina, koji nakon nekoliko zicera mrežu ponovo tresu u 77. minuti. Brzonogi Štorga odmjereno i precizno upućuje loptu pokraj Baričevića u desnu stranu mreže, a dok se slavlje na dobro popunjenim tribinama još nije ni stišalo, Mesec okrunjuje odličnu igru Zeline za konačnih 3:0.

7' Slunjski i Šušković kombiniraju pred protivničkim vratima s Maroševićem, koji s petnaestak metara gađa pokraj desne vratnice
39' Marošević s nekih 18 metara pokušava ugroziti Baričevića, no lopta završava vrataru u rukama
43' Kiš izvodi slobodni udarac s pozicije desnog kornera, nabacuje pred vrata, Marošević pokušava iz blizine
45' Kiš izvodi korner, ponovo nabacuje pred vrata, no Juroš uspijeva za novi korner, a u trećem udarcu iz lijevog kuta, Melnjak ubacuje u sredinu, Marošević ovaj puta nepogrešivo pogađa mrežu gostujućeg vratara za 1:0
58' Bajramović u najkonkretnijem pokušaju Nehaja tuče visoko iznad vratiju
60' Kiš, Šušković i marošević pokušavaju u još jednoj smislenoj akciji Zeline, kapetan tuče ka vratima, no lopta odlazi previše desno izvan okvira
69' odličan centaršut Melnjaka dočekuje Juroš koji puca van okvira
71' zicer Maroševića, kojeg odlično proigrava Juroš
73' centaršut Kiša, Mesec pokušava glavom
76' Kiš i Štorga u odličnoj prilici za postizanje pogotka, proigravanje Štorge na žalost ne završava pogotkom
77' ponovni prodor ovoga puta uspješan, Štorga dolazi na deset metara od vratiju i odmjerenim udarcem fino i precizno šalje loptu pokraj vratara Baričevića u desnu stranu mreže za 2:0
79' iz prekida i dalje opasna Zelina zaključuje utakmicu, odličan nabačaj za Meseca, koji proslijeđuje loptu u mrežu za konačnih 3:0

Ponosno i radosno su dečki proslavili ovu pobjedu. Derbi kola u kojem smo gledali praktički jednu momčad u svom odličnom izdanju, te protivnika koji nije pronašao načina da zaprijeti ozbiljnijom igrom i pokušajima pred vratima Kranjčeca, koji je suvereno čuvao svoju mrežu iako je imao tek nekoliko poluprilika, koje je bez problema očistio. Obrana je bila neprobojni bedem, svoju formaciju je polako približavala prema središnjem dijelu igrališta, potiskujući svaki pokušaj prodora zeleno bijelih, a posebno je raspoložen i siguran bio Jurica Kotarski, koji je bez problema skidao i dalekometne projektile s kontra strane.

Zelina je djelovala moćno i sigurno, taktički je trener Biškup pročitao protivnika i inzistirajući na strpljenju i sigurnosti na svim pozicijama, doveo svoje igrače u položaj da apsolutno gospodare svojim travnjakom. Ovaj motiv i želju svakako valja upotrijebiti i u utorak u Zagrebu, kada bijelo crveni gostuju kod Dubrave.

ZELINA - NEHAJ 3:0 (1:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 240
SUDAC: Nikola Grgurić (Kutina) . Pomoćni: Iličić, Božićek Teren: dobar
ZELINA: Kranjčec, Ivanušić, Melnjak, Kotarski, Štorga, Krišto, Slunjski, Šušković (od 69. Mesec), Juroš, Kiš (od 84. Peco), Marošević (od 86. Jonjić) Trener: Dražen Biškup
NEHAJ: Baričević, Rončević, Hasanbegović, Plješa, Špalj, Tomljanović (od 72. Kaštelan), Lopac (od 66. Massarini), Rubčić, Petrović, Prpić (od 57. Vukelić), Bajramović Trener: Nehajev Svast
STRIJELCI: 1:0 - Marošević (45), 2:0 - Štorga (77), 3:0 - Mesec (79) Igrač utakmice: Josip Marošević