Crikvenica pala u Zagrebu

22.11.2010.

Rasplet četvorke na vrhu nastavljen je i u 16. prvenstvenom kolu. Vrapče je porazilo Crikvenicu na svom terenu, Zelina uzela sva tri boda protiv Rudara, a Radnik se pobjedom u Senju bodovno izjednačio s liderom na tablici. Tako Crikvenica, koja je bježala velikih pet bodova sada ima 32 boda, kao i sesvetski radnik, a Vrapče i Zelina zaostaju samo tri boda. Zelina je tako od osam, anulirala pet bodova zaostatka i o konačnom plasmanu ipak će se odlučivati u posljednjem kolu, kada Crikvenica i Radnik igraju kod kuće, dok Zelina i Vrapče gostuju, pa je prednost prva dva kluba ipak puno realnija, da na kraju zadrže svoje pozicije, a najteže će biti Zelini, koja želi barem bod na Pagu, jer Grobničan prijeti s jednim pogotkom prednosti, ali i s dva boda zaostatka, a igra kod kuće. Moslavina je definitivno potonula, a egzekucija od 6:1 u Dugom Selu samo je produbila agoniju bivšeg drugoligaša, koji i dalje tri boda zaostaje za "susjedom" Jadranom. Novalja se nulom i bodom u Sisku odmakla iz opasne zone, kao i Rovinj, koji je u derbiju začelja svladao konkurenta Krk. Vrbovec nakon lošeg starta u završnici vrijedno skuplja bodove i sada je sedmi, s mogućnosšću da u Kutini osvoji još tri. Dugo Selo ima težak zadatak protiv susjeda iz Sesveta, natamburali su Moslavinu, mogu li to i s drugoplasiranim ambicioznim klubom? Upitan je i nastup Maria Raca, koji je u subotu završio s ozbiljnijom povredom u bolnici.

ROVINJ - KRK 3:0 Barlecaj je sam pobijedio Krka, s hat-trickom osigurao svojoj ekipi bijeg sa začelja
ORIJENT - GROBNIČAN 1:3 Dečki s Mavrinca se ne daju s vrha, u lokalnom su derbiju svladali riječane u zanimljivoj utakmici , u kojoj su dva pogotka postigli u finišu prvog i drugog dijela
SEGESTA - NOVALJA 0:0 Sisčani nisu uzeli planirana tri boda, kasno je bilo buđenje nakon lošeg prvog dijela, no u nastavku probudili su se i gosti, a pred kraj ne uspijeva segesta ni s igračem više
VRAPČE - CRIKVENICA 2:0 Na derbi kola Crikva je doputovala bez trećine ekipe, jer nedostajao je Brajković. Iskoristio je to petković, koji je s dva pogotka imao svoj dan i postao junakom dana u Vrapču
NEHAJ - RADNIK 1:3 Senjani se žale na suđenje, no ostat će ipak zapisana tri boda Radnika koji se sada izjednačio s Crikvenicom na tablici. Domaći su poveli u prvom dijelu, no tada su igru preuzeli sesvečani i odnijeli bodove
VRBOVEC - MEDULIN 3:2 Vrbovčani su odigrali vrlo dobro, a tijesna pobjeda rezultat je nepotrebnog opuštanja nakon vodstva od 2:0. Dva boda više ugrabio je Borovčak u posljednjoj minuti susreta.
OPATIJA - JADRAN 4:3 Puno golova, dobra utakmica i neispunjena želja Porečana da uzmu bod, koji su igrom zaslužili, a hendikep je bilo i isključenje Belušića već u 9. minuti nastavka.
DUGO SELO - MOSLAVINA 6:1 Mario Rac izdržao je nepunih 20 minuta igre, kada je dobio jak udarac u glavu, a uz potres mozga i ozljedu jagodične kosti završio u kolima hitne pomoći, potom i u bolnici. Hrabri (čitaj nepromišljeni) navijači gostiju, zajedno s trenerom Spajićem(?) verbalno su vrijeđali i arbitre i domaću publiku, što je umalo dovelo do incidenta, no za težak i uvjerljiv poraz najviše su krivi oni sami.
STATISTIKA 16.KOLA: POGODAKA: 35 (3,88). GLEDATELJA: 1900 (210). ISKLJUČENJA: 4 (Lučić-Novalja ; Sertić-Nehaj ; Belušić-Jadran ; Spajić-trener Moslavine)