Crikvenica jedina slavila u gostima

12.03.2012.

Pad Zeline u Rijeci kod Orijenta iskoristilo je Vrapče, koje se vratilo na drugu poziciju nakon pobjede nad Bujem 2:0. Bazina i Bešlić riješili su utakmicu u nekoliko minuta nakon samo pola sata igre, no kod oba pogotka kum je bio raspoloženi Ćiril Guja, koji je pred kraj susreta pogodio i vratnicu.
Crikvenica je ozbiljno odlučila pobjeći sa začelja, pojačani i puni volje imaju vrlo dobar učinak na startu proljeća, a u subotu su slavili na Krku kao gosti, što je još jedno od iznenađenja kola, a crikveničani su uz to jedini slavili kao gosti. Na kraju je bilo 2:1, što je Krk poslalo u opasnu zonu. Unatoč jakom vjetru, utakmica je bila dinamična i puna prilika na obje strane.
Stupnik je slavio protiv vrlo dobrog Rovinja također s 2:1, poveli su stupničani s 2:0 u prvom dijelu, a Rovinj je zrelijom igrom u nastavku tek uspio smanjiti rezultat. Domaćinu se sasvim isplatio napadački sustav igre, s kojim su nekoliko puta zaprijetili, a dva puta bili i efikasni u svojim namjerama.
Najčešćim rezultatom kola (2:1) slavio je i Vinodol protiv Novalje, koja se nije ni igrom ni nastupom proslavila na svom premijernom gostovanju na igralištu Bahalin. Umanjili su poraz u posljednjim minutama utakmice, no buđenje je bilo prekasno, jer ono što su pokazali, događalo se na početku utakmice.
S 2:1 je slavila i Segesta protiv Nehaja, a prva pobjeda ovog proljeća bila je teža no što rezultat pokazuje. Već nakon devet minuta igre, gosti su poveli preko Petrovića, koji efektno kažnjava pogrešku domaćeg vratara. Sisčane u igru vraća  Ramadani s bijele točke, nakon što je Šest srušen u prostoru, a potpuna ista situacija s ova dva igrača bila je i desetak minuta kasnije.
Golijada je bila na Mavrincima, gdje je Grobničan slavio sa 4:2 protiv Dubrave. Trostruki strijelac bio je Malkić, koji je sve tri lopte ugurao unutar 14 minuta prvog poluvremena. U nastavku Grobničan popušta, a gosti se približuju s dva pogotka, no u završnici ipak pobjeda odlazi u smjeru bolje momčadi.
Opatija i Dugo Selo su odigrali bez pogodaka, kažu prisutni i bez pretjerano zanimljive igre barem u prvom dijelu, koja se koncentrirala na igru između prostora bez konkretnijih opasnosti po vratare. U nastavku domačin puno konkretniji i opasniji, no smirena momčad Dugog Sela uspješno je obranila svoj prostor i osvojeni bod.
Jadran je u Poreču slavio protiv Vrbovca 1:0, a tri boda je donio Sertić dvadeset minuta prije kraja. Dujanić je imao priliku s bijele točke, no koncentrirani vratar Đurđek ga je odlično pročitao. Sama utakmica nije plijenila atraktivnom igrom, uz tek nekoliko prilika i sretnog pogotka nakon odbijanca od nogu obrambenjaka Vrbovca.
U subotu Zelina gostuje u Bujama, Grobničan dočekuje Orijent, a Dubrava Segestu. Nehaj igra protiv Vinodola, Novalja protiv Stupnika, a Rovinj s Opatijom. Dugo Selo prvu pobjedu traži protiv Jadrana, a Vrbovec protiv Krka. Crikvenica se priprema za Vrapče.

ORIJENT - ZELINA 2:0 Devović 2
VRAPČE - BUJE 2:0 Bazina, Bešlić
KRK - CRIKVENICA 1:2 Pejanović / Burazor, Dunković
STUPNIK - ROVINJ 2:1 Deželić, Zelenika / Barlecaj
VINODOL - NOVALJA 2:1 Franjković, Šmit / Šuker
SEGESTA - NEHAJ 2:1 Ramadani 2 / Petrović
GROBNIČAN - DUBRAVA 4:2 Malkić 3, Ugrina / Marasović, Karamatić
JADRAN - VRBOVEC 1:0 Sertić