Bod u Vrbovcu

10.04.2011.

U samo pet dana, Zelina je odigrala dvije utakmice, obje u rivalitetu lokalnog derbija. U utorak, nakon slavlja protiv Dugog Sela, zahtjevniji i teži zadatak na gostovanju u susjednom Vrbovcu. Iako se očekivalo više gledatelja na tribinama Gradskog stadiona, na Sajmište je pohrlilo tristotinjak znatiželjnika, od kojih je prema očekivanjima polovica bila na strani gostujuće Zeline. Gledatelji su bili zadovoljni utakmicom, koja je pružila niz dobih i zanimljivih situacija, brzu i pokretnu igru na odličnom travnjaku. Na kraju podjelom bodova mogu svi biti zadovoljni, iako je Zelina bila bliže pobjedi, konkretnija i kvalitetnija. Poništeni pogodak Meseca zbog zaleđa, već u 14. minuti mogao je potkrijepiti puno bolje izdanje Zeline, no slična je situacija u drugom poluvremenu bila i na strani domaćih. Zelina je prvih 45 minuta konstantno napadala, održavala tempo i gospodarila terenom, u drugom dijelu igra je pala, a domaći ulaskom Lalića dobivaju na svježini i kvaliteti što su naplatili pogotkom u 59', a do kraja izjednačenom borbom, ni jednom sastavu nakon kaznenjaka Medveda nije pošlo za nogom matirati protivničkog vratara. Zelina je derbi tjedan završila bez poraza, bod u gostima kod uvijek inspiriranog Vrbovca je dobar kapital, iako crveni svojom igrom nisu oduševili. Sreća u ovakvim utakmicama igra veliku ulogu, a susjedi su imali dosta sreće, pogotovo u prvom dijelu, gdje gosti nisu uspjeli kapitalizirati daleko bolju igru, koja se u tom dijelu odigravala uglavnom na polovici domaćih.
U 14' Peco, koji je odigrao vrlo dobro, konkretizirao je situaciju u kojoj je Mesec tukao u okvir, vratar Đurđek uspio je krajnjim naporom loptu usmjeriti na gredu od koje se bubamara odbija u mrežu, no sudac Vukojević  vidio je kod predaje lopte zaleđe, najvjerojatnije Meseca i poništava pogodak, što izaziva veliko negodovanje gostujućih navijača. Tri minute kasnije u duelu s Dominovićem, Borovčak iznudi slobodnjak s ruba kaznenog prostora, no tuče visoko i neprecizno. Već u slijedećoj minuti Peco ponovo u dobroj akciji atakira na Đurđeka, no pogađa pokraj desne vratnice. Na domaćoj strani pokušava u 23' Spajić glavom, potom i Ivan Đurđek s 18 metara, oba bez uspjeha. U 36' prodorni Malecki namješta akciju za Babića i Meseca, koji nisu pronašli prostora za gađanje u okvir. Jedanaestica Zeline pokušava i u završnici prvog dijela s 20-ak metara, no jedinica Vrbovca uspijeva loptu izbaciti u korner prostor.
U drugom dijelu u startnoj postavi Vrbovca, umjesto Šikića ulazi Lalić, koji donosi veliku dozu svježine i pokretnosti u domaćoj formaciji, te igru Vrbovca diže na višu razinu, s koje su uspjeli parirati gostima, u pojedinim dijelovima i nadzirati igru. Nije dugo trebalo Laliću da potkrijepi svoju kvalitetu, u 59' minuti efikasno završava akciju svoje momčadi za vodstvo Vrbovca 1:0. Zelina, iako u manjoj brzini i dalje napadima pokušava anulirati prednost, što uspijeva Medvedu u 70' nakon rušenja Meseca, koji je u vrlo izglednoj situaciji za Zelinu bio pokošen u kaznenom prostoru. Medved je bio siguran i koncentriran i odlučnim udarcem svladava Đurđeka za egal na semaforu. Do kraja još dvije dobre prilike za domaćina, Borovčak u 81' iz prekida tuče pokraj desne stative, a u prilici je bio ponovno Lalić pet minuta prije kraja.

VRBOVEC - ZELINA 1:1 (0:0)
VRBOVEC - Gradski stadion Gledatelja: 300
SUDAC: Ivan Vukojević. Pomoćni: Sitar, Lang (svi Zagreb) Teren: odličan
VRBOVEC: N.Đurđek, Medverec (89-Horvatić), Kokot, Kelečić, Mrzlečki, Anić, Spajić (80- Nosek), Borovčak, Šikić (46-Lalić), I.Đurđek, Bradić Trener: Hasan Hasanović
ZELINA: Kranjčec, Peco, Malecki, Gluhak, Kotarski, Mladiček (68-Krišto), Dominović (80- Hasnek), Mesec, Medved, Mujčin, Babić (63-Jonjić) Trener: Valentin Barišić
STRIJELCI: 1:0 - Lalić (59), 1:1 - Medved (70-11m) Igrač utakmice: Vladimir Lalić