Bod s Krimeje

03.10.2009.

Sedmo prvenstveno kolo donijelo je nekoliko zanimljivih rezultata. Najuvjerljivija ponovo je bila Gorica koja je potopila Vrbovec sa 6:0, a u zagrebačkom derbiju HAŠK je svladao Maksimir sa 4:0.

Zelina je gostovala u Rijeci kod Orijenta. Na kraju bilo je 1:1, nakon utakmice u koja je dobro započela u brzoj igri, ali se u prvom dijelu izgubila rastrganom igrom s puno prekida, u kojima nije bilo previše organiziranih akcija. Domaći su pogodak postigli pred kraj poluvremena nakon slobodnog udarca poentom Sertića. Početkom drugog dijela igra naših bila je neprepoznatljiva, vratar Đurđek prvu je intervenciju imao već u 46. minuti, a Sertić ne iskorištava svoju priliku pred vratima Zeline. Pogodak Raca u 71. minuti okrenuo je igru u potpunosti na našu stranu, u nizu napada i prilika vratar Orijenta Hasanbegović bio je na sto muka, no sreća je ovog puta bila na strani Riječana koji nisu primili pogodak, pa je susret završio s miroljubivih 1:1. Ne treba biti previše kritičan, ostvaren je priželjkivan bod, načeta su i gostovanja, dobar je to polog pred derbi susret u srijedu protiv Gorice, te još jedan derbi za tjedan dana protiv trećeplasiranog HAŠK-a.

Rezultati: Rudar-Rovinj 2:1; Nehaj-Novalja 0:2; Orijent-Zelina 1:1; Gorica-Vrbovec 6:0; HAŠK-Maksimir 4:0; Vrapče-Jadran 1:1, Medulin 1921-Grobničan 3:3, Istra-Crikvenica 0:1 ; Špansko-Jedinstvo Omladinac 0:1.

Nakon 7. kola Zelina je bodom u Rijeci sačuvala svoju drugu poziciju, Gorica je ostala prva, a na treće mjesto probio se HAŠK.