Bod kod prvoplasiranog

06.10.2015.

DP151004

U ovom slučaju nije u prvom planu neefikasnost napada, unatoč par dobrih situacija, već što je Zelina uspostavila dobar odnos na terenu, u početku zbunila domaćina, pa su u andmetanju i čvrstoj igri mreže ostale netaknute. U par navrata obrana je dobro reagirala na pokušaje Radoboja da pogotkom usmjeri utakmicu na svoju stranu, a naišli su na drugačiju postavu od očekivane jer napadači Krezo i Hrupec u Zagorju su stali u zadnju liniju i svoj posao odradili korektno.
U utakmicu su gosti ušli ravnopravno, smislenom igrom prvih dvadeset minuta nije se osjećao ststus favorita na suprotnoj strani. U tom periodu zabilježili smo dvije prigode. Zmazek je u prodoru pokušao napasti, zaustavljen je prekršajem, potom je Majcenić zaigrao na brzog Korenića, koji nije savladao Pintara. U 29. minuti dobra kombinacija Mikulineca i Maroševića ponovo upošljava Zmazeka, ništa konkretno u završnici. Koju minutu kasnije pokušao je Marošević glavom, no vratar je spremno oduzeo loptu. Novaković je potom, kao i većina ostalih udaraca domaćina, zapucao van okvira Pintarove mreže. Zgodan je bio i pokušaj Zmazeka i Stipića, koji je dobro zapucao na vrata, ali bio je to plijen za Ranogajeca. Na samom kraju Pintar je odlično odreagirao na pokušaj udarca Majcenića. Sve u svemu u prvom dijelu dobro su se snašli gosti u svojim ulogama, uspješno parirali i nisu dozvoljavali domaćinu da preuzme kontrolu nad terenom i igrom, a tako je bilo i u drugom dijelu, iako je u jednom periodu Zelina opasno živjela na kanonadi pokušaja suparnika da ostvari očekivanu prednost.  Antolić se našao u dvije prilike, no prvi puta šalje na gredu, potom iz slobodnjaka i na vratnicu.
Bio je ovo uspješan debi novog trenera Glavice, koji je pomalo iznenadio postavom svoje momčadi, no u konačnici ostvario važan bod kod lidera lige. Nažalost za slijedeću utakmicu ostao je bez Đureca, koji će morati odrađivati opomene, ali u pogon bi se trebali vratiti ozlijeđeni igrači, pa očekujemo da će protiv Savskog Marofa moći računati na Primorca, Posavca, Peteljaka...
Međukolo se igra u četvrtak 8. listopada, kada dolazi posljednjeplasirani Savski Marof, koji je svladao favorita Kustošiju s 2:0. Dakle nakon lidera, zelina igra i s fenjerašem. Uz kišovito vrijeme bit će teški zadatak, no za prodor prema gore valja svojim navijačima prirediti radostan praznik.

U utakmicu su gosti ušli ravnopravno, smislenom igrom prvih dvadeset minuta nije se osjećao ststus favorita na suprotnoj strani. U tom periodu zabilježili smo dvije prigode. Zmazek je u prodoru pokušao napasti, zaustavljen je prekršajem, potom je Majcenić zaigrao na brzog Korenića, koji nije savladao Pintara.

RADOBOJ - ZELINA 0:0
Radoboj - Igralište Radoboja. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Pavlović (Zagreb). Pomoćnici: Grabić, Lekšić
RADOBOJ: Ranogajec, Antolić, Kralj, Pastorčić, Zaplatić, Hrvoj, Majcenić, Korenić, Novaković, Cigula (58-Krkalo), Kranjčec (65-Oraić). Trener: Željko Tihava
ZELINA: Pintar, Hrupec, Mladiček, Krezo, Vojnović, Đurec, Mikulinec, Kovačević (83-Kovačić), Stipić, Marošević, Zmazek (75-Salajpal). Trener: Marijan Glavica