Bez promjena u vrhu

08.05.2011.

Radnik i Grobničan minimalnim su pobjedama osigurali ostanak na vodećim pozicijama, no unatoč porazima, Crikvenica i Zelina zadržali su priključak najuspješnijima, tako da poredak prve šestorke ostaje isti kao i nakon prošlog kola. Posustala je Segesta, koja je pala za dvije pozicije, Vrapče je bilo uvjerljivo s fenjerašem Moslavinom, Dugo selo palo je na svom stadionu od Opatije, kao i Vrbovec u Rovinju.
Segesta je u susret s drugoplasiranim Grobničanom ušla u grču, s imperativom pobjede, kako bi kapitalizirala prijeko potrebne bodove za ulazak među pet najboljih, što bi donijelo i potvrdu njihove licence za drugu ligu. No, gosti su sledili domaće igrače i navijače pogotkom na samom početku susreta, a gorčina ostaje veća, jer u preostalih 88 minuta nije bilo ni pogodaka, a ni previše izgleda za njih. Crikvenica je u Krku odolijevala u prvom poluvremenu, a u nastavku prvo svojom greškom gubi egal, a pred kraj još jednim pogotkom Krčani pečate goste, koji odlaze bez bodova i pogodaka. Vrapče je deklasiralo Moslavinu zapečativši ih na dno ljestvice u društvo s također agoniranim Rudarem. Kutinjani su imali nekoliko dobrih prilika u prvom dijelu, ne ne znajući ih realizirati, na kraju doživljavaju potop. Dugo Selo se opeklo protiv Opatije. Nisu prvi, a ni zadnji. Olako su ušli u susret s Opatijom, nedovoljno angažirani nisu pratili ritam gostiju i za kaznu dva puta vadili loptu iz mreže. Vrbovec je još jedan od klubova koji su pali u Rovinju. Do 56' držali su izjednačenu igru i rezultat, no Barlecaj podebljava vodstvo domaćih, koje u preostalih pola sata igre Vrbovčani ne uspijevaju ni umanjiti. Orijent je zadržao trinaestu poziciju visokom pobjedom nad Medulinom, a sve su domaći napravili u prvih pola sata igre, kada se već vidjelo da tri pogotka prednosti neće biti dostižno za protivnika. Novalja je minimalnom pobjedom nad Rudarem produbila krizu Labinjana, koji nisu znali iskoristiti pruženu priliku, jer bili su u mogućnosti ostvariti barem bod i odvojiti se od Moslavine na začelju, no igrač s klupe Novalje jedinim pogotkom u završnici bodove ostavlja kod kuće. Nehaj i Jadran nisu napravili više od nekoliko dobrih prilika, mreže se u senju nisu tresle, a rezultat je to koji puno više odgovara Porečanima, koji su svakim kolom sve dalje od začelja.

Mjesto igranja Domaćin Gost Rezultat Strijelci
ROVINJ Valbruna ROVINJ VRBOVEC 4:2  Berlecaj 2, Cvolić, Abuselyana / Mrzlečki, Kelečić
SENJ Igralište Nehaj NEHAJ JADRAN 0:0
RIJEKA Krimeja ORIJENT MEDULIN 4:0 Kurolt, Žarić, Mikulić, Burić
ZAGREB Igralište Vrapče VRAPČE MOSLAVINA 5:1 Miloš, Bešlić, Belak, Matovina, Cetina / Turkalj
ZELINA Gradski stadion ZELINA RADNIK 0:1 Plum
SISAK Gradski stadion SEGESTA GROBNIČAN 0:1 Bjelanović
KRK Josip Uravić Pepi KRK CRIKVENICA 2:0 Melo, Tomić
NOVALJA Cissa Straško NOVALJA RUDAR 1:0 Gavran
DUGO SELO Gradski stadion DUGO SELO OPATIJA 0:2 Matovina, Rudan