NK ZELINA

Baba i Deda za nova tri boda

02.05.2011.

Subotnje kolo igrali su bijelo crveni u Kutini protiv donedavnog drugoligaša Moslavine, koja je na pragu ispadanja u još niži rang, jer Zelina je zacementirala kutinjane na dno tablice nakon uvjerljive pobjede od 3:0. Pomlađeni sasatav Moslavine nije imao mogućnosti parirati kvalitetnijim i znalački potkovanim gostima, koji su ritam igre držali u svojim nogama, a povremene prodore domaćih zaustavljala je sigurna obrana i čvrstoća vratara Kranjčeca koji se nije dao iznenaditi. Najveći učinak Moslavine bilo je održavanje ritma prvih četrdeset minuta, srčano i smjelo uspijevali su odolijevati Zelini i sačuvati svoju mrežu. Međutim nakon što su uspjeli blokirati Medveda kao najopasniju prijetnju, nisu istom žestinom flasterirali Jonjića, koji je prvog strijelca zamijenio već u 27. minuti, jer nakon par duela opasne devetke Zeline, domaći igrači spriječili su ga u prodorima udarcem u nogu, zbog čega je rano morao napustiti igru. U tom dijelu susreta najizglednija prilika domaćih bila je u 5. minuti, kada je Cerovečki dobro sproveo loptu do prostora, no dalje nije išlo. Nakon pola sata igre dvije zaredne dobre prilike Zeline, prvo Medveda koji odlično prodire, no sendvić domaćih ga ruši, odmah potom vrlo dobru ideju imao je i Vedran Mesec. Pred kraj poluvremena Jonjić je proveo svoj slalom po lijevoj strani, odlično prodrio do Babića, koji na idealnoj poziciji pred vratima zakucava za vodstvo gostiju. Pritisak i igra na polovici domaćih nastavljeni su i pojačani početkom drugog dijela, kada su bijelo crveni nekoliko puta atakirali na vrata Šimulije. U 54. minuti uspijevaju dobru akciju osmisliti i kutinjani, bilo je opasno pred vratima Kranjčeca, koji efektno odbija loptu u polje, a natrčali Okoli ne uspijeva pogoditi iz blizine. Tri minute kasnije Krišto odlično prodire po lijevoj strani, kao u asistenciji protiv Medulina, nabacuje do Jonjića u prostoru, no visoki Imočanin ne prima loptu najbolje i propada još jedna izgledna prilika. Domaći su u 61. minuti ispucali i svoju treću priliku za izjednačenje, no Šimulija u stopostotnoj situaciji pred vratima propušta priliku pucajući okomicu na gol. Kažnjavaju to gosti u 67. minuti, kada odličnu kombinaciju provode Mesec i Jonjić, namjestivši vrlo dobru priliku Babiću, koji bez oklijevanja istu i realizira za 2:0. Konačni rezultat postavlja kapetan Edin Mujčin, koji u samom finišu susreta slobodnjak pretvara u pogodak.

MOSLAVINA - ZELINA 0:3 (0:1)
KUTINA - Gradski stadion Gledatelja: 200
SUDAC: Davor Majnarić. Pomoćni: Bučar, Delač Teren: dobar
MOSLAVINA: Šimulija, Magdić, Radić, Miško, Turkalj, Cerovečki, Galešić (od 46. Galić), Rekavić, Gligić (od 70. Bobek), Gelo, Okoli Trener: Dario Večerić
ZELINA: Kranjčec, Kotarski, Krišto, Maslač, Mladiček, Gluhak, Dominović (od 59. Peco, od 67. Melnjak), Mesec, Medved (od 27. Jonjić), Mujčin, Babić Trener: Valentin Barišić
STRIJELCI: 0:1 - Babić (40), 0:2 - Babić (67), 0:3 - Mujčin (89) Igrač utakmice: IVAN BABIĆ