NK ZELINA

4.kolo: Medulin nokautirao Špansko

17.09.2009.

Susret Rovinja i Istre igran po kišovitom vremenu obilježili su Novoselić i Barlecaj, koji je iznudio najstrožu kaznu po nekima u dvojbenoj situaciji, a Duvnjak je precizno gađao. S tricom je i Crikvenica otpuhnula HAŠK, koji je najizgledniju priliku imao u 29. minuti preko Prskala. Sve ostalo odradili su domaći igrači. Treća trica Španskom nije donijela ništa dobro. Na igralištu Vrapča, Medulin im je pripremio šok već u 5. minuti pogotkom Halilovića, a na odmor gosti su otišli s prednošću od dva gola. Špansko nije bilo bez prilika, no ni jednu nisu uspjeli realizirati, u čemu ih je osujetio i odličan vratar Posavac. Jadran i orijent odigrali su bez pogodaka, a na tom tragu je bio i veći dio susreta. tek pred krak pokoja prilika neraspoloženih napadača. Egal su u tvrdoj utakmici odigrali i Jedinstvo i Vrapče, a u čak tri susreta bilo je po pet pogodaka, no domaćini su uzeli onaj jedan viška. Maksimir je pobijedio Nehaj s 3:2. Domaći su vodili s 3:0 do 70. minute, kada u osam minuta braća Hajdini pogađaju, a do kraja je bila prilika i za bod Senjana. Vrbovec se također izvukao. Nakon  vodstva Rudara 2:1, pred kraj su uspjeli vrbovčani izjednačiti , a pobjednički gol postigli su u sudačkoj nadoknadi. Istim rezultatom Grobničan je ostavio bodove kod kuće protiv Gorice, koja je time izgubila liderstvo na tablici. Iako je do kraja bilo 2:2, Flego u smiraj susreta iz slobodnjaka donosi pobjedu u Čavle čime zaključuje susret hat-trickom. Zanimljivo da je oba gola za Goricu postigao Hajduk, pa u pet pogodaka bilježimo samo dva strijelca.