NK ZELINA

2.kolo: Maksimir i Vrbovec nadoknadili izgubljeno

07.09.2009.

Pokoje iznenađenje ishodilo je debi kolo, a nastavilo se tako i u drugom kolu u kojem se Gorica potvrdila kao pretendant na prvo mjesto, a svoja posrtanja u prvom kolu nadoknadili su Vrbovec i Maksimir. Čak osam klubova moralo se zadovoljiti s remijem i podjelom bodova, pa je u konačnici tablica dodatno zgusnuta, a nijedan klub u treće kolo ne dolazi s nulom.
Najinteresantnija utakmica bila je u Vrbovcu, gdje su s velikim pritiskom domaći nogometaši dočekali Zelinu, koja je nakon pobjede nad Maksimirom izgledala još opasnije. Utakmica u kojoj smo najavili troznak završila je zasluženom pobjedom Vrbovca, iako je moglo biti i drugačije nakon što su gosti pred velikim brojem svojih navijača izjednačili i preuzeli igru, no mrtvac Đurđeka i pokoja prilika nisu iskorišteni, što su domaći crveni okrenuli u svoju korist preko Bencalića i Kuburića.
Rovinj je sa saldom iz Vrbovca premijeru na Valbruni imao protiv Medulina koji ih je iznenadio vodstvom u 25. minuti, a nepreciznost kanarinaca mogla je izroditi i poraz, no uspijeli su preko Novoselića izjednačiti u posljednjoj minuti.
U Nedeščini Jedinstvo nije bilo lošije od Gorice, koja je s jednim pogotkom uspijela uzeti sva tri boda. Maksimir je odigrao vrlo dobro protiv Novalje. Na tragu drugog poluvremena iz susreta sa Zelinom, dečki s Oboja su pred ne previše gledatelja ostvarili 2:0 protiv Novalje uz kazneni udarac u posljednjoj minuti susreta. Grobničan je nakon remija u prvom, u drugom kolu bio uvjerljiv protiv Nehaja u posljednjem dijelu susreta kada su postignuta i sva tri pogotka. Jadran je slavio na svom stadionu protiv Rudara 2:1 u istarskom derbiju, koji je u sudačkoj nadoknadi mogao završiti remijem, no sudac nije priznao autogol domaćina zbog prekršaja u napadu.
Ostali susreti završili su podjelom bodova. Istra je protiv Vrapča povela već u 3. minuti, gosti su uzvratili u 1. minuti nastavka, a plijen bodova zagrepčani su propustili nakon kaznenog udarca kojeg vratar Istre lako brani. Zagrebački derbi Španskog i Vrapča okončan je s 2:2, a domaći mogu žaliti za dopuštenjem Prskalu koji je deset minuta prije kraja uzeo bod, čime im se osvetila ležernija igra u posljednjoj dionici utakmice. Crikvenica je na svom stadionu privukla pet stotinjak gledatelja, no ishod najpravedniji nakon boljeg prvog dijela domaćih, a drugog gostiju.
Slijedeće kolo donosi nekoliko zanimljivih susreta. Rovinj dolazi u Zelinu, a Vrbovec putuje u Novalju. Maksimir očekuje gostovanje u Istri protiv Rudara, Nehaj dočekuje porečki Jadran, a drugoplasirani Grobničan svoju priliku traži protiv Orijenta. Gorica želi zadržati prvu poziciju pobjedom nad Crikvenicom, HAŠK dočekuje Jedinstvo, Medulin 1921 Istru, a u zagrebačkom derbiju igraju Vrapče i Špansko.