Radnik startao pobjedom, prvaku poraz

20.08.2012.

RADNIK - ŠIBENIK 3:1 U subotu je odigrano prvih pet utakmica. Najzanimljiviji je bio dvoboj u sesvetama između Radnika i ex prvoligaša Šibenika, koji je svoju drugoligašku premijeru osjetio bolno već u sedmoj minuti susreta, pri prvom pogotku domaće momčadi. Jordan, novi igrač Radnika primio je dobru loptu Cerovca i zatresao u lijevi donji kut mreže. Izjednačili su gosti u drugom dijelu prvog poluvremena iskoristivši svoje bolje izdanje i pogrešku domaće obrane, koja dopušta Slavici da zaobiđe vratara Karatovića i pospremi loptu u praznu mrežu. Grešku čini i gostujuća obrana nakon sat vremena igre, što iskorištava Babić i posprema za novo vodstvo Radnika, koji rezultatski zatvara utakmicu pogotkom Jordana u 75. minuti.
LUČKO - HAŠK 2:1 Lučko je u sezonu ušlo pobjedom, slavili su protiv HAŠK-a. Do vodstva domaći dolaze u 20. minuti pogotkom koji je sve iznenadio, a najviše obranu zagrepčana. Slobodnjak Vukića, spretno prihvaća Lončar i glavom prebacuje protivničku obranu te pogađa desni gornji kut. Izjednačio je Krznar lukavom akcijom pred vratima, pogodivši izbliza stativu od koje se lopta odbija u mrežu. Tri boda domaćinu donosi Sarić u završnici susreta. U sličnoj situaciji, kao kod Krznara, prolazi vratara i pogađa lijevu vratnicu od koje se lopta smješta u mrežu.
MOSOR - JUNAK 0:0 Zanimljiva utakmica nije nagrađena pogotcima, unatoč nekoliko vrlo izglednih prilika. Nakon al pari igre u prvom dijelu, u nastavku Mosor preuzima inicijativu, bilježi par prilika, od kojih barem dvije stopostotne, no lopta nije htjela u mrežu, najbliže je bila na samoj liniji vratiju, odakle je spretnošću Mandaca otklonjena opasnost, pa je otvaranje u žrnovnici proteklo bez pogodaka.
DUGOPOLJE - SOLIN 0:1 Radovnikovića slave u Solinu, jer njegov je pogodak odnio sva tri boda iz Dugopolja, prošlosezonskog prvaka lige. Utakmica je zadovoljila gledatelje, bila je borbena, atraktivna i tvrda, tako da se tek nakon pola sata nadmetanja otvorila. Kada se već očekivao odlazak u svlačionicu s "pranim" semaforom, naizgled neopasna situacija završila je pogotkom Radovnikovića iz neposredne blizine. U drugom dijelu pokušavaju domaćini nadoknaditi prednost protivnika, no Solinjani uspiješno odolijevaju svim pokušajima.
IMOTSKI - POMORAC 0:1 I u Imotskom su ostali kratkih rukava. Pomorac je priželjkivao pobjedu i to ostvario, a djelo je to Dunkovića sredinom drugog poluvremena. Domaći ne realiziraju dobru priliku, što gosti u brzoj kontri uspijevaju. Igra Imotskog nije bila na priželjkivanoj razini i to se na kraju osvetilo gubitkom bod(ov)a.

VINOGRADAR - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1:3 Iznenađenje na Mladini priredili su gosti iz Zagreba uzevši sva tri boda, sa po jednim pogotkom za svaki bod. Već na samom početku susreta rezultat je usmjerio bivši napadač Zeline Josip Marošević, koji u šestoj minuti pogađa nakon kornera Jajčinovića. Domaći se vraćaju u igru 14 minuta kasnije, nakon pogreške Čolakija, koji je igrom rukom u kaznenom prostoru omogućio Tokiću siguran udarac s bijele točke. Pred kraj prvog dijela ponovo opasni gosti  preuzimaju vodstvo, Kahlina je kapitulirao nakon preciznog udarca Crepulje. Nakon nekoliko neuspjelih pokušaja domaćih, zagrepčani minutu prije kraja preko Celčića zaključuju susret i nakon prvog kola zasjeo na vrh, a Vinogradar pred težak zadatak u Zelini poslao prema dnu tablice.
PRIMORAC 1929 - GORICA 2:2 Novak u ligi svoju je premijeru imao na poljudskom stadionu, gdje je protiv Gorice pružio vrlo dobru partiju s kojom je sezonu započeo sa zasluženim bodom, a gledatelji su nagrađeni s četiri pogotka i nekoliko lijepih prilika na obje strane. Početni grč je i Stobrečane malo usporio u prvom dijelu, mada su dva puta opasno zaprijetili. No i Gorica je došla s namjerom odigrati i uzeti barem bod, što joj uspijeva u drugom dijelu susreta u kojem su pala sva četiri pogotka. Dva puta su domaći dolazili u vodstvo, oba su puta gosti iz Velike Gorice uspijeli izjednačiti.