Preko HAŠK-a do drugog mjesta

19.05.2013.

Tko se još sjeća loše serije Zeline, kada su u samo tri kola naši lavovi sve popravili i vratili se u sam vrh prvenstvene ljestvice. nakon Hrvatskog Dragovoljca i Solina, pao je i HAŠK, a devet bodova na kontu vratilo je Bijelo crvene na drugo mjesto, te osiguralo mirnu završnicu sezone. Zelina će na jesen ostati u drugoligaškom društvu, a u posljednja dva kola nudi se prilika za potvrdu i ostanak među najboljima. Bez obzira, što preostaju dva protivnika, koja se još uvijek bore za sigurnost o(p)stanka u ligi. Zelina će ove dvije utakmice biti rasterećena imperativa, što joj otvara mogućnost punog kapaciteta igre bez opterećenja, a tu bi baš mogla biti najopasnija.
Susret na Peščenici imao je dva različita poluvremena, prvi, u kojem je Zelina odigrala kamilicu, bez izrazitijih prilika i ofanzive, no sigurno je odradila tu dionicu ne dopustivši ni domaćima da se razmašu igrom i prigodama. Kontrola terena i igre, ne baš previše atraktivna za gledatelje, no stabilnost i sigurnost nisu nedostajali. Drugo poluvrijeme posve drugačije izdanje, od početka brza i aktivna igra Zeline ubrzo je donijela plod, dva pogotka, s koja je utakmica rezultatski lišena neizvjesnosti, no nakon toga i tri čista, a nerealizirana zicera.
Domaći su prvi od rijetkih pokušaja imali u osmoj minuti, kada je Krznar dobro zapucao, no vratar Zeline sigurno reagirao. Slobodnjak s dvadesetak metara Mesec šalje preko živog zida, no direkt u ruke vrataru Župancu, potom nakon pola sata igre i Kristić s dobrim daljincem, koji završava u korneru, a neprecizan je i Kuprešak. Pred kraj prvog dijela nešto konkretnije akcije. Jakšinić i Kiš svoju kombinaciju završavaju na Mesecu, koji ne uspijeva, a potom  Škorić iz slobodnjaka pogađa gredu.
U drugom dijelu ulazak Gatarića ubrzava i osvježava igru Zeline, a očito je utjecaja imala i uputa trenera na odmoru za konkretnijom i bržom igrom. Gatarić ubrzo po ulasku stvara priliku. Mesec je proveo kroz polovicu terena, predao gatariću, koji nastavlja s prodorom na vrata i odlično puca, no lopta ipak naposljetku završava u korneru. Zelina nastavlja akciju, gatarić je ponovo najaktivniji, poslužuje Šimeka na vratnici, koji upošljava Meseca u petercu, a kapetan produžuje u mrežu. Nije prošlo ni dvije minute, a Zelina je ponovo pred vratima. Korner završava u sredini na glavi Grgeca, koji se naklanja i zakucava za 2:0.
U 65. minuti gosti greškom nude priliku Ljubičiću, koji poklonjenu loptu upućuje na vrata, no Kranjčec skreće van okvira. tri minute kasnije i Piršić je pred vratima, ne uspijeva ali u skoku se udara s Gluhakom, pa obojica završavaju na podu. U 76. minuti Mesec i Kiš prebacuju na Jakšinića, koji proigrava Gatarića na desnoj strani, no ni ta lopta ne završava na pravom mjestu. Tri minute kasnije ponovo odlična akcija Zeline. Gatarić, Mesec i Jakšinić vrlo opoasni pred vratima, no uspijeva domaćima u posljednji tren loptu izbaciti iz putanje u mrežu, kada je Mesec već ušao u situaciju nakon dodavanja Gatarića. U smiraj susreta (ponovo) Gatarić, ovoga puta u kombinaciji sa Medvedom, koji odlučno puca, no uspijeva Županac nekako obraniti jak udarac.

HAŠK - ZELINA 0:2 (0:0)
Zagreb - Igralište na Peščenici. Gledatelja: 250. Sudac: Zeko Pivač. Pomoćnici: Novak, Pervan. Delegat: Ilijašev
HAŠK: Županac, Barišić, Deković (21-Javorović), Piršić, Stilinović, Škorić, Krznar, Bajrić, Adžić (57-Ribić), Majcenić (63. Čavala), Ljubičić. TRENER: Ratko Ninković
ZELINA: Kranjčec, Šimek, Kotarski, Kristić, Kaniški, Gluhak, Grgec, Kiš (90-Trojak), Mesec, Jakšinić (83-Medved), Kuprešak (46. Gatarić). TRENER: Dražen Biškup
STRIJELCI: 0:1 - mesec (51), 0:2 - Grgec (53)