Konačno našli protivnika

04.11.2012.

Ostali su pokušali i nisu uspjeli kod Jadra uzeti nešto. Jedino je Šibenik do sada uspio zatresti solinsku mrežu. Ništa više. A onda je došla Zelina, bez imalo straha i sa puno samopouzdanja i motiva. Pao je Zagreb koji dan ranije, teško bi pao poraz koji dan kasnije. Iako se radi o lideru vrijednom naklona, po rezultatu i po igri. No, nedodirljiv domaćin namjerio se na dostojnog protivnika, koji je pokazao kvalitetu, snagu i izdržljivost. I nakon neugodnog pogotka s kojim su domaći otvorili utakmicu nakon samo petnaestak sekundi igre i demonstracije šefa na svom travnjaku. Lopta samo što je krenula s centra, preko Kovača, prvi dodir s njom Guć je pretvorio u pogodak. Slavlje na tribinama, iako mnogi još do njih nisu ni došli. Prosjećnu momčad takav bi šok na samom startu psihološki mogao usmjeriti u pogrešnom pravcu, no momčad Vedrana Meseca nije nasjela domaćoj "provokaciji". kao da se ništa nije dogodilo, potpuno su spremno, otvoreno, čvrsto i nabrijano krenuli u susret ni ne pogledavši mali semafor smješten negdje pri vrhu VIP lože. Pun sigurnosti Solin je krenuo potvrditi svoju nadmoć na svom stadionu, no ovoga puta za protivnika su imali karakternu momčad, koja je prihvatila izazov da nadigne učinak svih dosadašnjih gostiju. Tako je i bilo.
Pribrani i otvoreni krenuli su sa svojim napadima Bijelo crveni u želji da što prije vrate utakmicu na početak i onda pokušaju preuzeti dirigentsku palicu. U osmoj minuti Fuček je pokušao po sredini svoj šut pretvoriti u pogodak, no lopta odlazi pokraj vratnice. Samo dvije minute kasnije ponovo je Čolić na zadatku. Gluhak uzima na sredini i s Fučekom odigrava po desnoj strani  prema vratima, Fuček ubacuje iz korner kuta na Meseca pred vratima, no kapetanov pokušaj ne prolazi vratara. Prijetnja gostiju ostvaruje se u 18. minuti. Bijelo crveni povedu napad, na ulazu u šesnaeterac domaćina, Brlečić driblingom preuzetu loptu oštro šalje na pravu adresu, u mrežu pokraj nemoćnog vratara. Nakon izjednačenja odahnuli su i malobrojni ali vjerni navijači Zeline, a na radost nisu dugo čekali. Pet minuta kasnije korner za Zelinu, dobar ubačaj, a Fuček na pravom mjestu uigrano s Kišem odigrava i po sredini puca u lijevu stranu mreže za iznenađenje na stadionu, jer Zelina je početni minus pretvorila u vodstvo.  sada je šok bio na strani domaćina, no ni njima ne treba mnogo da se oporave i utakmica se igra dalje nesmanjenom agilnošću na obje strane. Kranjčec odlično reagira nakon točno pola sata igre, kada Kovač pokušava snažnim udarcem s petnaestak metara, kao i dvije minute kasnije, kada plava osmica gađa previsoko, a na drugoj strani odgovara Gluhak, koji pokušava iz daljine, no domaća jedinica je na mjestu. U 37. minuti nova opasnost dolazi od strane Zeline, Kišev udarac umalo završava u mreži, no prepriječila se greda, od koje se lopta odbija, no Čolić se uspijeva snaći.
Nema promjene u ritmu ni nakon odmora i dodatnih savjeta stratega. Treća minuta nastavka, brzonogi Fuček fino prolazi po desnoj strani, ulazi u prostor i s nekih šest metara završava na podu, a prilika propada... Ne i slijedeća, koju pogotkom završava Brlečić. Tika taka akcija Zeline po lijevoj strani, izmjenjuju se Kiš i Melnjak, Bumbar potom ubacuje u sredinu na pozicioniranog Brlečića, koji bez imalo respekta spram domaće obrane plasira loptu u bliži kut mreže za još jedno slavlje zelinskih lavova.
Uvidjevši da je vrag odnio šalu i da su Bijelo crveni puno opasniji no što se očekivalo, plavci pojačavaju svoj tempo, stvaraju pritisak koji uskoro donosi i plodove. Pred gostujućim vratima stvorila se velika gužva, nakon što je obrana gotovo panično reagirala na napad Solinjana, koji zaključuje Rendić, čija se lopta odbija na noge Kovaču, koji pronalazi milimetarski prostor do mreže.
Zelina odigrva na kontre, u jednoj Brlečić ne reagira najbolje nakon prodora Kiša po sredini terena i uspijeva izvojevati samo korner, iz kojeg Fuček nabacuje na suprotnu stativu, no Krezo glavom uspijeva pokraj vratnice. Lopta je odmah na suprotnoj strani, dva puta Kranjčec reagira u utrci kontre na kontru, oba puta su Solinjani opasni, oba puta Zelina propušta prigodu (kod druge kontre sprećava zaleđe). U 66. minuti ispada gostujuća obrana. Domaći vratar ispucava loptu daleko, na nogu Poredskog, koji eliminira protivničke obrambenjake i torpedom s preko dvadeset metara trese mrežu. Trener plavih izmjenama dodatno pojačava napad, upirući sve snage prema naprijed u želji da se što prije postigne pobjednički pogodak i nastavi serija Solina. No, gosti odolijevaju unatoč, u tom dijelu susreta, pomalo rastrganoj igri bez konkretne ofanzive, što dopušta domaćima previše dolazaka do Kranjčeca. No, pokušavaju lavovi isto, doći do pobjede. U 81. minuti Krezo i Melnjak su u dobroj poziciji, no blok Vukušića prekida šansu, potom pokušava i Gluhak nakon prodora Meseca, koji je konkretan i u 90. minuti, no loptu s dvadesetak metara tuče previsoko iznad grede.

SOLIN - ZELINA 3:3 (1:2)
SOLIN - Stadion Jadro. Gledatelja: 300. Sudac: Nikola Beatović (Zagreb). Pomoćni: Novak, Pervan. Četvrti: Vučković. Delegat: Janković

SOLIN: Čolić, Čerina, Radovniković, Bralić, Šunjić (od 53. Jukić), Vardić (od 71. Bilonić), Vukušić, Poredski, Kovač, Rendić (od 86. Kapetanović), Guć. Trener: Ivan Pudar

ZELINA: Kranjčec, Nikolić, Kotarski, Mladiček, Melnjak, Gluhak, Brlečić, Fuček (od 84. Brekalo), Mesec, Kiš (od 69. Trojak), Krezo. Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 1:0 - Guć (1), 1:1 - Brlečić (18), 1:2 - Fuček (23), 1:3 - Brlečić (50), 2.3 - Kovač (56), 3:3 - Poredski (66)