I druga utakmica bez pobjednika

29.01.2014.

I druga pripremna utakmica novog sastava Zeline završila je bez pobjednika s indentičnim rezultatom kao i u subotu - 2:2.  Na snijegom pokrivenoj travi bilo je teško igrati, bile su vidljive tek linije, sve ostalo bilo je pod desetak centimetara snijega. Na takvoj podlozi bolje su se snašli domaći igrači, koji su bili raspoloženija momčad za igru, što su na terenu i pokazali.

Već u prvom dijelu susreta nanizali su nekoliko dobrih prilika, srećom, intervencijama vratara Krkleca i nepreciznošću nisu uspijevali doći u vodstvo. Među njima izdvajamo dobar pokušaj Roga u šestoj minuti, kada je iskoristivši grešku protivnika oduzeo loptu i solo prodor završio udarcem pokraj desne vratnice. Iako su domaći bili opasniji, za vodstvo se pobrinuo gostujući stoper.

Centaršut Duvnjaka u 16. minuti završio je pred vratima, s desna je najbolje reagirao Kotarski i pogodio za 1:0. Dvije minute kasnije u odličnoj se prilici našao i Zijler koji s lijeva tuče iskosa, ali previsoko. Do kraja prvog dijela puno nedoumica u igri gostiju, dok su domaći nanizali još nekoliko neuspješnih pokušaja prema vratima Krkleca.

U drugom poluvremenu više htijenja i srčanosti, no u kombiniranom sastavu, bila su to nastojanja novih igrača u pokušaju da se svojim potezima nametnu treneru i na taj način osiguraju ostanak u Zelini.  Najviše je pokazao ipak starosjedilac Micić, koji je u nekoliko navrata bio prodoran i opasan pred domaćim vratima, a jednu situaciju rezultirao pogotkom. No, prije toga uspijevaju Varaždinci izjednačiti. Na trenutak nepažnje gostujućeg stopera, Marko Rog uzima loptu sa pozicije vratnice pogađa u mrežu.

Samo dvije minute kasnije Zelina anulira egal, Micić nakon nekoliko prilika s desna puca u naizgleded neopasnom udarcu i šalje u donji suprotni kut. U daljem tijeku puno želje, ali konkretniji su igrači Varaždina pred kraj susreta, kada Rebernik osigurava neodlučan ishod.

VARAŽDIN - ZELINA 2:2 (0:1)
VARAŽDIN: Težak - Kučko, Cvek, Režić, Sambolek - Hranilović, Čeko, M.Rog, Rebernik - Robinić, Malnar (još su igrali: Babić, Egri, Prahić, Marić, Matejaš)
ZELINA: Krklec - Župan (50-Serdarić), Kotarski (62-Kolar), Azinović (62-Jurjević), Balentović (72-Sakač)- Grgec (72-Brekalo), Duvnjak (40-Puretić) - Borak (50-Kuhta), Jakšinić (48-Presečan), Zijler (46-Micić) - Vuk (48-Bažulić)
STRIJELCI: 0:1 - Kotarski (6), 1:1 - Rog (58), 1:2 - Micić (60), 2:2 (Rebernik (89)