Zelina na memorijalu Dubrave

06.02.2019.

U sklopu zimskih priprema, naši seniori sudjeluju na memorijalnom turniru "Drago Parać" koji se odigrava na SRC Grana Klaka u organizaciji NK Dubrava Tim Kabel. Prvog dana turnira Zelina je odigrala protiv domaćina, a na kraju je Dubrava slavila 2:1, iako je sama utakmica bila u dobroj mjeri al pari. Iako su tek desetak dana na pripremama, novi sastav Zeline se pokazao u vrlo dobrom izdanju, a pogotovo u prvom poluvremenu odlično parirali trećeligašu. Neke od igrača na ovoj smo utakmici prvi puta vidjeli na terenu, dakle, ne može se reći da je ekipa uhodana, no već prvi dojam naznačuje dobar tim u proljetnoj polusezoni.
Utakmicu su, za navijače zanimljivo i išćekivano, nastupili novi vlasnici bijelo crvenog dresa Mario Barić, Željko Filipović, Lovro Šćrbec, Ivan Penava i Ivan Gavrić, a u drugom poluvremenu i Ivan Horvat, no još se (nadamo se u subotu na turniru) očekuje pokoje ime. Od jesenske momčadi Rac je u igru stavio Barea, Jančetića, Mikulinca, Saeza, Borovčaka, I. Posavca (zbog ozljede odigrao tek 15 minuta), a u igri su bili i Hrupec, Ovčar, Palčić, Pukšec i N. Posavec. Pod ozljedom su Pajač, Bičak i Mačković, a nedostajao je i Litvić.
Dobra igra Zeline s prizemnim stilom igre, dobre kombinacije i odlično postavljena obrana iznenadila je protivnika, koji također njeguje strpljivu i izgrađenu igru na oku ugodna način, pa je unatoč velikoj hladnoći i gledateljstvo uživalo u nogometnoj igri kakvu su pokazali domaćin i među sudionicima najslabije rangirani klub.
Već u sliejdećoj tekmi u subotu vidjet će se da li je Zelina iznenadila svojom igrom, ili će na Racovoj i Švigirovoj taktici graditi novo zadovoljstvo. Kontra njih na ovom turniru bit će momčad Međimurja, koje vodi iskusni i Zelinčanima jako dobro poznat bivši igrač Matija Kristić. Susret se na Grani Klaki igra u 13 sati.

U sklopu zimskih priprema, naši seniori sudjeluju na memorijalnom turniru "Drago Parać" koji se odigrava na SRC Grana Klaka u organizaciji NK Dubrava Tim Kabel.

Dobar nastup Zeline s prizemnim stilom igre, dobre kombinacije i odlično postavljena obrana s raspoloženim Bareom iznenadila je protivnika, koji također njeguje strpljivu i izgrađenu igru oku ugodan način, pa je unatoč velikoj hladnoći i gledateljstvo uživalo u nogometnoj igri kakvu su pokazali domaćin i među sudionicima najslabije rangirani klub.

DUBRAVA TIM KABEL – ZELINA   2-1 (0-0)

DUBRAVA TK: Mustapić, Kluk, Čopec, Ljubanović, Čolić, Tolić, El Saleh, Glasnović, Slatina, Hodak, Mudražija (Lončarić, Titlić, Kelemen, Čečura, Katavić, Džaferović, Turkalj, Adžić, Prenkpalaj, Rodić, Galić) Trener: Igor Cvitanović

ZELINA: Jurić-Bare (od 87. N.Posavec), Filipović (od 57. Hrupec), Barić, Jančetić, I. Posavec (od 18. Ovčar, od 67. Horvat), Mikulinec, Penava, Saez, Šćrbec (od 67. Palčić), Gavrić, Borovčak (od 87. Pukšec). Trener: Mario Rac

STRIJELCI: 1:0 Čolić (50), 1:1 Saez (56), 2:1 Glasnović (75)