ZELINA - STUPNIK Majstor Boro uzeo tekmu za sebe

19.05.2018.

1:1 - Borovčak (44)
2:1 - Borovčak (81)
Da iskusni Boro nije uzeo stvar u svoje noge, utakmica bi to bila za zaboraviti, jer malo toga je bilo zanimljivo. Stupnik s epokazao dobrom momčadi, koja sigurno nije najlošija u ligi, kako to pokazuje tablica, no očito im sreća ne puše uz leđa. Tako je bilo i na stadionu u Zelini. Domaćin nije briljirao svojim izdanjem, a nakratko su to gosti iskoristili, pa povel 1:0 u smiraju prvog dijela, a ponovilo se kao i u Strmcu: strijelac Denny pogodio je, a kasnije i zbog ozljede napustio teren, baš kao i Kolar tekmu prije. U drugom dijelu Borovčak se razljutio i dionicu počeo i završio pogotkom.
Malo toga bilo je za izdvojiti u sadržaju prvog poluvremena koje je bilo dosta rastrgano u nepovezanoj i nervoznoj igri na obje strane. Tek sporadično su pokušavali u par navrata Saez kod domaćih i Pralas i Meglajec na strani gostiju, no ništa nije ugrozilo vratare do posljednje akcije gostiju u prvom dijelu kada je nakon ubačaja s desna Valentić-Bara glavom smjestio iz neposredne blizine.
U drugo poluvrijeme domaći su krenuli daleko ozbiljnije, što je donijelo i atraktivniju igru i niz izglednijih prilika, ali i preokret. Već u trećoj minuti nastavka Saez je osvojio lijevu stranu, poslužio se Posavecem za preciznu povratnu loptu, no u napadu u lijevoj polovici prostora neoprezan je bio Buden i osujetio ga u izglednom prostoru rušenjem. S bijele točke mirno je i precizno pogodio Borovčak u desnu stranu Brkićeve mreže. Agresivnija i konkretnija Zelina pokušavala je do preokreta preko agilnog Saeza, no tek je Borovčak u 81. minuti zatvorio utakmicu nakon odličnog poteza Ovčara koji ga je uposlio na rubu prostora, a iskusni majstor bez oklijevanja je još jednom prevario vratara Brkića te donio Zelini i devetu proljetnu pobjedu.

Da iskusni Boro nije uzeo stvar u svoje noge, utakmica bi to bila za zaboraviti, jer malo toga je bilo zanimljivo. Stupnik s epokazao dobrom momčadi, koja sigurno nije najlošija u ligi, kako to pokazuje tablica, no očito im sreća ne puše uz leđa. Tako je bilo i na stadionu u Zelini.

Domaćin nije briljirao svojim izdanjem, a nakratko su to gosti iskoristili, pa povel 1:0 u smiraju prvog dijela, a ponovilo se kao i u Strmcu: strijelac Denny pogodio je, a kasnije i zbog ozljede napustio teren, baš kao i Kolar tekmu prije. U drugom dijelu Borovčak se razljutio i dionicu počeo i završio pogotkom.

U drugo poluvrijeme domaći su krenuli daleko ozbiljnije, što je donijelo i atraktivniju igru i niz izglednijih prilika, ali i preokret. Već u trećoj minuti nastavka Saez je osvojio lijevu stranu, poslužio se Posavecem za preciznu povratnu loptu, no u napadu u lijevoj polovici prostora neoprezan je bio Buden i osujetio ga u izglednom prostoru rušenjem. S bijele točke mirno je i precizno pogodio Borovčak u desnu stranu Brkićeve mreže.

Agresivnija i konkretnija Zelina pokušavala je do preokreta preko agilnog Saeza, no tek je Borovčak u 81. minuti zatvorio utakmicu nakon odličnog poteza Ovčara koji ga je uposlio na rubu prostora, a iskusni majstor bez oklijevanja je još jednom prevario vratara Brkića te donio Zelini i devetu proljetnu pobjedu.