Zelina - Koprivnica 3:0

10.09.2013.

Nakon što u prva četiri kola nisu osjetili slast pobjede, ali ni pogotka, prijateljska utakmica s Koprivnicom odlično je poslužila za podizanje atmosfere, ali i povratka uspješnosti, što je do sada izostalo. Bijelo crveni su utakmicu prihvatili kao takvu, ne prijateljsku, već pripremnu za zahtjevne zadatke koji ih čekaju u nastavku prvenstva i Cupa, ali i istovremeno privikavanje na zgusnut raspored igranja svaka tri četiri dana, jer u subotu je Lučko, u srijedu Inter, pa Gorica, Vinogradar, Cibalia...
Utakmica je bila zanimljiva i sadržajna, uz tri pogotka, vidjeli smo i tri kaznena udarca, rijetkost na ovakvim utakmicama, ali i Koprivnici i Zelini svaka lekcija može odlično poslužiti u ligaškim natjecanjima. Koprivnica je vodeća momčad sjeverne treće lige i u prvenstvu nisu još osjetili poraz, Zelina je posljednja u drugoj ligi i nisu još osjetili pobjedu. Na današnjoj utakmici promijenjene su postavke, pa je domaćin uvjerljivo slavio s 3:0.
Već na samom početku utakmice pao je prvi pogodak, koji je još više ustabilio Biškupovu momčad. Šimek je odlično centrirao s desne linije, u gužvi koja se stvorila pred vratima Markovića, najbolje je reagirao Mesec, koji je spremno prihvatio loptu i pogodio za rano vodstvo Zeline. Ono što se njima dogodilo na prošloj utakmici, sada su prenijeli protivniku. U 17. minuti konkretniji prodor gostiju prema šesnaetercu domaćih, Janković se namučio s odaslanom loptom, pokušavajući ju odbaciti iz zone, pri tome čini prekršaj, kojeg sudac karakterizira kaznenim. S bijele točke Manojlović je fino pucao u Krklecovu lijevu stranu, no vratar čita namjeru i brani udarac. Samo šest minuta kasnije ista situacija na kontra strani terena. Gosti igraju rukom, iako s malo oklijevanja, sudac ponovo loptu šalje na kaznenu točku. Gluhak puca, no ni ovaj penal ne završava u mreži, Marković uspijeva obraniti. Gosti su u prilici bili nakon pola sata igre, Sakač je dobro ušao u završnicu napada, no u vrloj prilici ne uspijeva prevariti sigurnog Krkleca. Do kraja prvog dijela još dvije epizode, obje u režiji kapetana Šimeka. Slobodnjak s ruba šesnaeterca Šimek nabacuje pred vrata, Grgec spremno skače i glavom šalje loptu u mrežu. Na samom kraju ponovo s ruba šesnaterca, tešku loptu Šimek pokušava pogoditi leđima okrenut vratima, no pokušaj škarica ne uspijeva, ali vrlo atraktivno.
U drugom poluvremenu svježi igrači postavili su nešto drugačiju igru, uz prvotimce u igri se smjenjuju i momci s klupe, tako da su odigrali svi izuzev ozlijeđenog Puretića. U 57. minuti dobra akcija Zeline po desnoj strani završava na Vuku, koji gađa iskosa suprotni kraj mreže, no dobar udarac završava s vanjske strane vratnice. Samo minutu kasnije Herent opasno prodire, no Jendriš na vratima ne da se iznenaditi i odličnom reakcijom brani njegov udarac. Ponovo je Herent u akciji osam minuta kasnije u pokušaju direkta iz slobodnjaka, Opet Jendriš sigurno skida. Odmah odgovara Zelina, no Cindrićev pokušaj nije bio dovoljno precizan. Pokušavaju gosti smanjiti rezultat, no pokraj Jendriša ne prolazi ni precizni šut Potroška.
zakuhalo se ponovo u 71. minuti. Pukljak je bio u prodoru na lijevoj strani prostora, vratar Marković istrčao je na njega i prekršajem ga srušio, pa sudac i treći puta pokazuje na bijelu točku. Smireno, ne odveć snažno, ali precizno pogađa Kovačić. Pred kraj susreta ponovo ima Herent okršaj s domaćim vratarem, no i ovoga puta Jendriš odlično reagira.

Zakuhalo se ponovo u 71. minuti. Pukljak je bio u prodoru na lijevoj strani prostora, vratar Marković istrčao je na njega i prekršajem ga srušio, pa sudac i treći puta pokazuje na bijelu točku. Smireno, ne odveć snažno, ali precizno pogađa Kovačić. Pred kraj susreta ponovo ima Herent okršaj s domaćim vratarem, no i ovoga puta Jendriš odlično reagira.

ZELINA - KOPRIVNICA 3:0 (2:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion, teren 2. Gledatelja: 50. Sudac: Cvetko (Sv.Ivan Zelina)
ZELINA: Krklec, Šimek, Azinović, Janković, Balentović, Gluhak, Grgec, Babić, Micić, Mesec, Lončar (još su igrali: Jendriš, Pukljak, Kotarski, Bičak, Duvnjak, Borak, Kovačić, Cindrić, Vuk, Barilar, Ovčar).TRENER: Dražen Biškup
KOPRIVNICA: Marković, Dodlek, Stranić, Graba, Šimunić, Maljak, Manojlović, Kevin, Mikolaj, Bukovac, Sakač (još su igrali: Brzoja, Tucaković, Herent, Takač, Đurec, Horvatinović, Martinčić, Potroško).TRENER: Goran Mikolaj
STRIJELCI: 1:0 - Mesec (6), 2:0 - Grgec (40), 3:0 - Kovačić (71-11m)